loading...
« Strona główna

2018.06.03 - IX Niedziela Zwykła

„Bez modlitwy i niedzieli wszystkich by nas diabli wzięli” – stwierdził kiedyś ks. Jan Twardowski. I dodał, że „ten, kto się nawraca, wie, że jest jeden dzień, który jest świętem dla naszej duszy – niedziela”. Niedziela jest dniem, w którym Bóg chce świętować razem z nami. To w tym dniu Jezus zmartwychwstał i dzięki temu wszyscy możemy się cieszyć łaską nowego życia. Świętowanie niedzieli nie musi jednak oznaczać nic nierobienia. Dlatego nie wahajmy się okazywać w tym dniu życzliwości i pomocy. Jezus zanim uzdrowił w synagodze człowieka z bezwładną ręką, zdenerwował się niewrażliwością serc faryzeuszów. Sensem świętowania szabatu, a my dziś powiemy niedzieli, jest miłość. Miłosierdzie, które czynimy, zawsze podoba się Bogu. 

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.
(w najbliższą sobotę i niedzielę  tj. 9 i 10 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00)
Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

„OKTAWA BOŻEGO CIAŁA”
Do czwartku 07.06 trwa „oktawa” Bożego Ciała. W te dni odprawiamy procesję eucharystyczną połączoną z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów

 

PODZIĘKOWANIA
Przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała połączoną z procesją Eucharystyczną. Bardzo Serdecznie dziękuję wszystkim za otwartość i zaangażowanie w to wydarzenie. W sposób szczególny dziękuję Radzie Parafialnej i wszystkim budującym ołtarze, zwłaszcza Żywemu Różańcowi, młodzieży, rodzicom dzieci komunijnych i samym dzieciom, oraz rybakom a w sposób szczególny  rodzinie Necel. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym i niosącym feretrony, Dziękuję Młodzieżowej Orkiestrze z  Władysławowa. Dziękuję lektorom, ministrantom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję OSP we Władysławowie i naszej policji.  To dzięki licznemu zaangażowaniu ta uroczystość  mogła przebiegać spokojnie radośnie i owocnie.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
W piątek obchodzić będziemy Uroczystość . Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 9.30. 
Po Mszy św. O godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

 

IMIENINY KS. BOGUMIŁA
W niedzielę 10 czerwca wspominamy św. Bogumiła. Jest to zarazem dzień imienin ks. Bogumiła. W intencji solenizanta modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 11.00

 

FESTYN PARAFIALNY
Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 10 czerwca Festyn Parafialny.
Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek.
Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zwracam się z prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy chętnych do  współorganizacji festynu. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Mamy także nadzieję, że wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

RODZINNY FESTYN U MATKI BOŻEJ WNIEBOWZIĘTEJ 10.06.2018, godz. 13:30-19:00
koncerty, gry, konkursy, zabawy, loterie fantowe, strzelnice, grill, ciasta,  kawa…

Program sceniczny:

 • 13.30 - występ Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „ABC”Przedszkolaka” 
 • 14.00 - schola młodzieżowa
 • 14.20 - zespół „Dzieci Maryi”
 • 14.40 - koncert Weroniki Sikory
 • 15.00 - diakonia muzyczna wspólnoty „Jemu Chwała” 
 • 15.20 - koncert Karoliny Jachimkowskiej
 • 15.40 - koncert Piotra Grabowskiego
 • 16.15 - Młodzieżowy PZC oraz Wiara i Światło
 • 16.30 - koncert zespołuPaweł Siluk Steiner Roni
 • 17.15 - Koncert zespołu   PulsBand
 • 18.00 - Ogłoszenie wyników w konkursach
 •            - Losowanie nagród głównych             
 •             - Zakończenie festynu

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00. 

 

MSZA ŚW. W PORCIE
W niedziele 24 czerwca w Porcie o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ludzi morza, a w sposób szczególny w intencjach rybaków oraz żywych i zmarłych pracowników Szkunera".

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Serdecznie zapraszam na uroczyste zakończenie roku pracy LSO wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz rodziców. Msza Święta w sobotę 16.06.2018r. o godzinie 9:30, po Mszy św. ognisko. ​CARITAS( wejście od ul. Świerkowej)

 

CARITAS

Biuro Caritas od czerwca na czas sezonu będzie nieczynne.

 • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. 
 • Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00. 
 • Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnymMłodzieżowego Zespołu Caritas (spotkanie organizacyjne w sprawie festynu) w sobotę 09 czerwca o godz. 15.00 (Pracownia Miłosierdzia). 

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Ważne intencje wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Matki Bożej NP. Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środy przed Msza świętą wieczorną o godz. 17.45.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej. Intencje do Koronki wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy obrazie Jezu Ufam Tobie.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
8 i 22 czerwca o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła został włączony:

 • Michał Mariusz Palczykowski

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Hanna Krzykowska/Damian Kowalski 
 • Katarzyna Ladzińska - Wejner/ Patrycjusz Ladziński

 

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW 
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Władysławowie organizuje Festyn który odbędzie się 9 czerwca o godz. 14.00 na placu grillowym COS Cetniewo. 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości

 

Władysławowo, 03.06.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy