loading...
« Strona główna

2019.05.26 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wiele osób uzależnia swoje życie wiary od obietnic sformułowanych w różnych „zjawieniach” uznanych lub nieuznanych przez Kościół, zapominając lub nie biorąc pod uwagę zapewnień Jezusa pozostawionych w Ewangelii. A przecież te słowa Boga niosą w sobie moc i gwarancję ich wypełnienia. Jezus daje mi dar Ducha, abym rozumiał Jego słowa i nimi żył. Co więcej, przez ten dar sam Chrystus Zmartwychwstały jest przy mnie obecny. Nie jestem zatem sam, bezradny. Dzięki Duchowi dzieło Chrystusa owocuje w moim życiu. On jest nauczycielem, który uczy mnie rozpoznawać to, co się Bogu podoba. Jest miłością, która daje mi moc zachowywania Jezusowej nauki. Jest pocieszycielem, który w najtrudniejszych nawet chwilach napełnia moje serce prawdziwym pokojem. Czyni ze mnie świątynię, gdzie Bóg przebywa w Trójcy.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

APELE MARYJNE

Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym tygodniu księża odwiedzą modlących się:

26.05 (niedziela) - ul. Obr. Helu

27.05 (poniedziałek) - ul. Nadmorska

28.05 (wtorek) – ul. Cetniewska

29.05 (środa) – ul. Żytnia

30.05 (czwartek) – ul. Rybacka

31.05 (piątek) – ul. B. Kaszubskich

 

JUBILEUSZ 50-LECIA KAPŁAŃSTWA

2 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 12.30 świętować będziemy w naszej wspólnocie parafialnej jubileusz  50-lecia kapłaństwa ks. Ks. Edward Strycharza TChr.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU

21 maja JE ks. bp  Damian Bryl w Archikatedrze Poznańskiej udzielił święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych pod chórem.

 

 

 

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE

Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego.

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, i tych którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w piątek 7 czerwca o godz. 21.00.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ

W dniu 1 czerwca 2019 na polach lednickich odbywa się XXII czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 100 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Pawła. Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

W niedzielę 2 czerwca o godz. 15.00 zmiana tajemnic. Koronkę i Różaniec prowadzi VIII Żeńska Róża (tajemnice światła).

Intencje na czerwiec:

ewangelizacyjna: Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

parafialna: w intencjach zbliżającego się sezonu wakacyjnego. O dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów.

 

FESTYN PARAFIALNY

Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 9 czerwca  Festyn Parafialny.

Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek. Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.

Zwracam się z gorącą prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – w terminie 16.10 – 23.10.2019

Proszę w zakrystii odbierać dalsze wytyczne odnośnie wpłat na pielgrzymkę.

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 15-16 czerwca. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

POSADZKA I ŁAWKI W NASZYM KOŚCIELE

Kończymy  pracę przy uzupełnianiu i renowacji posadzki naszego kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w ostatnich dniach przekazywali ofiary bądź wpłacali je na konto.

konto parafii:  

38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Henryk Regulski. ur. 1957, zam. Geodetów

†Maria Maszota, ur. 1954, zam. ostatnio Wejherowo

†Elżbieta Kopeć, ur. 1936, zam. Unruga

†Janina Ceynowa, ur. 1950, zam. Morenowa /pogrzeb 28.05 godz. 11:00/

Wieczny odpoczynek…

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

 

OSIEDLE SZOTLAND

Przewodniczący Osiedla „Szotland” zaprasza wszystkich mieszkańców wyżej wymienionego osiedla na spotkanie informacyjno-wyborcze w dniu 28.05.2019 roku o godz. 18.00 do budynku Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

Władysławowo, 26.05.2019                                                                                                             Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz