loading...
« Strona główna

2019.06.02 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Umocnieni błogosławieństwem i obietnicą Ojca
Ziemskie życie Jezusa kończy się wydarzeniem wniebowstąpienia. Jezus krótko przypomina swoim uczniom, jaka droga wiodła ku temu i jaką powierza im misję. Następnie w geście błogosławieństwa rozstaje się z nimi. Z reguły pożegnania są pełne smutku. Może dlatego, że pozostawiają w niepewności co do ponownego spotkania? Skąd więc radość uczniów po wstąpieniu Jezusa do nieba? „Z wielką radością wrócili do Jeruzalem”. Oni wiedzą, że nie pozostaną sami, że słowo Jezusa się wypełni i że otrzymają obiecaną moc z wysoka. Dzięki Duchowi Świętemu będą mogli głosić Ewangelię po krańce ziemi. Teraz kolej na nas. Ojczyzna jest w niebie, ale nie można tam zdążać samemu. Ale Jezus nie pozostawił nas samych, idźmy więc w radości. On spełnia swą obietnicę również wobec nas.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE

Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego.

Dlatego wspólnota „Jemu Chwała” serdecznie zaprasza wszystkich którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w piątek 7 czerwca o godz. 19.00. W tym roku wyjątkowo spotkanie dzień przed Wigilią.

W programie: konferencja, świadectwa, modlitwa wstawiennicza i wielbienie. Całość zakończymy Mszą św. o godz. 21.00

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. wspólne spotkanie  przy kawie i dobrym ciastku. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjne  Straży Honorowej w salce na plebanii.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

(Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. ok.  godz. 17.50)

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek ks. Andrzej, ks. Paweł i Ks. Bogumił odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

ROCZNICA ŚMIERCI KS. ALOJZEGO PIŁATA

16 czerwca (niedziela) obchodzimy 50 rocz. śmierci ks. Alojzego Piłata proboszcza parafii we Władysławowie. Zapraszamy na Msze św. w jego intencjach o godz. 9.30. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy na cmentarz gdzie przy jego grobie odmówimy różaniec.

FESTYN PARAFIALNY

Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 9 czerwca  Festyn Parafialny.

Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek. Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.

Zwracam się z gorącą prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 15-16 czerwca. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Klub Aktywności serdecznie zaprasza na najbliższe spotkanie we wtorek w godz.          od 15.00 - 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Pracownia          czynna  od  poniedziałku  do  piątku  w g. 09.00 - 13.00.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

 

POSADZKA I ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

Kończymy  pracę przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w ostatnich dniach przekazywali ofiary bądź wpłacali je na konto.

konto parafii:  38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Krystyna Piontke, ur. 1961, zam. Gen. Hallera

† Witold Sańko, ur. 1936, zam. Abrahama

Wieczny odpoczynek…

20-LECIE PIELGRZYMKI ŁODZIOWEJ NA SPOTKANIE Z JANEM PAWŁEM II

5 czerwca 2019 r. przypada 20-lecie pielgrzymki łodziowej na spotkanie z Janem Pawłem II na sopockim hipodromie. Tego dnia o godz. 17.00 w porcie w Jastarni będzie sprawowana Msza św., a następnie prezentowane będą materiały filmowe i fotografie połączone ze wspomnieniami i przypomnieniem papieskiego przesłania do Ludzi Morza i Ojczyzny. Przygotowana została również okolicznościowa wystawa upamiętniająca to wydarzenie.

Organizatorzy proszę o przybycie w strojach kaszubskich oraz o przypłynięcie ukwieconymi łodziami do jastarnickiego portu. 

 

PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W CHŁAPOWIE ORGANIZUJE:

  • Wycieczko-pielgrzymka na Ziemię Szczecińską, Lubuską do Berlina i Poczdamu w dniach 21-27 IX 2019 (Koszalin, Kołobrzeg, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Szczecin, Berlin, Poczdam, Świebodzin, Międzyrzec, Rokitno, Pniewy, Skrzatusz, Górka Klasztorna,Chojnice i Kościerzyna)  Zapisy w parafii w Chłapowie (tel. 602-574 -613), Koszt przejazdu, noclegów, wyżywienia, biletów wstępu – 1100 PLN.
  • Pielgrzymka samolotowa do Włoch „Śladami Mistyków” w dniach 09-16.09.2019 (Siena. Rzym, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino, Monte Sant’ Angelo, Asyż, Lanciano)

Zapisy w parafii w Chłapowie (tel. 602-574 -613), Koszt 570 Euro + bilet lotniczy

 

ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Burmistrz Władysławowa i Polski Związek Emerytów i Rencistów zapraszają na obchody Światowego Dnia Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych w dniu 8 czerwca 2019 roku na spotkanie  do Domu Parafialnego przy ul. Żeromskiego 32. Początek spotkania godz. 11.00

 

MIEJSKI KLUB HDK PCK WŁADYSŁAWOWO

Zapraszamy w dniu 8 czerwca 2019  

do Szkoły Podstawowej nr 2, ul. 1000-lecia P.P. 2 na przedsezonowy honorowy pobór krwi. Rejestracja od 8.30 do 11.30
Honorowy krwiodawca powinien: mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia w sposób szczególny ks. Edwardowi, życzymy obfitości Bożych łask płynących z Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości

 

Władysławowo, 02.06.2019                                                                                                             Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz