dodano: 2018-06-23 21:38:33 edycja: 2018-06-23 21:39:41 autor: 39 odsłon: 2212

2018.06.24 - XII i XIII Niedziela Zwykła

Słowo Boże głosi dzisiaj Ks. wik.  Mateusz Socha SChr.
W przyszłą niedzielę kazania głosi Ks. prob. Marek Jarząbek SChr.

OD 1 LIPCA W NASZYM KOŚCIELE

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.
Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

LETNIE KONCERTY ORGANOWE
Zapraszamy do udziału, w 46 Międzynarodowym Festiwalu Letnich Koncertów Organowych we Władysławowie.

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI
Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. WDomu Parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino.
Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 1 lipca o godz. 15.00. Nabożeństwu przewodzić będzie XXIV Róża Żywego Różańca ( tajemnice bolesne)

Intencje na lipiec:

MODLITWA WIELBIENIA
W czasie wakacji zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę wielbienia. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu chwała” z Władysławowa. Modlitewne spotkania będą miały miejsce:  11.07, 25.07, 08.08, 22.08 o godz. 19.30.

CARITAS( wejście od ul. Świerkowej)
Biuro Caritas od czerwca na czas sezonu będzie nieczynne.

Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób, które chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (06.07)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (07.07)
Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najświętszej Maryi Panny.

ODWIEDZINY CHORYCH
Chorych z systematyczną posługą kapłani odwidzą po wakacjach.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawarli:

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

Katecheza chrzcielna w piątek 6 i 20 lipca o godz. 19.30 w salce na plebani.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00. Kaplica w lipcu i w sierpniu nieczynna.

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA
czynne w dni powszednie od 9.00 do 20.00

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku

Władysławowo, 24.06.2018                                                                  Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz