loading...
« Strona główna

2018.12.09 - II NIEDZIELA ADWENTU

Boże Narodzenie jest czasem radości przeżywanym zwykle wśród najbliższych, ale przede wszystkim to ważne wydarzenie religijne, które wymaga od nas duchowego przygotowania. Jeśli go zabraknie, może się zdarzyć, że rozminiemy się z przychodzącym Panem. Dlatego w czasie Adwentu słyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Pana! Wyprostujcie Jego ścieżki!” (Łk 3, 4). Papież Franciszek przypomina, że odpowiadamy na te słowa, „kiedy dokonujemy rachunku sumienia, gdy badamy nasze postępowanie, by usunąć grzeszne postawy, które nie pochodzą od Boga: sukces za wszelką cenę, władza kosztem najsłabszych, pragnienie bogactwa, przyjemności za wszelką cenę”.

DZIEŃ WSPIERANIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO NA WSCHODZIE

Dzisiaj w ramach obchodzonego dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie, przed świątyniami w Polsce zbierane są ofiary na ten cel.

 

WIGILIA DLA CAŁEGO MIASTA

W dniu 23 grudnia o godzinie 15.00 razem z władzami miasta zapraszamy na wspólną wigilię wszystkich mieszkańców miasta. Wigilię rozpoczniemy przed naszym kościołem otwarciem żywej szopki i  przekazaniem przez harcerzy światła betlejemskiego. W to późne popołudnie na pewno nie zabraknie modlitwy, życzeń,  łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

 

RORATY

w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

Odważne dzieci zapraszamy na godzinę 6.00.

Dla młodzieży każdego dnia po roratach wspólne śniadanie w domu parafialnym. Wejście od ul. Świerkowej.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 16 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św.,

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  • Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci  z klas IV i V szkoły podstawowej w poniedziałek 17 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00.
  • Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej we wtorek  18 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00.

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

  • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej – klasy VIII szkoły podstawowej we wtorek 18 grudnia o godz. 18.00. (proszę o zabranie indeksów)
  • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej klas III we wtorek 18 grudnia o godz. 19.00 (proszę o zabranie indeksów)

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Pawła (tel. 793402281) . Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE

Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

MODLITWA O POKÓJ

25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie… Obecność zapowiedziały także władze naszego miasta

 

OPŁATEK WIGILIJNY

W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i nadziei, i już  tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Głęboką wymowę ( otwartości na drugiego człowieka i obecności samego Boga) ma odpalenie od tego światła świecy, którą w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadza Caritas.

Do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wniesione 23 grudnia w czasie wspólnej wigilii. Światło Betlejemskie będzie można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

godz. 12.30 korzystanie z posiłku na miejscu.

Z posiłku mogą korzystać wszystkie osoby ubogie, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, lub nie zdolne do samodzielnego przygotowywania sobie jedzenia. Zarówno z pracowni, jak i jadłodajni mogą korzystać wyłącznie osoby trzeźwe, nie będące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

  • Przy Caritas działa PRACOWNIA Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie PZC będą rozprowadzać ozdoby świąteczne  wykonane w Pracowni „Ojca Pio” a także  ŚWIECE WIGILIJNE. Jest to dzieło pomocy dzieciom, wszystkie środki są przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
  • PACZKI ŚWIĄTECZNE będą wydawane we wtorek 11 grudnia w godz. 10.00 - 12.00 i 15.00 - 17.00 w jadłodajni. Jeśli to możliwe prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby, abyśmy mogli przygotować wystarczającą ilość paczek.
  • Trwa kolejna edycja akcji "350 SZALIKÓW POD CHOINKĘ" Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Do 12 grudnia musimy zebrać 350 szalików jako prezent świąteczny dla bezdomnych. Każdy może włączyć się w akcję. Co trzeba zrobić? Wykonaj własnoręcznie (lub z pomocą np. babci, cioci, kuzyna, siostry) szalik o długości min. 150 cm x 15 cm. Do każdego szalika należy doczepić życzenia świąteczne dla osoby, która go otrzyma. Wykonane szale prosimy dostarczać do Caritasu od pon. do pt. w godz. od 9.00 – 13.00

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

W II i III Niedzielę Adwentu po  każdej Mszy św., Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać cegiełki w formie ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wspólny wyjazd zimowy.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Wigilia dla członków Wspólnoty będzie miała miejsce 16 grudnia o godz. 15.30 w sali Domu Rybaka.

 

WIGILIA DLA SAMOTNYCH I UBOGICH

Wigilia dla ubogich i samotnych będzie miała miejsce 19 grudnia o godz. 10.00 w restauracji Pomorzanka.

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH

30 grudnia  o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

 

SKUPIENIE DLA DZIECI

15 grudnia (sobota) zapraszamy dzieci z klas 4-7 na skupienie adwentowe, które odbędzie się w Domu parafialnym od godz.10:30 do godz.15:15. A w nim: integracja, katecheza, spotkanie ze Słowem Bożym, warsztaty kulinarne, poczęstunek-czyli coś na ząb :), śpiew, adoracja.

Prosimy przynieść coś do picia  dla siebie, słodycz na słodką przerwę i małe akcesoria do dekorowania pierników potrzebne na warsztaty.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 21 grudnia o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Maria Jeszke, ur. 1940, zam. ul. Abrahama; Danuta Szymańska, ur. 1963, zam. ul. 1000-lecia PP; Teodozja Sypytkowska, ur. 1936, zam. ul. Rzemieślnicza; Rozalia Bolda, ur. 1932, zam. ul. Boh. Kaszubskich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 15.00 do 17.30,  w niedzielę od 9.00 do 15.00

W kiosku parafialnym do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci, kalendarze religijne oraz wiele innych religijnych dekoracji świątecznych

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY każdą środę o godz. o godz. 17.45

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA  w kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzę owocnego przeżywania Adwentu, by przyjście Pana w ludzkim Ciele przyniosło prawdziwą radość

 

Władysławowo, 08.12.2018                                                                                             Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy