loading...
« Strona główna

2019.06.23 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Panie Jezu, kontempluję Twoją miłość do każdego człowieka bez wyjątku. Daj mi siłę kroczenia Twoją drogą, abym czynił innym to, czego sam od nich oczekuję. Niech Twój Duch pozwala mi rozeznawać prawdziwe dobro. Jeśli szczerze spojrzę na swoje życie, to zauważę, że zawsze ktoś ma na nie większy lub mniejszy wpływ. Dobrze, jeśli te osoby sprawiają, że moje życie staje się bogatsze. Gorzej, jeśli ślepo odwzorowuję różne przemijalne mody. Naśladować kogoś to najpierw uznać jego autorytet, zdecydować, że można i warto mu zaufać. Dziś Jezus pyta mnie osobiście, czy On jest dla mnie wystarczającym autorytetem. Nie na podstawie wiedzy z katechizmu, lecz życia. Odpowiedź tkwi w tym, jak układam swoje życie, według jakiej hierarchii prawd żyję, czy podejmuję trud zapierania się siebie w tym, co koncentruje mnie tylko na sobie samym i zamyka na Boże działanie. Czy naśladuję uczucia Jezusa, Jego sposób myślenia, traktowania drugiego człowieka, czy kroczę Jego śladem? Nie zniechęcaj się, idź dalej Jego drogą.

KLERYCY WSD GDAŃSK

W dzisiejszą niedziele gościmy kleryków z Seminarium Gdańskiego.

Głoszą Słowo Boże.  Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

PODZIĘKOWANIA

Przed dwoma tygodniami przeżywaliśmy festyn parafialny. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za otwartość i zaangażowanie w to wydarzenie. W sposób szczególny dziękuję: Radzie Parafialnej, Władzom Miasta,  właścicielom ośrodka wczasowego „Fenix” w Jastrzębiej Górze, Rodzicom LSO, Lektorom, PZ Caritas, Wolontariuszom Caritas, Straży Pożarnej, Rodzicom dzieci z parafialnego duszpasterstwa, wszystkim organizującym atrakcje dla dzieci - takie jak łuki czy konie, młodzieży, Niepublicznemu Punktowi Przedszkolnemu „ABC” Przedszkolaka”, scholii młodzieżowej, „Dzieciom Maryi”, Kaszubiankom, zespołowi Hotline, wszystkim którzy upiekli ciasto oraz sponsorom i składającym fanty.

            Przeżyliśmy także, Uroczystość Bożego Ciała połączoną z procesją Eucharystyczną. Bardzo Serdecznie dziękuję wszystkim za otwartość i zaangażowanie w to wydarzenie. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej i wszystkim budującym ołtarze, zwłaszcza Żywemu Różańcowi, młodzieży, rodzicom dzieci komunijnych i samym dzieciom, oraz rybakom a w sposób szczególny  rodzinie Necel. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym i niosącym feretrony, Dziękuję Młodzieżowej Orkiestrze z  Władysławowa. Dziękuję lektorom, ministrantom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję OSP we Władysławowie i naszej policji.

            Dzięki licznemu zaangażowaniu ta uroczystość  mogła przebiegać spokojnie radośnie i owocnie.

 

 „OKTAWA BOŻEGO CIAŁA”

Do czwartku 21.06 trwa „oktawa” Bożego Ciała. W te dni odprawiamy procesję eucharystyczną  połączoną z nabożeństwem czerwcowym tj. o godz. 17.30 . Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów

 

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

UROCZYSTOŚCI PATRONALNE KU CZCI ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W PUCKU - 29 czerwca 2019

 Zapraszamy  na  uroczystości  ku  czci  Świętych  Apostołów  Piotra  i Pawła patronów Puckiej Fary, które odbędą się w sobotę, 29 czerwca br. Święci Apostołowie są patronami rybaków stąd tradycyjnie  tego dnia odbywa się  Pielgrzymką łodzi, statków i kutrów rybackich po wodach Zatoki Puckiej.

 Program uroczystości:

 godz. 11.00 - wypłynięcie łodzi oraz kutrów rybackich i nabożeństwo na wodach Zatoki.

godz. 12.30 - Msza św. odpustowa (koncelebrowana) u stóp Puckiej Fary pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA  PANA J.

W piątek 28.06 obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

Po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

JUBILEUSZ STRAŻY HONOROWEJ NSPJ

W piątek 28.06 obchodzić będziemy Uroczystość NSPJ. Jest to również Patronalne święto Straży Honorowej NSPJ. Tego dnia wspólnota ta w sposób uroczysty będzie obchodzić 25 rocznicę swego istnienia. W czasie Mszy św. o godz. 18. Poświęcimy nowy sztandar Straży Honorowej NSPJ.

 

IMIENINY KS. JAN

W poniedziałek 24 czerwca wspominamy św. Jana Chrzciciela. Jest to zarazem dzień imienin ks. Jana. W intencji solenizanta modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.00

 

POSADZKA I ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

Zakończyliśmy pracę przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w ostatnich dniach przekazywali ofiary bądź wpłacali je na konto. Konto parafii:  

38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  12 i 26 lipca o godz. 20.00 w salce na plebanii

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana Pawła  na nowo po wakacjach.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 19.00;  w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK -w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek: godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałki w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - godz. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00;

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

Program wakacyjny nabożeństw od 1 lipca

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: † Maria Balsewicz ur. 1943, zam. ul. Młyńska; † Wanda Szkotnik ur. 1937, zam. ul. Żytnia

†Zosia Skowrońska (niemowlę). Wieczny odpoczynek…

 

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

 

 

Władysławowo, 23.06.2019                                                                                                                               Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz