loading...
« Strona główna

2019.08.25 - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dla Izraelitów było oczywiste, że wszyscy oni będą mieć miejsce w królestwie Bożym i cieszyć się otrzymanym zbawieniem. Pytanie z dzisiejszej Ewangelii wydaje się wyrazem zainteresowania losem nie-Izraelitów i ostateczną liczbą zbawionych. W odpowiedzi Jezus zwraca uwagę na warunki niezbędne, aby wejść do zapoczątkowanego przez Niego królestwa. Czy współczesny człowiek stawia sobie pytanie o swoje własne wieczne szczęście? Pytanie o zbawienie jest pytaniem o Boga i o relację z Nim. Zbawienie nie jest złotym dyplomem wręczanym przy bramie nieba, lecz wejściem w osobistą, niekończącą się relację miłości z Ojcem. To pytanie pomaga w nawracaniu się, zrywaniu z grzechem, z okazją do niego, w wybieraniu Boga. Póki żyję, nigdy nie jest na to za późno. Jezus chce przypomnieć, że w relacji z Nim nie ma automatyzmu ani konieczności. Jedynym zabezpieczeniem mojej wolności jest Jezus. Tylko w Nim jest moje zbawienie.

W NASZYM KOŚCIELE

  • Słowo Boże głosi dzisiaj Ks. wik. Ks. Paweł Marek SChr
  • W przyszłą niedzielę kazania głosi Ks. prob. Sławomir Skoblik, tego dnia po Mszach św. będzie przeprowadzana zbiórka ofiar na budowę kościoła Chłapowie.
  • Msze św. w dni powszednie:  godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 19.00.
  • Od poniedziałku do soboty Apel Jasnogórski w kościele o godz. 21.00.
  • Od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej
  • We wszystkie dni powszednie wakacji Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00.
  • W tym tygodniu nauki głosi Ks. Edward Strycharz SChr

 

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI

Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. W domu parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino.

Repertuar na najbliższy czas:

25.08 -Chata

26.08 -Mały książę

27.08 -Mój biegun

28.08 -Spójrz za siebie

29.08 -Złodziej w sutannie

30.08 -Jak zostać królem

31.08 -Ups! Arka odpłynęła

 

Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

 

MSZA ŚW. W ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystości rocznicowe rozpoczniemy w naszym kościele o godz.9.30 - Mszą świętą w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945 oraz o pokój dla wszystkich narodów. Po Mszy św. złożenie kwiatów w miejscach pamięci naszego miasta.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 1 września o godz. 15.00. Nabożeństwo prowadzi XI Róża Żywego Różańca. (tajemnice chwalebne)

Intencje dla żywego różańca

  • Intencja powszechna: Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.
  • Intencja parafialna: O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, katechetów, nauczycieli, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.

 

INTENCJE MSZALNE

Od 2 września można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok.

Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

 

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież, dzieci, nauczycieli, wychowawców, pracowników Oświaty i rodziców w na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w nowym Roku Szkolnym 2019/2020. W niedzielę 8 września w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniom klas „0” i „I” poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

Proszę o dopilnowanie, aby dzieci po wakacjach i przed rozpoczęciem roku szkolnego przystąpiły do spowiedzi.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2020 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii św. będą trwały cały wrzesień.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu przez cały wrzesień br. w biurze parafialnym. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z III klasy gimnazjum.

 

WYJAZD DO HISZPANII I FRANCJI

Wszystkich udających się na Pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji zapraszam na spotkanie organizacyjne w dniu 1 września o godz. 18.30 do auli domu parafialnego. Proszę o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub paszportu.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Piotr Ciechowski, ur.1957, zam. 1000-lecia PP

† Ryszard Gojke ur.1966, zam. ul. Rybacka

Tadeusz Oleszczuk, ur.1933, zam. ul. Młyńska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  6 i 20 września o godz. 19.00 w salce na plebanii

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od 9.00 do 20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 18.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - W kościele w piątki o godz. 19.00

 

SPOWIEDŹ - podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie od 17.00 do 19.30

 

Wszystkim życzę dużo słońca regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Tym którzy posługują turystom  życzę dużo sił i wytrwałości.

 

 

 

Władysławowo, 25.08.2019                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz