loading...
« Strona główna

2019.10.13-XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Wdzięczność i posłuszeństwo
Bóg jest hojnym dawcą. Nieustannie obdarowuje łaskami zwyczajnymi i nadzwyczajnymi. Aby to odkryć, potrzeba wdzięczności. Uznanie bycia obdarowanym jest pierwszym krokiem w efektywnym posługiwaniu się wszystkim, co otrzymaliśmy. Wdzięczność to również ufność, że Bóg wie najlepiej, czym nas obdarować i w jaki sposób. W dzisiejszej Ewangelii odpowiedź Jezusa wydaje się nie mieć nic wspólnego z prośbą trędowatych. Przepisy prawa rygorystycznie określały procedurę potwierdzenia oczyszczenia z trądu. Tymczasem ci chorzy mają udać się do kapłanów, nadal skażeni trądem. Warto wyruszyć w drogę ku kapłanom, ku pośrednikom Bożej mocy i łaski. Zaufać Chrystusowi to przyjąć Jego pomoc w taki sposób, jaki On wskazuje. Wówczas możemy doświadczyć nie tylko uzdrowienia ciała, lecz przede wszystkim serca, które rozpozna w Jezusie Zbawiciela i pełne ufności odda się Jemu.

 NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

  • Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;
  • Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00;
  • Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

 „Wstańcie, chodźmy!”– – pod takim przezywamy dziś  XIX Dzień Papieski Widocznym znakiem tego święta jest przeprowadzana przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

W domu parafialnym powstała kaplica w której na stałe przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do wieczornej Mszy świętej. Wszystkich parafian zapraszamy i zachęcamy do korzystania z tego miejsca modlitwy.

 

MSZA ŚW. W KAPLICY ŚW. JANA PAWŁA II

Wszystkich którzy w tygodniu przychodzą na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II zapraszamy  na Mszę św. odpustową do kaplicy św. Jana Pawła II w dniu 22 października na godz. 18.00. Jest to dzień odpustu w naszej kaplicy. Msza św. będzie sprawowana w waszych intencjach.

 

SPOTKANIE Z BIBLIĄ

Słowo, które ma moc…” - tej mocy można nieustannie doświadczać podczas środowych spotkań z Biblią, które od kilku lat systematycznie prowadzi ks. Edward Strycharz TChr wieloletni wykładowca Pisma Świętego w kilku seminariach duchownych w Polsce. Spotkania rozpoczynają się 24 października w środę o godz. 19.00 w sali na plebani.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 18/19 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Koszt: 100 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Andrzeja. Wyjazd 18 października z placu kościelnego o godz. 6.00.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi            Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej     miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
            zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 29.11-01.12.2019
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji (Gdańsk)
 

Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów znajduje się w informacji, pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta: SGB 38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek ok. godz. 17.00, Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
 

Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan poszczególnych na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.
 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholi "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od g. 10:30 do 12:00.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
  • Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

SPOTKANIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA (klas I szkół średnich)

W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas I szkół średnich zaplanowano na wtorek lub piątek o godz. 19.00. Zapraszamy na spotkania.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

27 października o godz. 11.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom różańców. /zmiana godziny/

3 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.

 

SCHOLA MŁODZIEŻOWA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 8, którzy grają na instrumentach, lubią śpiewać i chcą chwalić Boga pieśnią.

Śpiewamy na Mszy Św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Próby odbywają się w piątki o godz. 18.00 i w niedzielę o 16.30 w domu Parafialnym w salce Młodzieży.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do dużej skarbony przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion

 

CARITAS

  • Zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które odbywają się w Siedzibie Caritasu Parafialnego (wejście od ul. Świerkowej) w każdy  wtorek  w godzinach od 17.00 do 18.15. Jeśli masz w sobie radość  i chęć dzielenia się nią z innymi, lubisz się śmiać i być wśród ludzi zapraszamy właśnie Ciebie. W zakresie spotkań: warsztaty plastyczne, teatralne, zbiórki dla żywności i wiele innych sposobów aby wlać w serca radość tym, którzy jej nie mają. ZAPRASZAMY!
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas! Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!

 

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW HALLEROWA

Przewodniczącego Zarządu Osiedla Hallerowo pani Agnieszka Rutha  zaprasza mieszkańców osiedla Hallerowo na spotkanie, które odbędzie się we czwartek 17 października 2019 roku o godzinie 17:00 w auli św. Wojciecha w Domu Parafialnym. Tematem spotkania będą sprawy bieżące dotyczące Osiedla oraz współpraca z Urzędem Miasta.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszli:

Zbigniew Płocke, ur. 1948, zam. ul. Długa

Leszek Koniecki, ur. 1953, zam. ul. Konopnickiej

Cecylia Bisewska, ur. 1933, zam. ul. Żytnia /pogrzeb w poniedziałek 14.10 o godz. 11.00/

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Władysławowo, 13.10.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz