loading...
« Strona główna

2019.03.24 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wszyscy jesteśmy grzesznikami potrzebującymi miłosiernej miłości, która wydobędzie spod grzechu prawdę o dobru stworzenia i piękno powołania do wieczności. Tylko w świetle miłości Pasterza, który szuka każdej zagubionej owcy, mogę odkryć prawdę o sobie samym. Natomiast szukanie własnej wartości przez porównywanie się z innymi jest niebezpieczne. Bo albo prowadzi do wywyższania się lub pogardzania innymi („nie jestem taki zły jak inni”), albo odbiera wiarę w siebie („do niczego się nie nadaję”). Patrzenie na siebie w świetle Bożej miłości to wezwanie do osobistego nawrócenia. Przede wszystkim do zmiany myślenia, a potem do trudu przynoszenia dobrych owoców. Stając przed Bogiem jako grzesznik, nigdy nie utracę nadziei.

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 

DROGA KRZYŻOWA

w każdy piątek: dla dorosłych - godz. 9.00 i 17.30;

dla dorosłych i młodzieży - godz. 19.00  (Droga krzyżowa w formie misterium)

dla dzieci - godz. 16.45;

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA DUCHOWA ADOPCJA

W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także nazywany Dniem Świętości Życia. W tym bowiem dniu wiele osób podejmuje trud Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Modlitwa taka trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców. Serdecznie zachęcamy do podjęcia takiego zobowiązania.

Przed Mszami świętymi w kościele oraz przez całe popołudnie w kaplicy Jana Pawła II będzie wystawiona księga w której mogą się zapisywać chętni do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji . Uroczyste przyrzeczenie będzie można złożyć po mszach św. w kościele. W kaplicy przyrzeczenia składamy indywidualnie.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii. Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 7 kwietnia o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu Parafialnego.
  • 28 kwiecień o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem zawierzenia dzieci Bożemu Miłosierdziu.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

  • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 8 maja o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Wiesław Szlachetka.
  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.00.
  • W dniach14-15 kwietnia zaplanowano dni skupienia dla młodzieży z klas III gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania. O szczegółach       młodzież zostanie poinformowana na spotkaniach.

 

SPOTKANIE DLA RODZICÓW KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA Z KLAS III

Spotkanie dla rodziców odbędzie się 31 marca po Mszy św. o godz. 9.30. Zwracam się z prośbą o obecność wszystkich rodziców.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  12 i 26 kwietnia o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA DZIECI

30 marca (sobota) zapraszamy  dzieci z klas 4-7  na skupienie wielkopostne „Miłosierny Ojciec”. Skupienie odbędzie się w domu parafialnym od godz.10:30 do godz.15:00

W ramach dnia skupienia: integracja, katecheza, spotkanie ze Słowem Bożym, warsztaty teatralne, owocowa przerwa, adoracja - spowiedź– droga krzyżowa, ognisko.  Skupienie zakończymy dziesiątką różańca przed grotą o godz.15:00.

Zamiast słodyczy można przynieść owoce

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

8-10 kwietnia 2018

 

REKOLEKCJE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ

NR 1 IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Rekolekcje dla Gimnazjum i Technikum zaplanowano na  15-17 kwietnia 2019

 

ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

Trwają pracę przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła oraz wymianie ławek.

Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Koszt mniejszej ławki to: 2500

Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim składającym ofiary na ten cel.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • TUTKA MIŁOSIERDZIA

Przy wyjściu z kościoła wolontariusze wydają tutki miłosierdzia. 

Akcja polega na zabraniu z kościoła torby i wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia.

Zwrot wypełnionej torby - do 07 kwietnia. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, lub w Pracowni Miłosierdzia w godz. od 9.00 - 13.00. 

Wejście od ul. Świerkowej.

  • Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają także Baranki i Paschaliki Wielkanocne z których dochód zostanie przeznaczony na ubogich i potrzebujących z naszej parafii.
  • W najbliższy wtorek  o godz. 15.00- 17.00 nie odbędzie się spotkanie Klubu Aktywności  a także spotkanie Wolontariatu Dzieci w godz. 17.00 – 18.15 z powodu Pielgrzymki Wolontariuszy i Członków Pracowni Miłosierdzia.
  • W najbliższym tygodniu nie działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  i Jadłodajnia dla ubogich.
  • W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 marca) odbędzie się zbiórka żywności  „TAK POMAGAM” w sklepach z terenu naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 

Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu. Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. 12 kwietnia 2019 o godz. 20.00. Zapisy:  http://www.EDK.popiasku.pl/
 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – w terminie 16.10 – 23.10.2019 planujemy parafialną pielgrzymkę do Barcelony  i Lourdes. Cena około 3600 Pln +100 Euro. Szczegółowy plan wyłożony na stoliku pod chórem. Chętnych na wyjazd prosimy o szybkie zgłoszenia ponieważ  trzeba dużo wcześniej zarezerwować bilety lotnicze. Zapisy u ks. Proboszcza

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:† Małgorzata Runowska, ur 1950, zam. Puck. Wieczny odpoczynek…

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielkim Poście w dni powszednie od 12.00 do 18.00. Godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia.

 

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu.

 

 

Władysławowo, 24.03.02.2019                                                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00, 9.00, 19:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00, 19.30, 21.00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy