loading...
« Strona główna

2019.09.22 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Zarządca, nie właściciel
Bogactwo często utożsamiane jest ze szczęściem. Wielu myśli, że posiadając obfitość dóbr, o nic nie musi się troszczyć. Chęć ich posiadania staje się więc często głównym celem życia. W tej filozofii życia chętnie powierzamy nasze dobra tym, którzy obiecują ich szybkie i duże pomnożenie. W ten sposób wyrażamy im nasze zaufanie. Doświadczenie życiowe mówi, że nie zawsze jednak dobrze na tym wychodzimy. Dzisiaj Jezus chce uświadomić każdemu z nas, że wszystko w naszym życiu jest Bożym darem. Wielkie zaufanie ma do mnie Bóg, kiedy powierza mi dar życia, talenty, odpowiedzialność za bliskich, a może za wielu innych. Te wszystkie dary nie mogą mi absolutnie przesłonić Dawcy. Nie mogę zapominać, że służę jedynie Bogu. Wieczorna modlitwa jest dobrą chwilą, abym jako zarządca zdał sprawę Właścicielowi z tego, co mi powierzył, a zwłaszcza z tego, czy wszystkim, co mi powierzył, służę Jemu. I podziękował za Jego zaufanie.

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI

Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 6 do 8 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje które  wygłosi ks. Zbigniew Rakiej TChr. Nauki w niedzielę na każdej Mszy św.  oraz w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy pw. Św. Jana Pawła II w domu parafialnym. Adoracja w dni powszednie od godz. 12.00 do wieczornej Mszy świętej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja to modlitwa ciszy. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy.

 

DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA

We wtorek 24 wrzenia w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św. Grafik adoracji:

                                                 8.00- 10.00 - Hallerowo

                                               10.00- 12.00 - Cetniewo

                                               12.00- 14.00 - Żwirowa

                                               14.00- 16.00 - Szotland

                                               16.00- 18.00 - Śródmieście

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia.Tego dnia nie ma adoracji w kaplicy św. JPII.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 18/19 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Koszt: 100 zł.. Zapisy z wpłatą w zakrystii i w biurze od przyszłego tygodnia.

Ruszamy 18 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 6.00.  Koszt: 100 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Andrzeja.

 

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny rozpoczął swoje próby. Wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety do śpiewania w chórze o śpiewania zapraszamy na próby we wtorki i czwartki na godz. 18.45. Próby w domu parafialnym.

KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA

W  rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, o g.  15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Zapraszamy w sobotę 28 września na ulice Władysławowa, aby włączyć się w modlitwę za nasze miasto. W wybranych miejscach o g. 15.00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Miejsca odmawiania modlitwy:

                                   Skrzyżowanie ulic Harcerska i Żeromskiego

                                   Skrzyżowanie ulic Gen. Hallera i Siedleckiego

                                   Rondo Jana Pawła II

                                   Skrzyżowanie ulic  Młyńska i Przybyszewskiego

                                   Skrzyżowanie ulic  Morska i Błękitnej Armii

 

RÓŻANIEC DO GRANIC PARAFII

Dnia 7 października 2017 roku odbyła się akcja „Różaniec do granic”, w święto Matki Bożej Różańcowej. Dzień ten jest rocznicą bitwy pod Lepanto (1571), w której państwa Świętej Ligi skupione wokół Państwa Kościelnego pokonały flotę Imperium Osmańskiego. Papież Pius V ogłosił w 1572 roku ten dzień świętem Matki Bożej Zwycięskiej. W Polsce w 2017 roku tego dnia w 350 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski ponad milion osób odmówiło różaniec. Było to wydarzenie bez precedensu w historii i zwróciło uwagę na całym świecie. Z perspektywy 2 lat spoglądamy na tamto wydarzenie już w szerszym kontekście. Zainspirowani "Różańcem do granic" pragniemy w  SOBOTĘ 5 WRZEŚNIA zaproponować akcję "Różaniec do granic parafii", która swoim zasięgiem obejmie mieszkańców naszej parafii. Różaniec byłby odmawiany całą sobotę od mszy porannej do wieczornej za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.

Nawiązując do wydarzenia "Różaniec do granic" będziemy się modlić w intencji ojczyzny, o zachowanie młodego pokolenia w wierze ojców, o uchronienie przed demoralizacją i sekularyzacją. Dzieci i młodzież są obecnie pod wielką presją. Proponuje się im model wygodnego życia szczególnie w sferze płci i podważa się naturalny podział ról kobiety i mężczyzny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą o dar odrodzenia Polski a Polska zaczyna się w naszych rodzinach, parafiach, wioskach i miastach.

Grafik zostanie podany za tydzień.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2020 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I komunii św. będą trwały cały wrzesień. Formularze na zapisy dzieci otrzymają na katechezie. Zwrot formularzy na pierwszym spotkaniu. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły poza Władysławowem formularze otrzymają na pierwszym spotkaniu które będzie miało miejsce 6 października w auli domu parafialnego o godz. 11.45. Na to spotkanie zapraszam rodziców wszystkich dzieci.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu w biurze parafialnym 28 września w godz. od 9.00 do 10.00. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z III klasy gimnazjum. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców będzie miało miejsce 29 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" na spotkania w soboty w domu parafialnego od godz.10:30 do 12:00. Schola animuje śpiew na Mszach dziecięcych w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Po wakacyjnej przerwie swoje spotkania wznawia „Oaza Dzieci Bożych” spotkanie odbędzie się we czwartek (26.09) o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DOMU ŚW.JANA PAWŁA II

Podobnie jak w poprzednim roku na rozpoczęcie roku formacyjnego i z okazji dnia papieskiego tj. 6 października planujemy zorganizowanie dnia otwartych drzwi Domu św. Jana Pawła II. Przewidziane są występy na scenie (aula św. Wojciecha), przewidziane są na terenie domu stoiska gastronomiczne, cukiernicze oraz miejsca zabaw dla dzieci.  Całość wydarzenia zakończy spektakl teatralny Teatru A z Gliwic pt. „ 5 Przypowieści”

„5 PRZYPOWIEŚCI”

Nie tyle śmiejąc, co uśmiechając się do nowotestamentalnych bohaterów - proponujemy widzowi godzinę intensywnej zabawy z całkiem sporą trzódką ewangelicznych postaci, ujętą w klamry pięciu przypowieści. A że przypowieści są nie tyle o baranach, wdowach i marnotrawnych synach co generalnie „o nas” - odrobina satyry im nie zaszkodzi. Zapraszamy!  Spektakl rozpocznie się 6 października o godz. 17.00

 

XVI PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

Cele zawodów:

  • uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II,
  •    popularyzacja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrzu, jako formy walki z uzależnieniami,
  • promocja terenów gmin Jastarnia i Władysławowo jako doskonałego miejsca do  uprawiania aktywnego wypoczynku.

Termin: 6 października 2019 r.,

            godz. 12.30 - zbiórka wszystkich uczestników Biegu  na placu przy kościele we Władysławowie i wyjazd do Jastarni.
            godz. 13.30 Uroczyste otwarcie i start honorowy spod kościoła w Jastarni ulicą Bałtycką, następnie przejście na ścieżkę  rowerową                                    i start o godz. 14:00.
            godz.15.00 - Spotkanie  sportowo-rekreacyjne  w domu św. Jana Pawła II

Meta  przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Zapisy elektroniczne i regulamin biegu: https://elektronicznezapisy.pl/event/4115/strona.html

 

 

CARITAS

PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas!  Pracownia Ojca Pio jest dla nas przede wszystkim WSPÓLNOTĄ, w której wszyscy pragniemy czuć się dobrze. Razem przeżywamy nasze radości i smutki, wspólnie spożywamy posiłki, modlimy się i uczestniczymy w różnych zajęciach.

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU OSIEDLA HALEROWO

Wybory przewodniczącego zaplanowano na dzień 29.09.2019 (niedziela) od g. 9.00 do g. 15.00 w Domu Parafialnym. Burmistrz Władysławowa zaprasza do czynnego udziału.

 

                 Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych

 

 

Władysławowo, 22.09.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz