loading...
« Strona główna

2019.05.12 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Świat chce dziś być obecny w każdym wydarzeniu i życiu każdej osoby, decydować o przekraczaniu kolejnych granic intymności życia człowieka. Jednak w każdym z nas jest lęk przed tym, aby dać się poznać do końca. Może to po prostu zwykłe poczucie wstydu? Przed Jezusem nie muszę się wstydzić. On zna mnie po imieniu, wie doskonale, na co mnie stać. Chce, abym dziś na nowo uświadomił sobie, że tylko wtedy stanę się Jego posłuszną owcą, kiedy uświadomię sobie, że jedynie On jest Dobrym Pasterzem. Tylko On może mi dać życie wieczne. On jest moją nadzieją. W jedności z Nim jest moje prawdziwe bezpieczeństwo.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej 43 dzieci z naszej parafii .Jako wspólnota parafialna, jesteśmy teraz zobowiązani do modlitwy za dzieci komunijne.  Prośmy aby  Pan Bóg nieustannie przebywał w ich sercach.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w zeszłym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 19 maja o godz. 12.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek, 17 maja o godz. 16.30.

Po spowiedzi o godz. 17.00 będzie miała miejsce w kościele krótka próba dla dzieci.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA

Dzisiaj  przeżywamy tzw. „niedzielę Dobrego Pasterza” z tej okazji w naszej parafii gościmy kleryków naszego seminarium w Poznaniu. Klerycy całą niedzielę głoszą kazania, modlą się z nami i zbierają ofiary do puszek na utrzymanie seminarium.

 

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się:

12.05 (niedziela) – nieszpory maryjne.

13.05 (poniedziałek) - ul. B. Kaszubskich

14.05 (wtorek) - ul. Cetniewska

15.05 (środa) – ul. Droga Chłapowska

16.05 (czwartek) - ul. Rybacka

17.05 (piątek) – ul. Średnia

18.05(sobota) -  ul. Żytnia

09.05 (niedziela) - przy Porcie

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

         Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się w

         niedzielę 12 maja.

godz. 17.15 - I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory Maryjne i procesja.

         poniedziałek 13 maja

godz.   9.00 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.15 - IV część różańca i nabożeństwo majowe  i procesja światła.   Msza święta po procesji.

 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA

Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…"

Pielgrzymka będzie miała miejsce 18 maja .

W tym roku wyjście o godz. 10.00. Msza św. w Swarzewie o godz. 12.00.

Po Mszy św. wspólne grillowanie nad zatoką. O kiełbasę na ognisko i chleb zatroszczy się Rada Parafialna. Prosimy zabrać ze sobą picie.

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – w terminie 16.10 – 23.10.2019

Proszę w zakrystii odbierać dalsze wytyczne odnośnie wpłat na pielgrzymkę. Zwolniły się dwa miejsca, stąd chętnych na wyjazd zapraszamy do udziału.

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 15-16 czerwca. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

FESTYN PARAFIALNY

Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 9 czerwca  Festyn Parafialny.

Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek.
Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.

Zwracam się z gorącą prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

21 maja JE ks. bp  Damian Bryl w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 21 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek         od godz. 15.00 do 17.00.
  • Klub Aktywności serdecznie zaprasza na najbliższe spotkanie we wtorek w        godz. od 15.00 - 17.00.
  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio. Pracownia          czynna  od  poniedziałku  do  piątku  w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Zbigniew Szczepański, ur. 1947, zam. ul. Niepodległości.

Teresa Borzyszkowska, ur. 1937, zam. Kolejowa /pogrzeb. 14.05 godz. 11.00/

Wieczny odpoczynek…

 

OSIEDLA CETNIEWO

Przewodniczący Osiedla Cetniewo zaprasza wszystkich mieszkańców wyżej wymienionego osiedla na spotkanie informacyjno-wyborcze w dniu 16.05.1019 roku o godz. 17.00 do budynku szkoły podstawowej nr 3 przy ul. Drogowców 1 (blok D)

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

 

Władysławowo, 12.05.2019                                                                                                            Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz