loading...
« Strona główna

2019.02.24 - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jaką postawę ma zająć chrześcijanin wobec zła, jakiego doświadcza? Nie może to być ani odpłacanie tym samym, ani ucieczka, która może być zdradą dobra. Postawa chrześcijanina wobec zła wypływa z przylgnięcia do Boga, od którego pochodzi samo dobro. Aby za radą św. Pawła nie dać się zwyciężać złu, lecz je dobrem zwyciężać (por. Rz 12, 21), muszę tkwić mocno w dobru. Reakcją na doznaną krzywdę nie może być utrata kontroli nad sobą, nienawiść do krzywdziciela. Dzieci naśladują rodziców, a chrześcijanin naśladuje Ojca, który jest łaskawy dla niewdzięcznych i złych. Miłość wobec wszystkich, również nieprzyjaciół, przygotowuje miejsce dla sprawiedliwości.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

WIELBIENIE

Trwamy w pierwszopiątkowych wieczorach wielbienia. Najbliższe wielbienie  w piątek (01.03) o godz. 17:30.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Wspólnota Wiara i Światło obchodzi 30 rocznicę istnienia z tej okazji w dniu 03.03.2019 godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. Na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Najbliższa zmiana tajemnic Różańca świętego 10 marca (Wyjątkowo w  drugą niedzielę marca) o godz. 15.00. (Różaniec prowadzi V Róża Żywego Różańca – tajemnice bolesne).

Intencje na marzec:

Intencja ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.

Intencja parafialna:

-Aby nasz wspólnota parafialna dobrze przeżyła okres wielkiego postu

-Aby młodzież dobrze przygotowała się do sakramentu bierzmowania.

-Aby bez żadnych problemów udało się zrealizować prace remontowe w naszym kościele.

 

ŻYWY RÓŻAŃIEC

Spotkanie dla wszystkich zelatorów Żywego Różańca będzie miało miejsce w poniedziałek 5 marca o godz. 17.00 w salce na plebani.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 3 marca o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 17 marca o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

  • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 8 maja o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Wiesław     Szlachetka.
  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą od 26 lutego.

 

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM

W każdą Środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebani prowadzi ks. Edward.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się 28 lutego o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. JP II.

 

ŁAWKI I POSADZKA  W NASZYM KOŚCIELE

Od początku stycznia trwają prace przy robieniu nowych ławek do naszego kościoła. W tym samym czasie rozpoczęto wykonywanie płyt kamiennych które uzupełnią braki posadzki pod ławkami. Prace przy posadzce rozpoczniemy po wykonaniu przez stolarzy pierwszej partii ławek. Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian. Koszt metra bieżącego ławki wynosi 1200+VAT złotych.

Koszt mniejszej ławki to: 2500

Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki ich wsparciu pozyskaliśmy pieniądze na zakup kolejnych ławek.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Pracownia św. Ojca Pio zaprasza na wtorkowe, popołudniowe spotkania tematyczne do KLUBU AKTYWNOŚCI wszystkich emerytów, rencistów, osoby samotne oraz te, które chcą zamienić zwykłą rutynę na kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie, rozmowę przy dobrej kawie oraz przy wielu innych ciekawych zajęciach. Terminy spotkań: każdy wtorek, od godz. 15.00 do 17.00 w Pracowni św. Ojca Pio, wejście od ulicy świerkowej.

 

  • Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas od lutego będą odbywały się w każdy I wtorek miesiąca o godz. 17.00 w Pracowni Miłosierdzia (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy nowe osoby do włączenia się do wspólnoty.

 

  • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:

  g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

  g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katechezy chrzcielne w piątek 8 i 22 marca o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK

w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła: †Oliwia Bojanowska ur. 2019, zam. ul. Boch. Kaszubskich.

                                                                   † Wacław Ada sur. 1930, zam. Starowiejkska / pogrzeb we wtorek 26.02 o godz. 11:00/

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących od Jezusa Chrystusa.

 

Władysławowo, 24.02.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy