loading...
« Strona główna

2019.05.19 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Życie wiary jest przebywaniem z Jezusem, wpatrywaniem się w Jego dzieło i naśladowaniem Jego czynów. W tym wszystkim wyraża się chwała, jaką Syn uwielbia Ojca i sam przez Ojca zostaje uwielbiony. Jest w tym także miejsce dla każdego człowieka. Jezus przed odejściem do Ojca pozostawia nam swój testament: przykazanie miłości bliźniego, którego miarą jest Jego miłość, jaką umiłował każdego z nas. Zostaliśmy umiłowani miłością odwieczną, która nie zna końca, trwa mimo różnego zła. Nie ma też względu na osoby, lecz ogarnia każdego. Nie bój się, że nie dasz rady wykonać tak trudnego testamentu. Jezus ze swoją miłością pozostał z tobą. Chce, abyś razem z Nim wchodził na drogę tej niesamowitej przygody uwielbienia Boga w miłości bliźniego. Nie lekceważ żadnej chwili, nie lekceważ drobnych rzeczy: wszystko może być wypełnianiem Jezusowego testamentu.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się:

19.05 (niedziela) - przy Porcie

20.05 (poniedziałek) - ul. Nadmorska

21.05 (wtorek) - ul. Cetniewska

22.05 (środa) – ul. Droga Chłapowska

23.05 (czwartek) - ul. Rybacka

24.05 (piątek) – ul. Średnia

25.05(sobota) -  ul. Żytnia

26.05 (niedziela) - ul. Obr. Helu

 

JUBILEUSZ 50-LECIA KAPŁAŃSTWA

2 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 12.30 świętować będziemy w naszej wspólnocie parafialnej jubileusz  50-lecia kapłaństwa ks. Ks. Edward Strycharza TChr.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

21 maja JE ks. bp  Damian Bryl w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 21 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ

W dniu 1 czerwca 2019 na polach lednickich odbywa się XXII czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 100 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Pawła. Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00.

FESTYN PARAFIALNY

Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 9 czerwca  Festyn Parafialny.

Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek. Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.

Zwracam się z gorącą prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – w terminie 16.10 – 23.10.2019

Proszę w zakrystii odbierać dalsze wytyczne odnośnie wpłat na pielgrzymkę. Zwolniły się dwa miejsca, stąd chętnych na wyjazd zapraszamy do udziału.

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 15-16 czerwca. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Frasz Danuta Matylda, ur. 1929, zam. ul. Łąkowa (pogrzeb we wtorek 13.00)

Józef Oberzig, ur. 1951, zam. Wyzwolenia /Radny Parafialny/

Wieczny odpoczynek…

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

 

OSIEDLE ŚRÓDMIEŚCIE

Przewodnicząca Osiedla Śródmieście zaprasza wszystkich mieszkańców wyżej wymienionego osiedla na spotkanie informacyjno-wyborcze w dniu 21.05.1019 roku o godz. 18.00 do budynku Urzędu Miasta, sala nr 103.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

Władysławowo, 19.05.2019                                                                                                             Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz