loading...
« Strona główna

2018.07.22 - XVI i XVII Niedziela Zwykła

 • Słowo Boże głosi dzisiaj: Ks. Mateusz Szumski
 • W przyszłą niedzielę kazania głosi: ksRemigiusz Kobusiński
 • Msze św. w niedziele: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30, 21.00.
 • Msze św. w dni powszednie:  godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 19.00
 • Apel Jasnogórski - od poniedziałku do soboty o godz. 21.00
 • Wystawienie  Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi - od poniedziałku do soboty od godz. 17.00
 • Msza św. z nauką rekolekcyjną - we wszystkie dni powszednie wakacji o godz. 19.00
 • W najbliższym tygodniu nauki głosi: Ks. Tomasz Gwizdek
 • W przyszłym tygodniu nauki głosi: Ks. Bogumił Dobosz SChr

 

KROPIELNICZKI - Władysławowo to miejsce gdzie z ogromną wrażliwością podchodzi się do tradycji Tradycyjne zawieszanie w naszych domach kropielniczek przegrało z włącznikiem światła, który na stałe zajął ich miejsce.
Kropielniczki, bo o nich mowa, przeszły do lamusa w drugiej połowie dwudziestego wieku. Znikały ze ścian i framug drzwi podczas remontów i malowania mieszkań, więcej nie trafiając na swoje miejsce. Dzisiaj znowu wracają do łask… Ludzie – starym zwyczajem – zawieszają je tuż przy wejściu do domu. I – zgodnie z porzekadłem „Bez Boga ani do proga” – wychodząc i wracając, święconą wodą kreślą na ciele znak krzyża. Egzorcyzmują siebie i przestrzeń, przyzywając Bożej opieki i dziękując Mu za dobrze przeżyty dzień poza domem. Zawieszenie w domu kropielniczki powoli przestaje być wstydliwe. Nie jest ona też traktowana jako zwyczajna ozdoba. Domownicy doskonale wiedzą, jaka jest wymowa związanych z nią rytuałów. Znają je i świadomie stosują w swoim życiu – zwłaszcza kiedy dbają, żeby nie przynosić do domu nerwów, złości i zła. Woda święcona ma bowiem moc zmycia z człowieka brudu tego świata, grzechu, pokus (kapłan podczas obrzędu jej poświęcenia odmawia egzorcyzm przeciw złym duchom i dodaje soli egzorcyzmowanej, którą stosuje się do ochrony domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi domniemanie, że mogą być pod działaniem złego ducha). Chroni też od waśni rodzinnych czy nieporozumień sąsiedzkich.
Proponujemy naszym wczasowiczom, aby tegoroczną pamiątką pobytu w naszym kościele stała się taka kropielnica. Kropielnice rozprowadzamy przed kościołem i w kiosku parafialnym (koszt 20 zł) Całość dochodu ze sprzedaży przeznaczamy na ławki do naszego kościoła.

 

MODLITWA WIELBIENIA
Zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę wielbienia 25.07 o godz. 19.30. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu chwała” z Władysławowa. 

 

POŻEGNANIE
W dniu 29 lipca o godz. 9.30 nasza wspólnota parafialna pożegna księdza wikarego Mateusza Sochę SChr, który decyzją przełożonych naszego zgromadzenia podejmie obowiązki socjusza w naszym domu nowicjackim. Spędził z nami 2 lata, dał się poznać przede wszystkim jako dobry kapłan. Dziękujemy księdzu wikariuszowi za wszelkie dobro, jakie otrzymaliśmy w czasie jego pobytu w naszej parafii. Życzymy powodzenia w dalszej kapłańskiej posłudze. Szczęść Boże.

 

MAŁY CHÓR WIELKICH SERC
Zapraszamy na koncert zespołu dziecięcego Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi, który odbędzie się przed kościołem we wtorek 24 lipca po Mszy Św. o godzinie 19:45. Podczas koncertu będzie można nabyć płyty zespołu i wziąć udział w konkursach. Zapraszamy na ten koncert wszystkich, a szczególnie kolonistów z wychowawcami i rodziców z dziećmi. Mały Chór Wielkich Serc nagrał 9 płyt i znany jest z programów Telewizyjnych i Radiowych dla dzieci.

 

KLERYCKI DYŻUR POWOŁANIOWY
Zapraszamy szczególnie młodych, poszukujących drogi życiowej, do odwiedzenia sal papieskich (dom parafialny)gdzie dyżur wakacyjny pełnią nasi bracia klerycy z Towarzystwa Chrystusowego. Chętnie odpowiedzą o pracy misyjnej naszych księży oraz o powołaniu do życia zakonnego. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji powołanych i nowych powołań do służby Bożej.

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE
Zapraszamy do udziału, w 46 Międzynarodowym Festiwalu Letnich Koncertów Organowych we Władysławowie. 

 • 26 lipca, godz. 20.00
  • Na patriotyczną nutę: Trio harmonijek ustnych ANIMATO /Szczecin/; Patryk Podwojski – organy /Gdańsk/             
 • 2 sierpnia, godz. 20.00
  • Muzyka dla króla: Richard Brasier – organy /Wlk. Brytania/; Masterbrass /Poznań/

Kościół, Władysławowo, wstęp wolny

 

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI
Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. WDomu Parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino. Repertuar na plakatach.
Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (02.08)
Po Mszy św. o godz. 9.00 Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. 

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (03.08)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najśw. Serca Pana Jezusa

 

ODWIEDZINY CHORYCH
Chorych w ramach systematycznej posługi kapłani odwidzą po wakacjach. W nagłych przypadkach prosimy o zgłaszanie potrzeby odwiedzenia w biurze parafialnym lub telefonicznie

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (04.08)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najświętszej Maryi Panny.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 14.00. Nabożeństwu przewodzić będzie I Męska Róża Żywego Różańca ( tajemnice chwalebne)

 • Intencje na sierpień:
  • Intencja ogólna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.
  • Intencja parafialna: Aby młodzież i dzieci z naszej parafii oraz wszyscy przyjeżdżający do naszego miasta dobrze i bezpiecznie wypoczęli.

 

PIELGRZYMKA
21-22 września organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu (miejsce objawień) - Świętej Lipki (bazylika pw. Nawiedzenia NMP) - Sokółki (miejsce Eucharystycznego Cudu) - Świętej Wody (Sanktuarium MB Bolesnej z cudownym źródełkiem i Górą Krzyży)- Białegostoku. Koszt 250zł. (przejazd autokarem, 3 posiłki, nocleg) Zapisy u ks. Andrzeja.

 

72 ROCZ. POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
W środę 1 sierpnia, przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji uczestników powstania. W ten sposób uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców i mieszkańców stolicy.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 10 i 24 sierpnia lipca o godz. 19.30 w salce na plebani.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

 • † Paweł Zalewski, 1981, zam. ul. Staromiejska
 • † Teofil Kosmala, 1931, zam. ul. Ceynowy
 • † Edward Kurek, 1948, zam. ul. Rybacka
 • † Barbara Kornak, 1949, zam. ul. 100-lecia PP
 • † Maria Kunz, 1927, zam. ul. Nawigacyjna - pogrzeb we wtorek o godz.11.00

Wieczny odpoczynek racz…

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA
czynne w dni powszednie od 9.00 do 20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK
w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
w każdą środę o godz. o godz. 18.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
w kościele w piątki po Mszy św. o godz. 19.00

 

SPOWIEDŹ
podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie od 17.00 do 19.30

 

BIURO PARAFIALNE
poniedziałek, środa, piątek: godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00
(w poniedziałek w biurze dyżur pełni proboszcz)

 

Trwa czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

Władysławowo, 22.07.2018                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy