loading...
« Strona główna

2019.10.06-XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Uczniowie byli świadomi słabości swojej wiary. Sam Jezus nazywał ich ludźmi małej wiary. Starali się o jej wzrost, ale byli jednocześnie świadomi, że to nie zależy od nich. My także staramy się żyć wiarą. Stąd pytamy czasami, co jest wolą Boga w naszym życiu. Nie widząc jednak wielkich wyzwań, lekceważymy wierność w rzeczach drobnych, chcemy narzucić Bogu własną wolę. On dziś przypomina i zachęca, abyśmy ćwiczyli wierność w rzeczach małych, motywowani Jego wolą. Gdy przyjdzie sukces, nie możemy przypisywać chwały samym sobie. Gdy przyjdzie trud walki, nie wolno zapomnieć, że On nas tu postawił i stąd wydostanie. Ofiarujmy samych siebie Bogu i patrzmy, ile miłości wkładamy w każdy nasz czyn. To znak naszej wielkości, która wypływa z wiary.

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje. Jest to czas na zastanowienie się nad sobą i nad swoim życiem, warto też zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić, spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Rekolekcje wygłosi ks. Zbigniew Rakiej TChr. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rekolekcji. Niech udział w rekolekcjach i spowiedź św. będą  najważniejszym zadaniem na najbliższe trzy dni. Nauki w niedzielę na każdej Mszy św.  oraz w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

SEMINARIUM ODNOWY WIARY

Wspólnota Jemu Chwała zaprasza na seminarium odnowy wiary. Seminarium adresowane jest do osób, które pragną doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem. Dla jednych będzie to pierwsze doświadczenie miłującej obecności Boga, który mimo iż pozostaje niewidzialny dla oczu, objawia się w inny, wybrany przez siebie sposób. Dla innych będzie to okazja do nawiązania relacji z Bogiem, którego już kiedyś spotkali, ale nie podjęli zaproszenia do bliskości z Nim, choć zachowali wspomnienie wzruszającego, ale odległego wydarzenia. Dla niektórych jest to szansa do odnowienia relacji z Bogiem, którą zaniedbali tak, że stała się tylko nudnym przyzwyczajeniem do pewnych form kultu pozbawionych radości, miłości, nadziei, poczucia sensu, rozmachu i bogactwa. Dla tych, którzy przez grzech utracili więź z Bogiem, to nowa szansa, by rzucić się w Jego wielkie, otwarte ramiona i przylgnąć do miłującego nas serca, by znowu doświadczyć uzdrawiającej i wyzwalającej mocy Jego miłosierdzia.

Dla wszystkich, którzy trwają w bliskości i miłości Boga, to okazja do świętowania, radowania się i odkrywania, jak nieskończenie dobry i zachwycający jest nasz Bóg! Święty i niepojęty w swojej hojności ma z pewnością także i dla nich niespodzianki. W ramach seminarium spotykamy się raz w miesiącu najczęściej w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00. Rozpoczynamy  w piątek 11 października o godz. 18.00 w domu św. Jana Pawła II. Spotkanie trwa do godz. 21.00.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

Program najbliższego nabożeństwa:

12 października (sobota)

godz. 17.30 - I część różańca (radosna); godz. 21.00 -  Nieszpory i procesja  światła.

13 października (niedziela)

godz. 10.30 - II część różańca (światła); godz. 15.00 - III część różańca (bolesne);

godz. 17.30 - IV część różańca  (chwalebne); godz. 18.00 - Msza święta i procesja światła.

 

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ PARAFII

„Wstańcie, chodźmy!”– pod takim XIX Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest przeprowadzana za tydzień przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6 października 2019

Dzień Otwartych Drzwi domu św. Jana Pawła II

            Koronka do Bożego Miłosierdzia

Godz. 15.00 – Koronka dziękczynna za osobę Jana Pawła II równolegle w kościele, Salach papieskich i kaplicy św. Jana Pawła II

            Półmaraton o memoriał św. Jana Pawła II

Godz. 13.30 – uroczyste otwarcie Biegu przy obelisku JP II przy ul. Stelmaszczyka 4  w Jastarni

Godz. 14.00 – start Biegu Głównego z Jastarni           do Władysławowa

Godz.16.30 – Wręczenie medali

            Scena w auli św. Wojciecha

Na scenie auli św. Wojciecha wystąpią:

  • PulsBand & Evita
  • Jemu Chwała

 

Spektakl teatralny: „5 PRZYPOWIEŚCI”

Nie tyle śmiejąc, co uśmiechając się do nowotestamentalnych bohaterów - proponujemy widzowi godzinę intensywnej zabawy z całkiem sporą trzódką ewangelicznych postaci, ujętą w klamry pięciu przypowieści. A że przypowieści są nie tyle o baranach, wdowach i marnotrawnych synach co generalnie „o nas” - odrobina satyry im nie zaszkodzi. Zapraszamy! 

Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00 w auli domu parafialnego. Spektakl wystawi Teatr A z Gliwic

            Stoisko gastronomiczne

Caritas Zaprasza na dobry bigos i kiełbaski.

            Kawiarnie

Wiara i Światło oraz Loderia kaszubska zapraszają na dobre ciasto i lody.

            Warsztaty artystyczne

Zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczne odbywające się  w świetlicy dla dzieci.

            Qiz & Salon zabaw

W salkach młodzieży i chóru będzie można sprawdzić swoją wiedzę o Janie Pawle II  oraz spędzić mile czas na różnych grach i zabawach.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

  • Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;
  • Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00;
  • Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 27 października o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom różańców.  
  • 3 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholi "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od godz.10:30 do 12:00.

Podwórkowe Koło Różańcowe dla dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.

Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00 w Domu Parafialnym.

 

SPOTKANIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA (klas I szkół średnich)

W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas I szkół średnich zaplanowano na wtorek lub piątek o godz. 19.00. Zapraszamy na spotkania.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł

†Henryk Białkowski,  ur. 1943, zam. ul. Sportowa ; Wieczny odpoczynek racz mu…

 

CARITAS

  • Zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które odbywają się w Siedzibie Caritasu Parafialnego (wejście od ul. Świerkowej) w każdy  wtorek  w godzinach od 17.00 do 18.15. Jeśli masz w sobie radość  i chęć dzielenia się nią z innymi, lubisz się śmiać i być wśród ludzi zapraszamy właśnie Ciebie. W zakresie spotkań: warsztaty plastyczne, teatralne, zbiórki dla żywności i wiele innych sposobów aby wlać w serca radość tym, którzy jej nie mają. ZAPRASZAMY!
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas! Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!

 

SCHOLA MŁODZIEŻOWA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 8, którzy grają na instrumentach, lubią śpiewać i chcą chwalić Boga pieśnią.

Śpiewamy na Mszy Św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Próby odbywają się w piątki o godz. 18.00 i w niedzielę o 16.30 w domu Parafialnym w salce Młodzieży.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 18/19 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Koszt: 100 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Andrzeja. Wyjazd 18 października z placu kościelnego o godz. 6.00.

 

SZCZEPIENIA PROFILAKTYCZNE PRZECIWKO GRYPIE OSÓB OD 70 ROKU ŻYCIA W GMINIE WŁADYSŁAWOWA

Władze Miasta zachęcają do skorzystania z szczepień profilaktycznych przeciwko grypie.

Termin realizacji szczepień 15.09-30.11.2019

Organizatorem szczepień jest NZOZ” Przychodnia w Ratuszu, NZOZ „WŁA- MED.”, Przychodnia „Szotland”.

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Władysławowo, 06.10.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz