loading...
« Strona główna

2019.08.11-18 XIX oraz XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Każdy, kto ma świadomość, jak wielkie i niewysłowione są Boże dary udzielone nam w Chrystusie, chciałby je jak najlepiej przyjąć i jak najowocniej spożytkować, aby w ten sposób oddać chwałę Bogu i uczynić swoje życie szczęśliwe. Jezus dziś mówi: „Szczęśliwi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy przyjdzie” (Łk 12, 37). Dziwna może się wydawać ta Jezusowa recepta na szczęście. Czuwanie kojarzy się przecież z życiem w napięciu, w ciągłym niepokoju. Ale ta recepta pochodzi od Jezusa, nie jest ludzkim wymysłem. To w pewien sposób egzamin z wiary, która musi być nieustannie poddawana próbom, aby stawała się coraz mocniejszym fundamentem dla gmachu życia, nie tylko własnego. Wiara w obietnice Jezusa oczyszcza niepewność czuwania z pomysłów budowania królestwa tu, na ziemi. Uczy właściwych kryteriów oceny rzeczywistości i działania. Służyć, czyli realizować to, co Bóg mi powierzył, to najlepszy sposób na szczęście.

W NASZYM KOŚCIELE

  • Słowo Boże głosi dzisiaj Ks. wik. Ks. Tomasz Gwizdek.
  • W przyszłą niedzielę kazania głosi Ks. prob. Marek Jarząbek SChr
  • Msze św. w niedziele: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30, 21.00.
  • Msze św. w dni powszednie:  godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 19.00.
  • Od poniedziałku do soboty Apel Jasnogórski w kościele o godz. 21.00.
  • Od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentui okazja do spowiedzi świętej.
  • We wszystkie dni powszednie wakacji Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00.
  • W tym tygodniu nauki głosi Ks. prob. Marek Jarząbek SChr.
  • W przyszłym tygodniu nauki głosi Ks. wik. Paweł Marek TChr.

 

MODLITWA WIELBIENIA

Zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę wielbienia. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu chwała” z Władysławowa. Modlitewne spotkanie 21 sierpnia o godz. 19.30

 

ODPUST PARAFIALNY

W czwartek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej parafii jest to dzień odpustu. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 9.30 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Kanonik Krzysztof Lawrukajtis - długoletni kierownik Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Gorę, założyciel i kapelan Bractwa św. Pawła (wspólnoty formacyjnej dla mężczyzn). Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Msze święte w tym dniu jak w każdą wakacyjną niedzielę.

 

POŚWIĘCENIE ZIÓŁ

 Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzona przez Kościół katolicki 15 sierpnia, sięga V wieku i jest rozpowszechniona w całym chrześcijaństwie. Jednocześnie należy zaznaczyć, że Nowy Testament nigdzie nie wspomina o ostatnich dniach życia, śmierci i o Wniebowzięciu Matki Bożej. Nie ma Jej grobu ani Jej relikwii.

Tajemnicę wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą ogłosił jako dogmat wiary 1 listopada 1950 r. papież Pius XII.  W Polsce dzień ten jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej. W kościołach święci się zioła, kwiaty i snopy dożynkowe. W sanktuariach maryjnych gromadzą się wielkie rzesze pielgrzymów.  Wierni przynoszą do kościołów artystycznie ułożone, barwne bukiety kwiatów i ziół. Bukiety poświęconych roślin zanosi się do domów i zasusza. Mają one chronić przed chorobami i przynosić błogosławieństwo domostwu. Święcenie ziół ma podkreślać, że człowiekowi potrzebna jest ozdrowieńcza moc natury. Chrześcijaństwo ma tu bogatą tradycję, jeśli wspomnieć choćby bardzo dziś popularną św. Hildegardę z Bingen, żyjącą w latach 1098-1179 frankońską mniszkę, a także liczne klasztory, zajmujące się ziołolecznictwem.

W Polsce ta uroczystość maryjna wiąże się z zakończeniem zbioru plonów, toteż mówi się, że "na Wniebowzięcie zakończone żęcie". Stało się więc zwyczajem święcenie plonów, przede wszystkim tego, co rosło na własnych polach i w przydomowych ogródkach.

Tego dnia przed naszym kościołem członkowie parafialnego zespołu Caritas rozprowadzać będą „bukiety” Przy tej okazji będą przeprowadzać zbiórkę na działalność naszego Caritas.

Poświęcenie podczas każdej Mszy świętej.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników. Najbliższe nabożeństwo:

12 sierpnia (poniedziałek)

godz. 18.30 -  I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory i procesja  światła.

13 sierpnia (wtorek)

godz.   9.30 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 18.30 - IV część różańca 

godz. 19.00 - Msza święta i procesja światła

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Zapraszamy do udziału, w 47 Międzynarodowym Festiwalu Letnich Koncertów Organowych we Władysławowie.

          14 sierpień (środa)

Temat przewodni- "Pan od muzyki": - zespół wokalny Art'N'Voices - Adam Tański - organy (Warszawa) - Kameralna Orkiestra Festiwalowa
          22 sierpień (czwartek)

Temat przewodni- "Na cztery ręce i cztery nogi": - Zuzanna Bator - organy (Świdnica) - Maciej Bator - organy (Świdnica)
          Koncerty odbywają się w kościele parafialnym we Władysławowie o godz. 20.00, wejście darmowe.

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI

Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. W domu parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino.

Repertuar na najbliższy czas:

11.08 -Chata

12.08 -Mały książę

13.08 -Mój biegun

14.08 -Spójrz za siebie

15.08 -Złodziej w sutannie

16.08-Jak zostać królem

17.08 -Ups! Arka odpłynęła

18.08 -Mam przyjaciół w Niebie

19.08 -Syn marnotrawny

20.08 -Heidi

21.08 -Przełęcz ocalonych

22.08 -Niebo istnieje naprawdę

23.08-Bóg nie umarł III

24.08 -Doonby. Każdy jest kimś

25.08 -Chata

          Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

 

HONOROWY POBÓR KRWI

Miejski Klub HDK PCK Władysławowo serdecznie zaprasza w dniu 17 Sierpnia 2019 na wakacyjny ambulansowy  honorowy pobór krwi. Rejestracja od 10.00 do 14.00; plac przy Kościele pw. WNMP we Władysławowie, ul. Żeromskiego 32.

Honorowy krwiodawca powinien: mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM- Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  23 sierpnia o godz. 20.00 w salce na plebanii

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od 9.00 do 20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY - w każdą środę o godz. o godz. 18.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - W kościele w piątki o godz. 19.00

 

SPOWIEDŹ - podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie od 17.00 do 19.30

 

Wszystkim życzę dużo słońca regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Tym którzy posługują turystom  życzę dużo sił i wytrwałości.

 

Władysławowo, 11.08.2019                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz