loading...
« Strona główna

2019.02.03 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Myśl, że nie postąpiłbym tak jak mieszkańcy Nazaretu, jest złudna. Mieć obok siebie Chrystusa i nie rozpoznać przychodzącego Boga to historia, która do dziś powtarza się w naszych świątyniach. Wiara może stać się niestety przyzwyczajeniem. Wszystko wtedy powszednieje, a Bóg staje się coraz bardziej daleki. Mimo cotygodniowej obecności na Eucharystii, gdzie jest tak blisko, trudno rozpoznać Jego obecność, uwierzyć w moc Jego miłości. Bo Bóg może nawet przeszkadzać moim osobistym planom. Przebudzeniem może stać się doświadczenie niezrozumienia czy nawet odrzucenia ze strony bliskich. Moje doświadczenie odrzuconej miłości pozwala zmienić moje odniesienie do Boga.

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

GODZINA ŚWIĘTA

W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 3 luty o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 18 luty o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W poniedziałek 11 lutego, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.

Msza św. dla chorych i ich opiekunów połączona z  namaszczeniem w ramach święta Najświętszej M. P. z Lourdes będzie miała miejsce 11 lutego (czwartek)  o godz. 9.30.

Zwracam się z prośbą aby pomóc wszystkim chorym dotrzeć do kościoła

na tę Eucharystię.

 

NAMASZCZENIE CHORYCH

Ludzie nieraz pytają: kiedy wezwać księdza do chorego z „ostatnim namaszczeniem”? Niekiedy decydują się na to, kiedy nie ma już kontaktu z chorym i kapłan faktycznie przychodzi za późno. A przecież wcale nie musi tak być. Dlaczego nie wezwaliście mnie wcześniej? Niejeden kapłan zadaje takie właśnie pytanie rodzinie już zmarłego chorego. – No, bo to przecież ma być ostatnie namaszczenie. Takie na śmierć, więc czekaliśmy do ostatniej chwili – odpowiadają najczęściej. Nic bardziej mylnego. Sakrament namaszczenia chorych jest sakramentem żywych. Kościół naucza, że jest to sakrament umocnienia i uzdrowienia. Jest on potrzebny nie tylko chorym, ale również ich bliskim we wspólnym przeżywaniu prawdy, że człowiek powołany jest do wspólnoty z Bogiem w wieczności.

   Przed wizytą księdza przychodzącego z posługą sakramentu namaszczenia chorych trzeba przygotować: stolik z krzyżem i zapaloną świecą. Najważniejsze jest jednak, aby domownicy i osoby towarzyszące przygotowały się duchowo i modliły się wraz z księdzem w intencji chorego.

99 ROCZNICA ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM

Burmistrz Władysławowa zaprasza na miejskie obchody Zaślubin Polski z Morzem, które odbędą się we Władysławowie 11 lutego 2019 r.

Program:

17:00 - uroczysta msza św. w kościele pw. WNMP we Władysławowie,
18:00 - przemarsz pod pomniki Antoniego Abrahama i gen. Józefa Hallera: odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów, przemówienia okolicznościowe,
19:00 - promocja książki Augustyna Necla pt. "Nie rzucim ziemi", "Hallerówka" ul. Morska 6 we Władysławowie.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza dla wspólnoty: 10 lutego o godz. 15.00. Po Mszy Świętej bal karnawałowy w auli Domu Parafialnego św. Jana Pawła II

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą od 5 lutego.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 8 i 22  lutego

o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  18 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

KLUB HONOROWYCH KRWIODAWCÓW

Miejski Klub Honorowych Krwiodawców serdecznie zaprasza w dniu 9 lutego do szkoły nr 2 na Walentynkowy Honorowy Pobór Krwi ze specjalnym wskazaniem na Adama Jeż.

Rejestracja od 8.30 do 11.30.

Honorowy krwiodawca powinien mieć ukończone 18 lat, posiadać dowód osobisty i cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †Maria Stefanowicz, ur. 1956, zam. ul. 1000-lecia PP; † Waldemar Łuczak, ur. 1964, zam. ul. Długa; † Gracjan Golla, ur. 2012, zam. ul. Steyera

† Kazimierz Biankowski, ur. 1961, zam. Droga Chłapowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 15.00 do 17.30;  w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK

w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Pracownia św. Ojca Pio zaprasza na wtorkowe, popołudniowe spotkania tematyczne do KLUBU AKTYWNOŚCI wszystkich emerytów, rencistów, osoby samotne oraz te, które chcą zamienić zwykłą rutynę na kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie, rozmowę przy dobrej kawie oraz przy wielu innych ciekawych zajęciach.

Terminy spotkań: każdy wtorek, od godz. 15.00 do 17.00 w Pracowni św. Ojca Pio, wejście od ulicy świerkowej.

Najbliższe spotkanie pt. „ Kartki okazjonalne – przekonaj się jakie to proste!

Więcej informacji na ulotkach.

  • Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas od lutego będą odbywały się w każdy I wtorek miesiąca o godz. 17.00 w Pracowni Miłosierdzia (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy nowe osoby do włączenia się do wspólnoty. Najbliższe spotkanie we wtorek 5 lutego o godz. 17.00.
  • Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy  w czwartek 07 lutego wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na nasze comiesięczne spotkanie, którego tematem będzie Światowy Dzień Chorego. Spotykamy się po Mszy św. o 9.30 w Pracowni Miłosierdzia (wejście od ul. Świerkowej).  Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  • Parafialny Zespół Caritas wraz z młodzieżą i podopiecznymi „Pracowni Miłosierdzia” zapraszają dzieci z kl. od 4 do 8 na ZIMOWISKO, które odbędzie się od 11 – 15 lutego (pierwszy tydzień ferii) w godzinach od 9.00 – 13.00. Gwarantujemy dobrą zabawę, wspólną modlitwę, warsztaty m. in. kulinarne , nauka tworzenia latawców, rozgrywki hokejowe. Zapewniamy pyszne śniadanko, obiad oraz deser.
  • Więcej informacji na ulotkach. Zapisy w siedzibie Caritas lub u s. Moniki Mchr osobiście lub pod nr. tel. 695-818-226
  • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:

  g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

  g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH

 

 

 

Władysławowo, 03.02.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy