dodano: 2019-12-07 14:02:28 edycja: 2019-12-07 14:18:03 autor: 41 odsłon: 6359

2019.12.08- II NIEDZIELA ADWENTU

„Niech mi się stanie według twego słowa”
Maryja to ważna osoba w planie zbawienia. Wszystko, co się dokonało, opiera się na mocy Bożej łaski. W przypadku Maryi była to łaska uprzedzająca, która zachowała Ją od grzechu. A w moim przypadku to łaska wspomagająca, która umożliwia podążanie drogą woli Bożej. Idę razem z Maryją. Niepokalane Poczęcie napełnia sensem całe adwentowe oczekiwanie. Patrzę na Maryję, uczę się od Niej i proszę Ją, abym tak jak Ona potrafił uwierzyć, że Słowo także we mnie chce stać się życiem. Radość i pokora Maryi poszerzają moje adwentowe horyzonty. Nie da się przejść Adwentu bez Niepokalanej. Razem z Nią walczę o czystość serca, gotowego na przyjęcie Mesjasza.

WIZYTACJA KANONICZNA

W przyszłą niedzielę, w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację kanoniczną. Odwiedzi nas ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Wizytacja biskupa w parafii odbywa się co 5 lat i jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Ale jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Podczas wizytacji ksiądz biskup spotyka się z różnymi grupami, rozmawia, poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji, zapoznaje się też z różnymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.

PLAN WIZYTACJI:

9.30- Powitanie Księdza Biskupa przy drzwiach kościoła.

            Msza święta z udziałem: Liturgicznej Służby Ołtarza, Straży Honorowej NSPJ, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Rady    Parafialnej, Caritasu i Pracowni O. Pio, Chóru „Stella Maris”

11.00- Msza święta z udziałem: Oazy Dzieci Bożych, Podwórkowego Koła Różańcowego,  Scholii Dziecięcej, Szkoły Gitarowej, Wiary i Światło,   Wolontariatu dziecięco - młodzieżowego

12.30- Msza święta z udziałem: Wspólnoty Jemu Chwała, Kościoła Domowego, Duszpasterstwa Młodzieżowego, Zespołu Młodzieżowego

14.00- Msza święta

15.00- Msza święta z udziałem dzieci I komunijnych.

16.30-Wigilia z Wiarą i Światło

 

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
W tym roku w Polsce w liturgii uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zastępuje drugą niedzielę adwentu.

 

DZIEŃ WSPIERANIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO NA WSCHODZIE

Dzisiaj w ramach obchodzonego dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie, przed świątyniami w Polsce zbierane są ofiary na ten cel.

 

RORATY

w dni powszednie o godz. 6.00. Godzinki 5.30; Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

WIGILIA DLA CAŁEGO MIASTA

W dniu 22 grudnia o godzinie 15.00 razem z władzami miasta zapraszamy na wspólną wigilię wszystkich mieszkańców miasta. Wigilię rozpoczniemy przed naszym kościołem otwarciem żywej szopki i  przekazaniem przez harcerzy światła betlejemskiego. W to późne popołudnie na pewno nie zabraknie modlitwy, życzeń,  łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

            Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej w środę  18 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

15 grudnia o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom łańcuszków i medalików.

 

OPŁATKI

Zgodnie z tradycją przedświąteczną w godz. 18:00 – 20:00. Siostry Misjonarki będą roznosiły opłatki. W ciągu dnia można zaopatrzeć się w opłatki również w domu Sióstr. Za składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

OPŁATEK WIGILIJNY

W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Witalija. Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i nadziei, i już  tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Głęboką wymowę (otwartości na drugiego człowieka i obecności samego Boga) ma odpalenie od tego światła świecy, którą w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadza Caritas. Do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wniesione 22 grudnia w czasie wspólnej wigilii. Światło Betlejemskie będzie można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE LSO

W II i III Niedzielę Adwentu po  każdej Mszy św., Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać cegiełki w formie ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wspólny wyjazd zimowy.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE

Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

MODLITWA O POKÓJ

25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie.

 

WIGILIA DLA SAMOTNYCH I UBOGICH

Wigilia dla ubogich i samotnych będzie miała miejsce 18 grudnia o godz. 13.00 w restauracji Pomorzanka.

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH

29 grudnia  o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

 

CARITAS

godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

godz. 12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

            Zwrot wypełnionej torby - do 15 grudnia. Torby można przynosić  do  Caritasu od poniedziałku do piątku od 9.00 – 13.00.

PACZKI ŚWIĄTECZNE będą wydawane we wtorek i środę (17 i 18 grudnia) w godz. 10.00 - 13.00 w siedzibie Caritas

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM I JARMARK ŚWIĄTECZNY

Przez najbliższe dwie niedzielę  po każdej Mszy św. członkowie PZC będą rozprowadzać ozdoby świąteczne  wykonane w Pracowni „Ojca Pio” a także  ŚWIECE WIGILIJNE. Jest to dzieło pomocy dzieciom, wszystkie środki są przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: † Jan Srokosz, ur. 1949, zam. ul. Morenowa oraz † Łukasz Labuda, ur. 1991, zam. ul. Ogrodowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask dla owocnego przeżywania tajemnicy adwentowego oczekiwania.

 

 

Władysławowo, 08.12.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


07 grudnia 2019r. 07 grudnia 2019r. 41 6359