loading...
« Strona główna

2020.05.17 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nowy Wspomożyciel
W wierności Jezusowi i Jego przykazaniom nie musimy liczyć jedynie na własne siły, które tak szybko nas zawodzą. Jezus wraz z Ojcem udzielają nam Ducha Wspomożyciela, aby zawsze był przy nas obecny i wspierał nas w dążeniu do świętości, która jest powołaniem każdego ochrzczonego. Duch Wspomożyciel jest w nas od dnia chrztu świętego, wewnętrznie poucza nas i prowadzi do Boga. On także przebywa wśród nas, pomiędzy nami, szczególnie doświadczamy tego od chwili bierzmowania. Mocą tego sakramentu Duch Święty czyni nas świadkami otrzymywanej łaski i miłości.

PRZYPOMINAMY, że Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź udzielił wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową. W duchu ostatnich wypowiedzi papieża Franciszka zachęcamy, by rzetelnie zweryfikować, czy w konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna do korzystania z dyspensy. Mając jednak na uwadze wprowadzone przez prawo zmiany, zachęcamy wiernych, aby korzystali z możliwości, jakie dają nowe przepisy i uczestniczyli w Eucharystii w swoich kościołach, zarówno w niedziele, jak i dni powszednie.

            Pamiętajmy, że okres, w którym obowiązuje Komunia wielkanocna, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 7 czerwca.

            W naszym kościele przy obecnych ograniczeniach sanitarnych bezpiecznie może gromadzić się na mszach świętych oraz adoracjach dokładnie 100 osób. Przed kościołem włączone jest nagłośnienie, aby można było słuchać Mszy świętej również na zewnątrz, osobom takim zostanie udzielona Komunia święta w drzwiach głównych kościoła.

            Pamiętajmy o obowiązku zachowania bezpiecznego odstępu (3 m), zakrywania ust i nosa oraz w miarę możliwości  o przyjmowaniu Komunii świętej na rękę.

Przy przyjmowaniu komunii najlepiej nie ściągać maseczki, tylko komunię świętą wsunąć pod maseczkę.

            Prosimy, aby osoby chore, z jakimikolwiek objawami infekcji lub kontaktujące się z takimi osobami nadal pozostały w domu.

            Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii duchowej oraz do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

Zachęcamy do oglądana niedzielnej Mszy świętej o g. 9:00,  11.00,  i 18.00; na parafialnym kanale YouTube.

            Proszę wszystkich naszych parafian, aby codziennie o godz. 20.00 włączali się w nabożeństwo majowe odmawiając Litanie Loretańską oraz różaniec w intencjach chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na  parafialnym kanale YouTube. Dzieci zachęcamy do włączenia się w nabożeństwo majowe poprzez łącza internetowe na naszym kanale YouTube we wtorki i czwartki o g. 17.00.

Przypominamy, że przez 24 godziny na dobę można mieć podgląd z kamery live na stronie parafialnej.

Adres: http://parafia.wladek.pl/kamery-live

            W razie potrzeby przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych kapłani odwiedzają chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

            Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.

      Uwzględniając ograniczenia sanitarne  będziemy stopniowo przywracać duszpasterstwo grup i  przygotowania do sakramentów  wykorzystując najpierw przestrzeń kościoła i auli.

100  ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II 18.05.1920-18.05.2020.

W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

Setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II będziemy przeżywać pod hasłem „Nie zastąpi ciebie nikt”. Temu wydarzeniu w naszej parafii towarzyszyć będą następujące wydarzenia:

„24 godziny dla Pana” – adoracja Najświętszego Sakramentu przez 24 godziny od g. 20.00 w niedzielę 17 maja do g. 20.00 w poniedziałek 18 maja. W czasie adoracji będziemy prosić o charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne do Towarzystwa Chrystusowego.

Niedziela

  • g. 20.00 – Nabożeństwo majowe i różaniec, a po nim całonocne czuwanie.

Poniedziałek

Msze św. 6.30, 7.00, 9.30, 12.10, 18.00

  • 18 maja od godz. 9.00 do godz.12.00 i od godz. 15.00 do godz. 19.00 możliwość korzystania z sakramentu pokuty Dla tych którzy nie byli jeszcze u spowiedzi, niech to będzie spowiedź wielkanocna.

W czasie spowiedzi co pół godziny (9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 19.00)  możliwość przyjmowania Komunii św.

  • g. 9.30 – Msza św. o powołania kapłańskie i  zakonne do Towarzystwa Chrystusowego

w czasie kazania „wspomnienia o Janie Pawłem II. (wydarzenie online)

  • g. 12.00 – Msza święta dziękczynna za osobę św. Jana Pawła II (wydarzenie dostępne online)
  • g. 13.00 – Z okazji 100 rocz. ur. św. Jana Pawła II odsłonięcie obelisku pamiątkowego (wydarzenie dostępne online)
  • g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i  wirtualny spacer po Sali Papieskiej razem z jej twórcami (wydarzenie dostępne online)
  • g. 17.00 – Wspólne odśpiewanie „Barki” w podziękowaniu za dar życia Karola Wojtyły – niech ta pieśń zabrzmi w domach, na podwórkach    na balkonach - oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • g. 18.00 - Msza święta (wydarzenie dostępne online)
  • g. 19.00 – Modlitwa wielbienia za dar osoby św. Jana Pawła II (wydarzenie dostępne online)
  • g. 20.00 – Nabożeństwo majowe i różaniec (wydarzenie online)

 

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Litanię do Matki Bożej w kościele odmawiamy codziennie o godzinie 17.45.   

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

19 maja JE ks. bp  Grzegorz Balcerek w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych pod chórem, bądź dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego.

 

I K O M U N I A

Minął termin w którym zaplanowaliśmy Uroczystość I Komunii św.. Jeszcze raz zachęcam rodziców do przeżywania I Komunii św. małych grupach, lub też indywidualnie. Przeszło 70% rodziców ustaliło już terminy komunijne na czas przed wakacyjny. Przypominam, że przeniesienie uroczystości I Komunii na jesień jest obarczone ryzykiem, gdyż istnieje zagrożenie drugiej fali koronawirusa. Korzystajmy z przepisów prawnych które pozwalają na przebywanie w naszym kościele jednocześnie 100 osób. Najlepszy termin to  majowe i czerwcowe soboty od g. 10.00 do g. 16.00. W sprawie I Komunii prosimy kontaktować się z ks. Proboszczem tel. 507025872.

 

POMÓŻ PARAFII PRZETRWAĆ KRYZYS

Podstawą utrzymania materialnego naszej parafii są składki z niedzielnych Mszy Świętych. Wobec ograniczeń obecnych w kościele uprzejmie prosimy o wpłacanie ofiar na konto  parafialne.  Oto numer konta parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

R O C Z N I C A  I  K O M U N I I

W związku z wieloma zapytaniami o rocznicę I Komunii św. pragnę poinformować, że jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą to nowym terminem jest 27 września. Pragnę jednak zaznaczyć, że wszystko może się zmienić.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Jan Jerzy Koziróg, †Józef Zbigniew Koziróg (niemowlęta)

† Mirosław Orzeł, 1959, zam. ul. Droga Chłapowska

† Zygfryd Ceynowa, ur. 1941, zam. 1000 – lecia PP , pogrzeb 19.05 (wtorek g. 11.00)

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

 

Władysławowo, 17.05.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                              Proboszcz