loading...
« Strona główna

2019.04.21 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Pan Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! To zawołanie, które dzisiaj rozbrzmiewa przynosi nam prawdziwą nadzieję.

W świecie zachwianych wartości, trudnej codzienności Chrystus Zmartwychwstały przynosi nam nową nadzieję.  Otwiera przed nami nowe horyzonty. Wskazuje nam wieczność jako Dom Ojca.  Odkrywa przed nami sens naszego życia. Już nie musimy lękać się jutra, bo Chrystus Zmartwychwstał.

 Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składam najserdeczniejsze życzenia obfitych łask. Niech niewyczerpana dla nas miłość Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, która wszystko przezwycięża jednoczy nas we wspólnym wychwalaniu Zwycięskiego Króla. Niech nasze niespokojne serca znajdą przy Nim swoje odpocznienie. Niech Pokój i Łaska Zmartwychwstałego spoczną na wszelkim trudzie i dziele podjętym w Jego Imię.

Te życzenia kieruję do całej Wspólnoty Wniebowzięcia NMP: do moich współpracowników, do wszystkich parafian, do wszystkich związanych emocjonalnie z naszym kościołem, do gości oraz do wszystkich członków grup i wspólnot.

            Do składanych życzeń pragnę dołączyć podziękowania, zwłaszcza tym wszystkim, którzy ofiarując swój czas, swoją pracę i umiejętności ubogacili nasze przeżywanie tych ostatnich dni. Moje podziękowania kieruję najpierw do moich współpracowników księży którym przede wszystkim dziękuję za posługę w konfesjonale,  Dziękuje klerykom i bratu zakonnemu którzy wspierali nas zwłaszcza w przygotowaniach liturgii. Dziękuje siostrom, dzięki waszej pracy mogliśmy spokojniej przeżywać te święte dni Wielkiego Tygodnia. Składam podziękowania całej Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję wszystkim którzy zadbali o piękno śpiewu w czasie liturgii Wielkiego Tygodnia zwłaszcza chórowi parafialnemu i wspólnocie Jemu Chwała. Dziękuję Orkiestrze Młodzieżowej. Dziękuję radnym parafii. Dziękuję wszystkim wspólnotom organizującym czuwania. Dziękuję naszemu panu Janowi, s. Małgorzacie  oraz wszystkim którzy tworzyli tegoroczne  wielkotygodniowe dekoracje.

Dziękuję  panu Markowi naszemu organiście. Dziękuje ojcom dzieci komunijnych.

Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękuję wszystkim którzy na różne sposoby tworzyli nasze liturgie. Dziękuję wszystkim, którzy poświecili swój czas i siły, aby te Święta w naszym kościele były dobrze przygotowane. Członkom Caritas, właścicielom „Pomorzanki” wolontariuszom oraz siostrze Monice dziękuję za troskę w te dni o biednych, by i oni mogli obficiej świętować.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was nagrodą.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  - Msze św. według porządku niedzielnego.

 

BIEG DO PUSTEGO GROBU

Kiedy już będziesz miał dosyć świątecznego lenistwa i obżarstwa w Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia 2018 roku zapraszamy by śladami św. Piotra i św. Jana biec do Grobu. Oni biegli przeszło 1,5 kilometra z Wieczernika do Grobu z ciekawości i niepewności. My pobiegniemy i pokonamy podobną trasę by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Tegoroczny bieg rozpoczyna się przy kościele w Chłapowie. O godz. 15.00 wychodzą wszyscy spacerowicze (mogą być z kijami), o godz. 15.15 startują biegacze. Spotykamy się wszyscy przy pustym grobie w kościele we Władysławowie. Dla biegaczy z Władysławowa o godz. 14.45 zostanie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem który odwiezie biorących udział w biegu do Chłapowa.

 

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 

Zapraszamy na nowennę do naszego kościoła: w Poniedziałek Wielkanocny – po Mszy św. o godz. 9.30 Od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej.  

 

DYSPENSA

W piątek 26 kwietnia ze względu na oktawę wielkanocną nie obowiązuje post piątkowy.

I KOMUNIA ŚW

W najbliższym czasie zaplanowano jeszcze następujące wydarzenia:

 • Dodatkowe Msze święte
 • 28 kwiecień o godz. 15.00 - Msza święta
 • 05 maj o godz. 15.00 - Msza święta
 • 07 maj o godz. 18.30 - Msza święta
 • 09 majj o godz. 18.30 - Msza święta
 • Swoją pierwszą spowiedź dzieci odbędą w sobotę, 11 maja w godz. między 10.00 a 11.00.
 • 4 maja godz. 10.30 – 14.30 dzieci będą przeżywać swój dzień skupienia.
 • Dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę, 12 maja 2018 roku, na Mszy św. o godz. 12.00.
 • W tzw. białym tygodniu po I Komunii Św. dzieci będą uczestniczyły codziennie we Mszy św. o godz. 18.00,
 • W tym roku planujemy wyjazd dla dzieci na Pielgrzymkę jednodniową do Wejherowa. Wyjazd planujemy na piątek w białym tygodniu
 • W dniu 18 maja pójdziemy w pieszej pielgrzymce  do Swarzewa,
 • W Uroczystość Bożego Ciała 20 czerwca dzieci w swoich uroczystych strojach wezmą udział w procesji.

 

 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA

Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Powrót do źródła…"

Pielgrzymka będzie miała miejsce 18 maja.

 

ODPUST PARAFIALNY

Tegoroczny odpust parafialny ku św. Wojciech przeżywać będziemy we wspomnienie liturgiczne naszego patrona tj. w poniedziałek 30.04. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną na godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Klub Aktywności serdecznie zaprasza na najbliższe spotkanie we wtorek w godz. od 15.00 - 17.00.
 • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. PioPracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
 • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 • W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas

 

Dziękujemy...

...wszystkim parafianom za złożone ofiary w skarbonkach miłosierdzia, tak liczny udział w zbiórce żywności i akcji Tutka Miłosierdzia. To dzięki Waszej hojności mogliśmy wesprzeć rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej, wiele osób starszych i samotnych, a także bezdomnych. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania przedświątecznego dla naszych podopiecznych w jadłodajni.

 

IMIENINY KS. PROBOSZCZA

W intencji solenizanta modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św. we czwartek 25 kwietnia.

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 19 maja o godz. 12.30

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Maria Kuc, ur. 1929, zam. ul Świerkowa

† Edmund Szczodrowski, ur. 1955, zam. Władysławowo

† Andrzej Siwa, ur. 1958, zam. ul Ogrodowa / pogrzeb 24.04 godz. 11.00.  Zamiast kwiatów rodzina prosi, aby złożyć ofiarę na hospicjum do puszki przed kościołem w dniu pogrzebu/

† Stanisław Jeżewski, ur 1954, zam. Władysława IV / pogrzeb 24.04 godz. 13.00/

Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFII CHŁAPOWO

W ramach duchowych przygotowań do odpustu  Parafia w Chłapowie zaprasza na wspólny wyjazd do Gdyni do kina na film Miłość i Miłosierdzie. Koszt biletu - 15 PLN, koszt busa - 20 PLN, razem 35 PLN. Wyjazd we wtorek wielkanocny o 9.25 spod zatoczki przy Aptece Klifowej Przyjazd koło 14.00. Parafia w Chłapowie organizuje w dniach 29-30 IV pielgrzymkę na Kociewie i Powiśle. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza w Chłapowie t.. 602-574-613 lub na stronie www.

 

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCYCH OSIEDLI WŁADYSŁAWOWA

Burmistrz Władysławowo zaprasza do czynnego udziału w wyborach na Przewodniczących Zarządów Osiedli, zaplanowanych na 28.04.2019 od g. 9.00 do g. 15 zgodnie  z następującym harmonogramem

 • Szotland- Szkoła Podstawowa Nr 2 we Władysławowie ul. 1000-Lecia P.P. 2
 • Żwirowa - Dom Parafialny we Władysławowie ul. Żeromskiego 30
 • Cetniewo - Szkoła Podstawowa Nr 3 we Władysławowie, ul. Drogowców 1
 • Śródmieście - Urząd Miejski we Władysławowie ul. Gen. J. Hallera 19

 

 

Władysławowo, 21.04.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

 

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00, 9.00, 19:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00, 19.30, 21.00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy