loading...
« Strona główna

2018.05.27 - Uroczystość Trójcy Najświętszej

UŚMIECHNIĘTA TRÓJCA. W niezwykły sposób o Trójcy Świętej opowiadał w swoich kazaniach średniowieczny mistyk dominikański Mistrz Eckhart: „Ojciec śmieje się do Syna, a Syn do Ojca, śmiech przynosi przyjemność, przyjemność przynosi radość, a radość przynosi miłość”. Radość i szczęście Boga są tak wielkie, że pragnie się nimi dzielić z ludźmi. Ojciec, Syn i Duch Święty to wspólnota radości. Spójrzmy tak dziś na Boga. Uśmiechnijmy się razem z Nim i do Niego. Uśmiech też może się stać modlitwą. Niech nasze serca się rozweselą. Radujmy się ze swoim Panem (Mt 25, 21)

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;

 

APELE MARYJNE
Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym księża odwiedzą modlących się:  

 • 27.05 (niedziela) - ul. Rybacka;  
 • 28.05 (poniedziałek) - ul. Żytnia; 
 • 29.05 (wtorek) - ul. Obr. Helu; 
 • 30.05 (środa) - ul. Cetniewska;
 • 31.05 (czwartek) - ul. Średnia.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o g. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 (tj. ok. 11.30)  wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Kolejna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz o godz. 18.00. 
Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy dzieci komunijne w ich liturgicznych strojach. Chłopców zwłaszcza tych którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. prosimy o przyniesienie małych dzwoneczków. Dzwoneczki oraz elementy dekoracyjne  można nabyć w kiosku parafialnym.
Próba dla dziewczynek przed sypaniem kwiatków w środę (30.05) o godz. 17.00.
Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy do mieszkańców poszczególnych ulic oraz poszczególnych grup:

 • ołtarz I - ul. Sportowa i Żywy Różaniec,
 • ołtarz II - ul. Obrońców Helu, ul. Morska oraz Młodzież,
 • ołtarz III - ul. Merkleina i  Rybacy,
 • ołtarz IV - Rodzice dzieci komunijnych.

Zwracamy się z prośbą o udekorowanie domów w całej parafii w symbole religijne.
Przypominamy też, że uczestnictwo w samej procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w tym dniu  we Mszy św.

Zwracamy się też z serdeczną prośbą, aby poprosić swoich gości by na czas przejścia procesji samochody przeparkować na inne ulice.

 

„OKTAWA BOŻEGO CIAŁA”
Od piątku 16.06 do czwartku 31 maja trwa „oktawa” Bożego Ciała. W te dni odprawiamy procesję eucharystyczną połączoną z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 18.00.
W niedzielę 18 czerwca procesja po Mszy św. o godz. 9.30.
Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30. 
Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

MODLITWA UWIELBIENIA
Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się w naszym kościele w piątek (01.06) o godz. 18:30. Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Uwielbiać, to znaczy tyle samo, co ubóstwiać, mieć na pierwszym miejscu, mieć w wyobraźni, uczuciach, sercu. Uwielbiać to znaczy uznawać wartość, przedkładać ponad inne wartości, kochać nade wszystko. W czasie tej modlitwy będziemy prosić o odnowienie w nas daru bojaźni bożej.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.
(Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 17.50)

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek ks. Andrzej i Ks. Mateusz i Ks. Bogumił odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Nabożeństwie spotkanie dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
W niedzielę 3 czerwcao godz. 15.00 zmiana tajemnic. Koronkę i Różaniec prowadzi XXII Żeńska Róża (tajemnice radosne). Wystawienie Najśw. Sakramentu do końca Różańca.

Intencje na czerwiec:

 • ogólna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
 • parafialna: W intencjach zbliżającego się sezonu wakacyjnego. O dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów.

 

FESTYN PARAFIALNY
Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 10 czerwca  Festyn Parafialny. Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek. Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00. Zwracam się z prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy chętnych do  współorganizacji festynu. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji. Mamy także nadzieję, że wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00. 

 

DYSPENSA (piątek – 1 czerwca)
Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu na terenie Archidiecezji Gdańskiej.

 

NABOŻEŃSTWO MARYJNE NA SZOTLANDZIE
W ostatnim czasie na ul. Bohaterów Kaszubskich została odnowiona kaplica św. Jana. W dniu 31 maja o godz. 18.00 zostanie tam odprawione nabożeństwo majowe i dokonamy ponownego poświęcenia odnowionej kaplicy.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ
W dniu 2 czerwca 2018 na polach lednickich odbywa się XXII czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 90 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Mateusza. Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
8 i 22 czerwca o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni: Julian Jerzy Ciupa, Dominik Stanisław Budnicki, Marcin Szymon Kaczykowski, Wojciech Karol Dominik, Tomasz Szymon Gryz, Emilia Goraj.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Marta Janczak i Damian Dobosz
 • Adrianna Necel i Paweł Cudowski

 

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW 
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Władysławowie organizuje Festyn który odbędzie się 9 czerwca o godz. 14.00 na placu grillowym COS Cetniewo. 

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)
Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości

 

Władysławowo, 27.05.2018                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy