loading...
« Strona główna

2019.06.09 - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEDO

Dar zbawienia dociera do każdego człowieka w każdym czasie pielgrzymowania Kościoła dzięki darowi Ducha Świętego. On zapewnia jedność Kościoła i ożywia wiarę. On daje poznanie Ojca i Syna. Jest ożywczą wodą, gdy w sercu posucha i zniechęcenie, gdy życiowe niepowodzenia napełniają duszę smutkiem, a nawet za podszeptem szatana budzi się przekonanie, że Bóg o nas zapomniał. Wówczas potrzeba głośnego wołania do Ducha Świętego. On został dany, aby być pocieszycielem. Nie uczuciowym, lecz przypominającym wszystko, co uczynił Jezus, a także to, że miłość Jezusa nigdy nie ustaje, a moja przynależność do Niego trwa nawet wówczas, gdy słońce przysłaniają gęste chmury. Duch Nadziei ożywia wszystko.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30. W niedzielę 9 czerwca nabożeństwo po mszy św. wieczornej. Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

We czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Głównym celem tego święta jest kontemplacja piękna i świętości kapłaństwa samego Chrystusa. Jest to także dobra okazja do modlitwy o świętość kapłanów i  zwiększenie liczby powołań do kapłaństwa. Uroczystą Eucharystię w tym dniu sprawować będziemy o godz. 18.00

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

IMIENINY KS. BOGUMIŁA

W poniedziałek 10 czerwca wspominamy św. Bogumiła. Jest to zarazem dzień imienin ks. Bogumiła. W intencji solenizanta modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 18.00

 

WIARA I ŚWIATŁO

W niedzielę 16 czerwca Msz św. dla wszystkich członków wspólnoty o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie rekreacyjne w auli.

 

RODZINNY FESTYN U MATKI BOŻEJ WNIEBOWZIĘTEJ

09.06.2018, godz. 14:00-18:30

Program sceniczny:

14.00 - występ scholii młodzieżowej                 

14.15 - występ Niepublicznego Punktu  Przedszkolnego „ABC” Przedszkolaka”

14.45 – Pracownia „św. Ojca Pio”

15.00 – „Kaszubianki”

15.30 - zespół „Dzieci Maryi

15.45 - koncert Wojtka Czerwińskiego

16.30 - koncert Piotra Grabowskiego

16.30 - Koncert zespołu   Hotline

18.00 - Ogłoszenie wyników konkursów

           - Losowanie nagród głównych w loterii fantowej

                        - Zakończenie festynu

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się we Środa  12 czerwca

godz. 17.15 - I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory Maryjne i procesja światła.

Czwartek 13 czerwca

godz.   9.30 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.15 - IV część różańca i  nabożeństwo           czerwcowe

godz. 18.00 - Msza święta i procesja światła.

 

STOWARZYSZENIE RODZIN ABSTYNENCKICH I POMOCY W RODZINIE

W piątek 14 czerwca o godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie ogólnopolskiego  „Zlotu Trzeźwościowego”. Spotkania organizuje Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich i Pomocy w Rodzinie. we Władysławowie

 

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 15-16 czerwca. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

ROCZNICA ŚMIERCI KS. ALOJZEGO PIŁATA

16 czerwca (niedziela) obchodzimy 50 rocz. śmierci ks. Alojzego Piłata proboszcza parafii we Władysławowie. Zapraszamy na Msze św. w jego intencjach o godz. 9.30. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy na cmentarz gdzie przy jego grobie odmówimy różaniec.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

POSADZKA I ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

Kończymy  pracę przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w ostatnich dniach przekazywali ofiary bądź wpłacali je na konto.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †Daniela Górniak, ur. 1940, zam. Rybacka;

Halina Felkner, ur. 1937, zam. Hallera, pogrzeb w środę o godz. 13.00  Wieczny odpoczynek…

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny, Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzę aby światło Ducha Świętego pomagało Wam być prawdziwie świadkami Zmartwychwstałego Pana w  każdym dniu Waszego życia.

 

Władysławowo, 09.06.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz