loading...
« Strona główna

2019.01.27 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

Spotkanie z Jezusem w synagodze w Nazarecie. Tutaj się wychował, wszyscy Go znają. Czy dostrzegą, że nie mówi sam od siebie, lecz jest posłany, aby ogłaszać im prawdę o Ojcu? Jeśli postawię się na miejscu słuchaczy, lepiej zrozumiem trudność mieszkańców Nazaretu odkrycia Boga w kimś, kto jest znany od lat. Ich postawa mnie nie dziwi, bo mnie też niekiedy trudno odkryć moc Bożego słowa w mowie kogoś, kogo znam od dawna. Dziś zadaję sobie pytanie o motyw mojego chodzenia do kościoła. Dobra tradycja? Opinia innych? Od chrztu jestem namaszczony Duchem Świętym i to Jego muszę prosić, aby zawsze odkrywać nowość Bożego słowa. Aby nie przegapić, że Bóg mówi właśnie do mnie, dzisiaj.

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

         W piątek 25 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów. Składamy serdeczne Bóg zapłać za gościnę, serdeczność i życzliwość, z jaką byliśmy przyjmowani w waszych domach.

Mamy świadomość że w czasie kolędy nie zawsze mogliśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu – dlatego przepraszamy. Ale też przypominamy iż jest możliwość przez cały rok by przyjść do kapłana i porozmawiać o sowich troskach.

         Za wspólną modlitwę, życzliwą atmosferę spotkań, za rozmowy, za sugestie, pomysły, dobre słowo jak również za składane ofiary serdecznie dziękujemy– Bóg zapłać.

zdrowia nasz rezydent Ks. Józef Wojda w minionym tygodniu podjął decyzję o powrocie do naszego Częstochowskiego domu zakonnego.

Za jego prawie 5 letnią posługę w naszej parafii serdecznie mu dziękujemy.

 

MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ

2 lutego obchodzimy uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Głównym tematem tego święta jest światło. Światło świecy, które symbolizuje Chrystusa „światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”

W tradycji poświęconą w kościele zapaloną gromnicę starano się zanieść do domu, by od niej rozpalić ogień, który zwiastować miał zgodę i miłość w rodzinie. Z zapaloną świecą obchodzono całe gospodarstwo, aby odstraszyć zło. Poświęcone świece, jako znak Bożej jasności, zapalano w trudnych chwilach: podczas burzy stawiano te świece w oknach, gromnicami zażegnywano klęski gradowe, dymem z nich kreślono znaki krzyża na drzwiach, piecu i oknach jako „zapory” przeciw nieszczęściom i złu. Gromnice po dzień dzisiejszy zapala się przy łożu umierających, na pamiątkę nieśmiertelności wysłużonej przez Chrystusa i jako widomy znak szczególnej opieki Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy Św.. o godz. 6.30, 7.00 i 9.30 i 17.00

 

ŚWIĘTY OD GARDŁA

Jak podaje tradycja, św. Błażej uzdrowił dziecko bliskie uduszenia z powodu ości, która utknęła w gardle. Z tego powodu św. Błażej ogłoszony patronem od chorób gardła. Stąd na zakończenie mszy św. w tym dniu, w kościołach udziela się błogosławieństwa ku czci św. Błażeja poświęconymi świecami. Ksiądz podchodzi do każdego z wiernych z osobna i udzielał specjalnego błogosławieństwa, wypowiadając liturgiczną formułę: "Przez wstawiennictwo świętego Błażeja, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiego innego zła. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego". Błogosławieństwo gardła 3 lutego po Mszy św. o godz. 9.30.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

WIELBIENIE

Trwamy w pierwszopiątkowych wieczorach wielbienia. Najbliższe wielbienie  w piątek (01.02) o godz. 17:30.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic dla członków Żywego Różańca w niedzielę 3 lutego po Mszy św. o godz. 14.00. (Różaniec prowadzi IV Róża Żywego Różańca – tajemnice światła).

Intencje na luty:

Intencja powszechna: Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.

Intencja parafialna: Aby młodzież dobrze przygotowała się do sakramentu bierzmowania.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 3 luty o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 18 luty o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą od 5 lutego.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 8 i 22  lutego o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  18 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

         godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

         godz. 12.30 korzystanie z posiłku na miejscu.

  • Przy Caritas działa PRACOWNIA Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i          samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

Pod koniec stycznia chcemy w naszym kościele rozpocząć uzupełnianie posadzki pod istniejącymi ławkami oraz montaż nowych ławek. Nowe ławki zostaną wykonane z jasnego jesionu będą bardziej ergonomiczne i nie będą  co do wyglądu będą zbliżone do obecnego kształtu.

Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Koszt mniejszej ławki to: 2500

Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  

38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki ich wsparciu pozyskaliśmy pieniądze na zakup kolejnych ławek.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †Maria Elżbieta Merecz, ur. 1946, zam. ul. 1000-lecia PP; † Andrzej Nazarczuk, ur. 1966, zam. Łebcz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 15.00 do 17.30

 w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK

w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH

 

 

Władysławowo, 27.01.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy