loading...
« Strona główna

2019.09.01 - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Wielu rzeczy Jezus Mistrz chce nauczyć swoich uczniów wszystkich epok. Dzisiejsza lekcja brzmi: „Kto się wywyższa, będzie poniżony” (Łk 14, 11). Pokora jest jedną z podstawowych cech chrześcijanina. Jezus potwierdził to całym swoim życiem. Maryja przy zwiastowaniu określiła siebie Służebnicą Pańską. Święty Paweł napominał Rzymian: „Nie zabiegajcie o to, co wyniosłe” (Rz 12, 16). Dlaczego mam zapominać o sobie? Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie postawię Boga i drugiego człowieka w centrum swojego życia, zmarnuję je. Pycha będzie kazać mi wierzyć, że jestem najważniejszą osobą i wszystko ma być podporządkowane mnie. Z Bogiem włącznie. Wiara musi być budowana na prawdzie. Stąd św. Teresa określała pokorę jako kroczenie w prawdzie. A prawda jest taka, że Jezus przyszedł na świat jako wyzwalająca, bezinteresowna miłość. W tym mam Go naśladować, a bezinteresowność powinna się stać towarzyszką mojego myślenia i działania.

POWITANIE

Posługę duszpasterską w naszej parafii od 1 września rozpoczynają księża ks. Zbigniew Rakiej  TChr. oraz Ks. Vitaliy Melnyk TChr.

Witamy księży w naszej wspólnocie i życzymy, aby Wasza posługa duszpasterska przynosiła jak najwięcej owoców, służyła naszemu duchowemu wzrostowi, a Wam dawała wiele radości i satysfakcji.

 

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież, dzieci, nauczycieli, wychowawców, pracowników Oświaty i rodziców w na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w nowym Roku Szkolnym 2019/2020. W niedzielę 8 września w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniom klas „0” i „I” poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Proszę o dopilnowanie, aby dzieci po wakacjach i przed rozpoczęciem roku szkolnego przystąpiły do spowiedzi.

 

Dyrekcja i wychowawcy Samorządowego Publicznego Przedszkola nr 1 (ul. Drogowców 1) zaprasza wszystkich rodziców na inaugurację swojej działalności 2 września o godz. 9.00.

 

INTENCJE MSZALNE

Od 2 września można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok. Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

 

WYJAZD DO HISZPANII I FRANCJI

Wszystkich udających się na Pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji zapraszam na spotkanie organizacyjne w dniu 2 września o godz. 18.30 do auli domu parafialnego. Proszę o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub paszportu.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ. (Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 17.50)

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się w naszym kościele w piątek (06.09) o godz. 18:30. Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Uwielbiać, to znaczy tyle samo, co ubóstwiać, mieć na pierwszym miejscu, mieć w wyobraźni, uczuciach, sercu. Uwielbiać to znaczy uznawać wartość, przedkładać ponad inne wartości, kochać nade wszystko.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (07.10)

Msza św. o Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Po wakacyjnej przerwie 2 września powracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy pw. Św. Jana Pawła II w domu parafialnym. Adoracja w dni powszednie od godz. 12.00 do wieczornej Mszy świętej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja to modlitwa ciszy. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2020 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii św. będą trwały cały wrzesień.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu przez cały wrzesień br. w biurze parafialnym. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z III klasy gimnazjum.

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców będzie miało miejsce 29 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Z dużą nutą uśmiechu ruszamy ze śpiewem na ustach, by upiększać swoimi talentami niedzielną dziecięcą Mszę Świętą. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające choćby na widelcu, lub grzebieniu, po prostu chętne do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" na spotkanie powakacyjne w sobotę 7 września do domu parafialnego od godz.10:30 do 12:00.

 

Podwórkowe Koło Różańcowe

Spotkanie dla dzieci będzie 10 września we wtorek  o g. 16:00 do 17:00. Dołącz do nas !!!

Zapraszamy na różaniec prowadzony przez dzieci w intencji Rodzin z naszej parafii w niedzielę 8 września przed Mszą o godz.10:30.

Różaniec w intencji powołanych z naszej parafii  z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą wieczorną zapraszamy.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 7 września  o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł:Jan Stefanowicz, ur.1952, zam.1000-lecia PP; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

XVI PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

Cele zawodów:

 • uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II,
 • popularyzacja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrzu, jako formy walki z uzależnieniami,
 • promocja terenów gmin Jastarnia i Władysławowo jako doskonałego miejsca do uprawiania aktywnego wypoczynku.
  Organizatorem wydarzenia jest Parafia pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie. 
  Współorganizatorzy:
  - Ośrodek Sportu i Rekreacji we Władysławowie. Kontakt: tel. 58 674-54-45 (pon.-pt. 8:00-15:00), sport@wladyslawowo.pl,
  - grupa „Biegamy Razem Władysławowo”,
  - parafie w Chałupach, Kuźnicy i Jastarni,
  - Urząd Miasta w Jastarni,
  - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie,
  - COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie,
  - MPWiK „Ekowik” we Władysławowie.
  Termin: 6 października 2019 r., start o godz. 14:00. Uroczyste otwarcie i start honorowy spod kościoła w Jastarni ulicą Bałtycką godz. 13:30, następnie przejście przez przejście dla pieszych na ścieżkę rowerową i start o godz. 14:00.
  Meta będzie usytuowana przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Link do trasy: https://kalendarzbiegowy.pl/xvi-pielgrzymi-polmaraton-o-memorial-jana-pawla-ii/route
Zapisy elektroniczne i regulamin biegu:

https://elektronicznezapisy.pl/event/4115/strona.html
 

REKOLEKCJE PODSTAWOWE DLA MAŁŻEŃSTW - 4-6 X 2019

Spotkania Małżeńskie zapraszają na weekend we dwoje, w czasie którego można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź. W czasie tego spotkania można doświadczyć dialogu, przezwyciężyć trudności we wzajemnej komunikacji w małżeństwie, nauczyć się rozmawiać ze sobą.

Miejsce: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny
Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa
Swarzewo, ul. ks. Pronobisa 6A
Zgłoszenia i zapisy na rekolekcje: www.spotkaniagdynia.pl/terminy

 

ODPUST NARODZENIA NMP KRÓLOWEJ POLSKIEGO MORZA W SWARZEWIE

Odpust w dniach 08.09. – 14.09.2019 r.. Program szczegółowy na plakatach

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  6 i 20 września o godz. 19.00 w salce na plebanii

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 12.00 do 18.00

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 19.00

w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK

w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

w poniedziałki w biurze nie ma Proboszcza

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00;

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, odpoczywającym i wybierającym się na urlopy dobrego wypoczynku, natomiast tym którzy rozpoczynają rok  szkolny światła Duch Świętego

 

 

Władysławowo, 01.09.2019                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz