loading...
« Strona główna

2019.03.10 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Na pustyni diabeł kwestionował, że Jezus jest Synem Bożym, odwodził Go od misji powierzonej Mu przez Ojca. Pokusa to czas decyzji i wyboru, komu chcę oddać swoje serce, komu oddać pokłon. To także znak, że jestem na drodze zbawienia, bo bez walki nie można wejść do królestwa Bożego. Pokusa jeszcze nie jest grzechem, jednak dialog z pokusą jest już wystawianiem Boga na próbę. Wezwanie Ducha Świętego, Obrońcy, jest wejściem w moc pozwalającą odeprzeć kłamstwo i ułudę diabła. Jest ponowieniem zaufania Bogu i umocnieniem przekonania, że mój Bóg jest zwycięzcą.

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17.15

 

DROGA KRZYŻOWA

w każdy piątek: dla dorosłych - godz. 9.00 i 17.30;

dla dzieci - godz. 16.45;

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy dorosłych i młodzież na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

ZMIANA GODZIN MSZY ŚW.

Z dniem 6 marca  Msza Święta wieczorna jest odprawiana o godz. 18.00.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Najbliższa zmiana tajemnic Różańca świętego 10 marca (Wyjątkowo w  drugą niedzielę marca) o godz. 15.00. (Różaniec prowadzi V Róża Żywego Różańca – tajemnice bolesne).

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii. Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii

 

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM

W każdą Środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebanii prowadzi ks. Edward.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 3 marca o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu Parafialnego.
 • 17 marca o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 8 maja o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Wiesław Szlachetka.
 • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  22 marca o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Dzisiaj po wszystkich Mszach św. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają Skarbonki Wielkopostne.

            Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w akcji Jałmużna Wielkopostna może stać się naszym wkładem w uczynki miłosierdzia       względem drugiego człowieka. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Skarbonki Miłosierdzia, które trafiły do naszych             domów będzie można przynosić do kościoła w Niedzielę Palmową.

 • W przyszłą niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas po każdej Mszy św. będą rozprowadzać baranki wielkanocne.
 • Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które będą odbywały się w         Siedzibie Caritasu Parafialnego (wejście od ul. Świerkowej). Pragniemy stworzyć radosną wspólnotę dzieci i młodzieży, która swoim             entuzjazmem, talentami będzie wspomagała potrzebujących np. poprzez udział w przedstawieniach i wielu innych tym podobnych akcjach.    Spotkania będą odbywały się w każdy wtorek w godzinach od 17.00 do 18.15.
 • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób które chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i        spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:           g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom;    g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 

Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu. Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. 12 kwietnia 2018 o godz. 20.00. Zapisy:  http://www.EDK.popiasku.pl/
 

PIELGRZYMKI DEKANALNE

 • W dniu 13 kwietnia jednodniowa pielgrzymkę do najstarszego maryjnego sanktuarium do Górki Klasztornej w celu przeżycia Misterium Męki Pańskiej. Koszt 60 Zł.
 • W dniach 28-29 kwietnia pielgrzymka na Powiśle i Kociewie. W programie nawiedzenie miejsca urodzin i śmierci bł. Doroty z Mątew, zwiedzanie zamku w Malborku i Gniewie, nawiedzenie maryjnego sanktuarium w Piasecznie i katedry pelplińskiej. Koszt wraz z noclegiem, dwoma posiłkami, przejazdem i biletami wstępu 290 PLN.

            Kontakt w biurze parafialnym w Kuźnicy lub w Chłapowie. Zapisy do 13 marca.

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – w terminie 16.10 – 23.10.2019 planujemy parafialną pielgrzymkę do Barcelony  i Lourdes. Cena około 3600 Pln +100 Euro. Szczegółowy plan wyłożony na stoliku pod chórem. Chętnych na wyjazd prosimy o szybkie zgłoszenia ponieważ  trzeba dużo wcześniej zarezerwować bilety lotnicze. Zapisy u ks. Proboszcza

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielkim Poście w dni powszednie od 12.00 do 18.00

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

W najbliższych dniach rozpoczniemy przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła. Równolegle z tymi pracami nastąpi wymiana ławek w naszym kościele. Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Koszt mniejszej ławki to: 2500; Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

† Irena Dettlaff ur. 1924, zam. ul. Wyzwolenia. Pogrzeb w poniedziałek godz. 13.00

† Dorota Labuda, ur. 1952, zam. ul. Abraham. Pogrzeb - termin do ustalenia

† Maria Bolda ur. 2019, zam. ul. Boh. Kaszub.

Wieczny odpoczynek…

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 15.30 do 18.00 ; W niedzielę od 9.00 do 15.00

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących od Jezusa Chrystusa

 

 

Władysławowo, 10.03.02.2019                                                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00, 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00,

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy