loading...
« Strona główna

2019.10.20-XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”
Wiara podpowiada, że sama sprawiedliwość nie wystarczy. Ale jej brak staje się często przeszkodą w wierze. Widok wszelkiej ludzkiej niesprawiedliwości może być pytaniem o nieobecność Boga, wzdychaniem z głębi serca o Jego sprawiedliwość. Wołaniem, które nie jest ucieczką przed wysiłkiem i własną odpowiedzialnością, ale znakiem realizmu, bo wypływa z uznania własnej słabości i niewystarczalności. Znakiem świadomości, że tego przeciwnika Jezus już pokonał i ma nad nim władzę. Jest też znakiem wiary, bo wołający wierzy i ufa, że Bóg pragnie jego szczęścia, jego życia z Nim na wieczność. Wytrwała modlitwa jest budowaniem murów obronnych wobec zasadzek złego ducha. Stanięcie w prawdzie o mojej kruchości i niewystarczalności otwiera drogę ku odnowie całego mojego życia. Odnowie, która płynie z wytrwałej wiary, relacji z Bogiem żywym.

ŚWIATOWA NIEDZIELA  MISYJNA

Niedziela Misyjna to czas, aby uświadomić sobie pilną potrzebę uczestniczenia w dziele ewangelizacji świata. Misje wzywają nas nie tylko do tego, abyśmy żyli w pełni wiarą, lecz także do dzielenia się nią z tymi, którzy znajdują się poza wspólnotą Kościoła.
Jesteśmy wezwani, aby przemieniać świat miłością Chrystusa, żyjąc wiarą w rodzinie, sąsiedztwie, miejscu pracy, w szkole i w społeczeństwie. Swoją wiarę . przejawiamy przez odpowiednie życiowe wybory, a także przez sposób naszego odnoszenia się do innych ludzi. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na misje kościoła.

 

 NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

  • Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;
  • Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00;
  • Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

W domu parafialnym powstała kaplica w której na stałe przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

W kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do wieczornej Mszy świętej. Wszystkich parafian zapraszamy i zachęcamy do korzystania z tego miejsca modlitwy.

 

MSZA ŚW. W KAPLICY ŚW. JANA PAWŁA II

Wszystkich którzy w tygodniu przychodzą na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II zapraszamy  na Mszę św. odpustową do kaplicy św. Jana Pawła II w dniu 22 października na godz. 18.00. Jest to dzień odpustu w naszej kaplicy. Msza św. będzie sprawowana w waszych intencjach.

 

SPOTKANIE Z BIBLIĄ

Słowo, które ma moc…” - tej mocy można nieustannie doświadczać podczas środowych spotkań z Biblią, które od kilku lat systematycznie prowadzi ks. Edward Strycharz TChr wieloletni wykładowca Pisma Świętego w kilku seminariach duchownych w Polsce. Spotkania rozpoczynają się 23 października w środę o godz. 19.00 w sali na plebani.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

27 października o godz. 11.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom różańców. /zmiana godziny/

3 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi            Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej     miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
            zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 29.11-01.12.2019
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji (Gdańsk)

Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów znajduje się w informacji, pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta: SGB 38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek ok. godz. 17.00, Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
 

Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan poszczególnych na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.
 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholi "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od g. 10:30 do 12:00.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
  • Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

SPOTKANIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA (klas I szkół średnich)

W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas I szkół średnich zaplanowano na wtorek lub piątek o godz. 19.00. Zapraszamy na spotkania.

 

SCHOLA MŁODZIEŻOWA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 8, którzy grają na instrumentach, lubią śpiewać i chcą chwalić Boga pieśnią.

Śpiewamy na Mszy Św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Próby odbywają się w piątki o godz. 18.00 i w niedzielę o 16.30 w domu Parafialnym w salce Młodzieży.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do dużej skarbony przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. ( Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.00. Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

LAMPKI NA GROBY

Po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych 2 listopada o godz. 16.00.

 

CARITAS

  • Zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które odbywają się w Siedzibie Caritasu Parafialnego (wejście od ul. Świerkowej) w każdy  wtorek  w godzinach od 17.00 do 18.15. Jeśli masz w sobie radość  i chęć dzielenia się nią z innymi, lubisz się śmiać i być wśród ludzi zapraszamy właśnie Ciebie. W zakresie spotkań: warsztaty plastyczne, teatralne, zbiórki dla żywności i wiele innych sposobów aby wlać w serca radość tym, którzy jej nie mają. ZAPRASZAMY!
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas! Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Renata Samagalska,  ur. 1953, zam. ul. Rybacka

† Rita Cysewska,  ur. 1953, zam. Gdynia

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

 

Władysławowo, 20.10.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz