loading...
« Strona główna

2020.05.24 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Miłość to obecność i bliskość
Jezus po czterdziestu dniach od zmartwychwstania wstępuje do nieba, powraca do Ojca. Przekazuje dzieło ewangelizacji dwunastu apostołom. Dzieli się z nimi duchową władzą. Posyła ich na cały świat. I patrząc na dzieje Kościoła, możemy być zadziwieni, jak bardzo się rozprzestrzenia. Dziś chrześcijaństwo jest na całym świecie, a zaczęło się od grupki Dwunastu wspieranych mocą Ducha Świętego i obecnością Jezusa. Jezus jest z nami także dziś, jest „przez wszystkie dni aż do skończenia świata”, wspiera nasze świadectwo. Zawsze możemy na Niego liczyć, bo miłość to obecność, to trwanie blisko.

NABOŻEŃSTWA W KOŚCIELE

W nabożeństwach w naszym kościele może  uczestniczyć 100 osób.

W NIEDZIELE Msze święte aż do odwołania odprawiamy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 18.00.

Każdy kto chce uczestniczyć w Mszy świętej niedzielnej we wnętrzu kościoła jest zobowiązany do poinformowania o tym telefonicznie w godzinach pracy biura parafialnego tj. poniedziałek, środa, piątek w  godz. 9.30-11.00; 16.00-17.00. Numer telefonu 58 674 02 74 prosimy o wybieranie numeru 1 (biuro parafialne). Osoby które nie zgłaszały uczestnictwa mogą uczestniczyć we Mszy Świętej na dworze przed kościołem (z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa).

Jesteśmy zmuszeni do zmiany godzin odprawiania intencji. Dotyczy tylko niedzieli

 

W DNI POWSZEDNIE nie zgłaszamy uczestnictwa we Mszy świętej

 

Po Mszach świętych zawsze można poprosić o Komunię świętą.

 

WODA ŚWIĘCONA

Konferencja Episkopatu oraz sanepid zalecają aby w kościele nie nalewać wody do kropielnic oraz nie błogosławić wody do dużych pojemników. W związku z wieloma zapytaniami znaleźliśmy chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie zakupując wodę butelkowaną, fabrycznie zamkniętą. Woda została pobłogosławiona. Oprócz wody została także przygotowana sól egzorcyzmowana.

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Litanię do Matki Bożej w kościele odmawiamy codziennie o godzinie 17.45.   

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza św. dla wspólnoty 30.05 o godz. 16.00.

Od godziny 15.45 spowiedź wielkanocna dla członków wspólnoty

 

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE

Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego.

Dlatego wspólnota „Jemu Chwała” serdecznie zaprasza wszystkich którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w sobotę 30 maja o godz. 20.00.

W programie: konferencja, świadectwa, modlitwa wstawiennicza i wielbienie. Całość zakończymy Mszą św. o godz. 22.00

 

BOŻE CIAŁO

W tym roku nie będziemy mieli okazji przejść procesyjnie z całą wspólnotą parafialną do czterech ołtarzy. Pragniemy jednak nie rezygnować  z obecności Jezusa Chrystusa w tych miejscach w których pracujemy i mieszkamy. W tym roku proponujemy, aby  mieszkańcy poszczególnych ulic i osiedli przygotowali ołtarze samodzielnie. Miejsca w których zostanie zbudowany ołtarz, nawiedzi kapłan z Najświętszym Sakramentem. W miejscu tym, zostanie odprawione krótkie nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem tych którzy zgromadzą się przy ołtarzu. Proszę wybierać miejsca z dużą przestrzenią, by w bezpieczny sposób mogła zgromadzić się jak największa grupa ludzi. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i parapetów. Dla uczczenia tego wydarzenia zachęcam, aby dzieci wraz z rodzicami, dzięki swej kreatywności, zrobiły piękny kwiat dala Pana Jezusa i przyniosły go złożyć w hołdzie na swoim ołtarzu. Pamiętajmy, aby zachować wszystkie środki ostrożności wymagane związku z pandemią. O miejscach w których zostaną zbudowane ołtarze,  proszę do 5 czerwca poinformować ks. Proboszcza telefonicznie (nr. tel. 507025872), tak by w niedzielę 7 czerwca można było w biuletynie umieścić informacje o wszystkich miejscach i godzinach odprawiania nabożeństw przy ołtarzach.

 

PRZYPOMINAMY, że Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź udzielił wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. W duchu ostatnich wypowiedzi papieża Franciszka zachęcamy, by rzetelnie zweryfikować, czy w konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna do korzystania z dyspensy. Mając jednak na uwadze wprowadzone przez prawo zmiany, zachęcamy wiernych, aby korzystali z możliwości, jakie dają nowe przepisy i uczestniczyli w Eucharystii w swoich kościołach, zarówno w niedziele, jak i dni powszednie.

            Pamiętajmy, że okres, w którym obowiązuje Komunia wielkanocna, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 7 czerwca.

            W naszym kościele przy obecnych ograniczeniach sanitarnych bezpiecznie może gromadzić się na mszach świętych oraz adoracjach dokładnie 100 osób. Przed kościołem włączone jest nagłośnienie, aby można było słuchać Mszy świętej również na zewnątrz, osobom takim zostanie udzielona Komunia święta w drzwiach głównych kościoła.

            Pamiętajmy o obowiązku zachowania bezpiecznego odstępu (3 m), zakrywania ust i nosa oraz w miarę możliwości  o przyjmowaniu Komunii świętej na rękę.

Przy przyjmowaniu komunii najlepiej nie ściągać maseczki, tylko komunię świętą wsunąć pod maseczkę.

            Prosimy, aby osoby chore, z jakimikolwiek objawami infekcji lub kontaktujące się z takimi osobami nadal pozostały w domu.

            Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii duchowej oraz do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

Zachęcamy do oglądana niedzielnej Mszy świętej o g.  11.00; na parafialnym kanale YouTube.

            Proszę wszystkich naszych parafian, aby codziennie o godz. 20.00 włączali się w nabożeństwo majowe odmawiając Litanie Loretańską oraz różaniec w intencjach chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na  parafialnym kanale YouTube. Dzieci zachęcamy do włączenia się w nabożeństwo majowe poprzez łącza internetowe na naszym kanale YouTube we wtorki i czwartki o g. 17.00.

Przypominamy, że przez 24 godziny na dobę można mieć podgląd z kamery live na stronie parafialnej.

Adres: http://parafia.wladek.pl/kamery-live

            W razie potrzeby przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych kapłani odwiedzają chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

            Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.

      Uwzględniając ograniczenia sanitarne  będziemy stopniowo przywracać duszpasterstwo grup i  przygotowania do sakramentów  wykorzystując najpierw przestrzeń kościoła i auli.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

19 maja JE ks. bp  Grzegorz Balcerek w Archikatedrze Poznańskiej udzielił święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych pod chórem, bądź dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego.

 

POMÓŻ PARAFII PRZETRWAĆ KRYZYS

Podstawą utrzymania materialnego naszej parafii są składki z niedzielnych Mszy Świętych. Wobec ograniczeń obecnych w kościele uprzejmie prosimy o wpłacanie ofiar na konto  parafialne.  Oto numer konta parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

R O C Z N I C A  I  K O M U N I I

W związku z wieloma zapytaniami o rocznicę I Komunii św. pragnę poinformować, że jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą to nowym terminem jest 27 września. Pragnę jednak zaznaczyć, że wszystko może się zmienić.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Maria Deka, zam. ul. Słoneczna, ur. 1931

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

 

Władysławowo, 24.05.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                            proboszcz