loading...
« Strona główna

2019.06.16 - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Dziś człowiek próbuje sam określać, co jest prawdziwe, a co nie. Taki subiektywizm poznawczy nie rozwija jednak człowieka, lecz jest źródłem zamętu w świecie. Ale prawda to nie tylko intelektualny wysiłek stwierdzenia zgodności umysłu z rzeczywistością. Stworzenie nie dochodzi do prawdy, lecz jest do niej przyprowadzane. Boża prawda, do jakiej prowadzi Duch Święty, to udział w życiu Boga Jedynego w Trzech Osobach. To poznanie i doświadczanie Miłości niedostępne o własnych siłach. W tę tajemnicę odwiecznego darowania i przyjmowania wprowadza tylko Duch Prawdy, który od Ojca i Syna pochodzi. Kontemplacja różnorodności Osób w jedności natury wymyka się logice rozumu. Potrzebuje światła posłusznej wiary oraz ufnego przyjęcia całej objawionej prawdy – ona jest niezbędna, abym mógł realizować swoje chrześcijańskie powołanie. 

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

ROCZNICA ŚMIERCI KS. ALOJZEGO PIŁATA

Obchodzimy 50 rocznicę śmierci ks. Alojzego Piłata proboszcza parafii we Władysławowie. Uroczysta Msza św. w jego intencjach o godz. 9.30. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy na cmentarz gdzie przy jego grobie odmówimy różaniec.

 

ZBIÓRKA PIENIEDZY NA OPERACJE WOJTUSIA ZE SWARZEWA

Po Mszy św. strażacy zbierają ofiary do puszek na operację 3 letniego Wojtusia, która pozwoli mu poczuć pełną sprawność. Chłopiec choruje na rzadką spotykaną chorobę genetyczną , zespół TAR.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o g. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 (tj. ok. 11.30)  wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Kolejna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz o godz. 18.00.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy dzieci komunijne w ich liturgicznych strojach. Chłopców zwłaszcza tych którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. prosimy o przyniesienie małych dzwoneczków. Dzwoneczki oraz elementy dekoracyjne  można nabyć w kiosku parafialnym.

Próba dla dziewczynek przed sypaniem kwiatków w środę (19.06) o godz. 17.00.

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy do mieszkańców poszczególnych ulic oraz poszczególnych grup: ołtarz I – ul. Sportowa i Żywy Różaniec, ołtarz II – ul. Obrońców Helu, ul. Morska oraz Młodzież, ołtarz III –ul. Merkleina i  Rybacy, ołtarz IV – Rodzice dzieci komunijnych.

Zwracamy się z prośbą o udekorowanie domów w całej parafii w symbole religijne.

Przypominamy też, że uczestnictwo w samej procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w tym dniu  we Mszy św.

Zwracamy się też z serdeczną prośbą, aby poprosić swoich gości by na czas przejścia procesji samochody przeparkować na inne ulice.

 

„OKTAWA BOŻEGO CIAŁA”

Od piątku 21.06 do czwartku 27 czerwca trwa „oktawa” Bożego Ciała. W te dni odprawiamy procesję eucharystyczną  połączoną z nabożeństwem czerwcowym (godz. 17.30) przed Mszy św. o godz. 18.00.

W niedzielę 23 czerwca procesja po Mszy św. o godz. 9.30.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów

MSZA NA ZAKOŃCZENIE ROKU

W środę 19 czerwca zapraszamy dzieci,  młodzież, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego.

 

DYSPENSA (piątek – 21 czerwca)

Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości piątkowej od pokarmów mięsnych dla wiernych przebywających tego dnia terenie Archidiecezji Gdańskiej.

 

DO MŁODZIEŻY, DZECI, MINISTRANTÓW

Jak cudownie! W końcu wakacje!

Można wreszcie odpocząć od tej stresującej szkoły,  zapomnieć o wstawaniu o tak nieprzyzwoitej porze jak 7.00 rano, a przede wszystkim - gdzieś  wyjechać, gdziekolwiek, byle  z dala od domu.

Ale nie tak szybko! Czy jesteś pewien, że wakacyjny czas to okazja jedynie do leniuchowania? Przypomnij sobie na co przez cały rok brakowało Ci czasu? Nie pamiętasz? A co z Jezusem? On każdego dnia towarzyszył Ci w Twoich trudach i radościach, to może Teraz Ty postarałbyś  się zrobić coś dla Niego? Mam dla Ciebie kilka propozycji, jak to zrobić. 

Pierwsza: zachodź trochę częściej do kościoła w dzień powszedni, gdy w świątyni prawie nikogo nie ma. Możesz wtedy śmiało pogadać  z Bogiem. To coś całkowicie innego niż tylko tradycyjna niedzielna Msza Święta, związana często z obowiązkowym służeniem.

Druga: zrób sobie sam jakieś postanowienie wakacyjne.

Trzecia: pojedź chociaż raz na rekolekcje letnie. To niesamowita okazja do lepszego poznania  siebie i Boga i poznania ciekawych ludzi.

Dlaczego rekolekcje?

Na rekolekcjach głębiej  możemy rozumieć znaczenie tego wszystkiego w czym jako chrześcijanie uczestniczymy. Czas rekolekcji stwarza korzystne warunki i pożądany klimat sprzyjający osobistemu uświęceniu.

Wakacje to wymarzona okazja do zrobienia czegoś, czego przez cały rok nie można wykonać a więc powodzenia i dobrej zabawy!

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

MSZA ŚW. W PORCIE

W niedziele 23 czerwca w Porcie o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ludzi morza, a w sposób szczególny w intencjach rybaków oraz żywych i zmarłych pracowników Szkunera".

 

KLERYCY WSD GDAŃSK

W przyszłą niedziele (23.06) będziemy gościć kleryków z Seminarium Gdańskiego, którzy podzielą się świadectwem o swoim powołaniu. Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku.

 

STRONA INTERNETOWA

FACEBOOK

BIULETYN W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

Przypominamy iż wszystkie informacje są systematycznie zamieszczane stronie www naszej Parafii:  www.parafia.wladek.pl

Parafia posiada także swój profil na Facebooku: www.facebook.com/wniebowziecie.nmp.wladek/

Biuletyn parafialny jest także dostępny także w formie elektronicznej

Zainteresowanych subskrypcją biuletynu w formie elektronicznej prosimy o zostawienie swojego adresu na stronie naszej parafii. Biuletyn co tydzień będzie przychodził na email.

 

POSADZKA I ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

Kończymy  pracę przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w ostatnich dniach przekazywali ofiary bądź wpłacali je na konto. Konto parafii:  38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Józef Głowienka, ur. 1949, zam. Rybacka

† Mirosława Starzyńska, ur. 1934, zam. Morenowa /pogrzeb 17.06 godz. 11.00/

† Alfons Magulski, ur. 1934, zam. 1000-lecia P.P. /pogrzeb 17.06 godz. 13.00/

      Wieczny odpoczynek…

 

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku

 

 

Władysławowo, 16.06.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz