loading...
« Strona główna

2019.09.15 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Miłosierdzie – imię Boga
Zatrzymajmy się przed obrazem Boga, jaki się objawia w przypowieściach, aby lepiej pojąć misję zbawienia Jezusa Chrystusa jako Tego, który „przyjmuje grzeszników i jada z nimi” (Łk 15, 2). Każdy z nas się tu odnajdzie, ponieważ relacja z Jezusem objawia prawdę o nas samych. Wobec najświętszego Boga zawsze będziemy grzesznikami, niegodnymi Jego przyjaźni. Ale grzesznikami miłowanymi bezgranicznie, których Jezus chce mieć blisko, przy jednym stole. Jego bliska obecność zachęca i umożliwia pełne oddania i wdzięczności życie wiarą. Jednocześnie broni przed wykluczaniem innych z Bożej miłości. On każdego pragnie mieć blisko i nie chce, aby ktoś bał się Jego miłości. Boża radość z nawrócenia choćby jednego grzesznika może nam pomóc być bardziej miłosiernymi.

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI

Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 6 do 8 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje które  wygłosi ks. Zbigniew Rakiej TChr. Nauki w niedzielę na każdej Mszy św.  oraz w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy pw. Św. Jana Pawła II w domu parafialnym. Adoracja w dni powszednie od godz. 12.00 do wieczornej Mszy świętej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja to modlitwa ciszy. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

 

POŻEGNANIE

Dzisiaj nasza wspólnota parafialna żegna księdza wikarego Pawła Marka SChr. który decyzją podejmie obowiązki duszpasterskie w USA. Spędził z nami rok, dał się poznać przede wszystkim jako dobry kapłan.
Dziękujemy księdzu wikariuszowi za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy w czasie jego pobytu w naszej parafii. Życzymy powodzenia w dalszej kapłańskiej posłudze. Szczęść Boże.

 

DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA

We wtorek 24 wrzenia w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św.

Grafik adoracji:

  8.00- 10.00 - Hallerowo

10.00- 12.00 - Cetniewo

12.00- 14.00 - Żwirowa

14.00- 16.00 - Szotland

16.00- 18.00 - Śródmieście

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia.

Tego dnia nie ma adoracji w kaplicy św. JPII.

 

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny rozpoczął swoje próby. Wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety do śpiewania w chórze o śpiewania zapraszamy na próby we wtorki i czwartki na godz. 18.45. Próby w domu parafialnym.

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2020 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii św. będą trwały cały wrzesień. Formularze na zapisy dzieci otrzymają na katechezie. Zwrot formularzy na pierwszym spotkaniu. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły poza Władysławowem formularze otrzymają na pierwszym spotkaniu które będzie miało miejsce 6 października w auli domu parafialnego o godz. 11.45. Na to spotkanie zapraszam rodziców wszystkich dzieci.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu w biurze parafialnym 21 lub 28 września w godz. od 9.00 do 10.00. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z III klasy gimnazjum.

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców

będzie miało miejsce 29 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 18/19 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Koszt: 100 zł.. Zapisy z wpłatą w zakrystii i w biurze od przyszłego tygodnia.

 

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DOMU ŚW.JANA PAWŁA II

W poprzednich latach na rozpoczęcie roku formacyjnego i z okazji dnia papieskiego odbywał się festyn przy kościele. Październik jest czasem gdzie nie zawsze temu wydarzeniu towarzyszyła piękna pogoda stąd  w bieżącym roku planujemy zorganizowanie tego wydarzenia w oparciu o dom parafialny. Podobnie jak w poprzednich latach przewidziane są występy na scenie (aula św. Wojciecha), przewidziane są na terenie domu stoiska gastronomiczne, cukiernicze oraz miejsca zabaw dla dzieci.  Całość wydarzenia zakończy spektakl teatralny Teatru A z Gliwic pt. „ 5 Przypowieści”

 

XVI PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

Cele zawodów:

 • uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II,
 • popularyzacja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrzu, jako formy walki z uzależnieniami,
 • promocja terenów gmin Jastarnia i Władysławowo jako doskonałego miejsca do uprawiania aktywnego wypoczynku.
  Organizatorem wydarzenia jest Parafia pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie. 
  Współorganizatorzy:
  - Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie. Kontakt: tel. 58 674-54-45 (pon.-pt. 8:00-15:00), sport@wladyslawowo.pl,
  - grupa „Biegamy Razem Władysławowo”, parafie w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni, Urząd Miasta w Jastarni, MPWiK „Ekowik” we Władysławowie.
  - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie, COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie,
  Termin: 6 października 2019 r., start o godz. 14:00. Uroczyste otwarcie i start honorowy spod kościoła w Jastarni ulicą Bałtycką godz. 13:30, następnie przejście przez przejście dla pieszych na ścieżkę rowerową i start o godz. 14:00.
  Meta będzie usytuowana przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Zapisy elektroniczne i regulamin biegu:

https://elektronicznezapisy.pl/event/4115/strona.html
 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" na spotkania w soboty w domu parafialnego od godz.10:30 do 12:00. Schola animuje śpiew na Mszach dziecięcych  w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Po wakacyjnej przerwie swoje spotkania wznawia „Oaza Dzieci Bożych” spotkanie odbędzie się we czwartek (26.09) o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

CARITAS

 • Po wakacjach ruszyła PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas! Pracownia Ojca Pio jest dla nas przede wszystkim WSPÓLNOTĄ, w której wszyscy pragniemy czuć się dobrze. Razem przeżywamy nasze radości i smutki, wspólnie spożywamy posiłki, modlimy się i uczestniczymy w różnych zajęciach tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!
 • Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które odbywają się w Siedzibie Caritasu Parafialnego (wejście od ul. Świerkowej). Najbliższe  spotkanie już we wtorek  w godzinach od 17.00 do 18.15.

Jeśli masz w sobie radość  i chęć dzielenia się nią z innymi, lubisz się śmiać i być wśród ludzi zapraszamy właśnie Ciebie. W zakresie spotkań: warsztaty taneczne, plastyczne, teatralne, zbiórki dla Potrzebujących i wiele innych sposobów aby wlać w serca radość tym, którzy jej nie mają.

 • Zapraszamy  Członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej wspólnoty na spotkanie rejonowe, które odbędzie się w siedzibie Caritasu (wejście od ul. Świerkowej) w najbliższy czwartek  19 września o godz. 17.00  - w programie także Msza Św. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Brzozowski – Zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM: Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  20 września o godz. 19.00 w salce na plebanii

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II: Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 12.00 do 18.00; g. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA: czynne w dni powszednie od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 19.00;  w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK: w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

PORADNICTWO RODZINNE: Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY: w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA: W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH: Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła: Regina Konkol ur.1946, zam. ul. Szkutników 43 ; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

Władysławowo, 15.09.2019                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz