loading...
« Strona główna

2018.12.02-I NIEDZIELA ADWENTU

RORATY: w dni powszednie o godz. 6.00.

Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Odważne dzieci zapraszamy na godzinę 6.00.

Dla młodzieży każdego dnia po roratach wspólne śniadanie w domu parafialnym. Wejście od ul. Świerkowej.

 

II NIEDZIELA ADWENTU - 9 GRUDNIA 2018

 DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

GODZINA ŁASKI

8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

 • Jeśli to możliwe, módl się w kościele od godz.12.00–13.00
 • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
 • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół.
 • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
 • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!  Błogosławiona Dziewica obiecała, że wszystko    o co ludzie w przyszłości będą ją prosić podczas Godziny łaski (nawet o to co niemożliwe), będzie im dane, o ile jest to zgodne z wolą   Wiecznego Ojca.

ZAPRASZAMY NA MODLITWĘ DO KOŚCIOŁA  8 GRUDNIA (sobota) O GODZ 12.00

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

GODZINA ŚWIĘTA

W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w czwartek 6 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 w salce na plebani.

 

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O g. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O g. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się w naszym kościele w piątek (07.12) o godz. 17:30. Tego wieczora prosić będzie o odnowienie w nas kolejnego daru umiejętności.

Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą sw. o godz. 16.50.

 

OPŁATKI

Od poniedziałku (3 grudnia) po godz. 18.00 siostry będą roznosiły opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby Domu Głównego Sióstr w Poznaniu - Morasku.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 16 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św., (łańcuszki  i medaliki zakupują rodzice)

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 • Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci  z klas IV i V szkoły podstawowej w poniedziałek 17 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00.
 • Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej we wtorek  18 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00.

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej – klasy VIII szkoły podstawowej we wtorek 18 grudnia o godz. 18.00.

         (proszę o zabranie indeksów)

 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej klas III we wtorek 18 grudnia o godz. 19.00 (proszę o zabranie indeksów)

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Pawła (tel. 793402281) . Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE

Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

Pod koniec stycznia chcemy w naszym kościele rozpocząć następujące inwestycje które zostały zaplanowane razem z Radą parafialną oraz po uzyskaniu zgody Wojewódzkiego konserwatora Zabytków.

1. Uzupełnienie posadzki pod istniejącymi ławkami płytami ze złomu marmurowego i granitowego. Płyty 50x50 cm zostaną wykonane na wzór istniejących płyt znajdujących się na posadzce kościoła.

3. Montaż nowych ławek. Nowe ławki zostaną wykonane z jasnego jesionu będą bardziej ergonomiczne i nie będą  co do wyglądu będą zbliżone do obecnego kształtu. Zaplanowano podział na cztery rzędy ławek   według rysunku umieszczonego z tyłu kościoła.

Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Koszt metra bieżącego ławki wynosi 1200+VAT złotych.

Koszt mniejszej ławki to: 2500

Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

         godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

         godz. 12.30 korzystanie z posiłku na miejscu.

         Z posiłku mogą korzystać wszystkie osoby ubogie, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, lub nie zdolne do samodzielnego        przygotowywania sobie jedzenia. Zarówno z pracowni, jak i jadłodajni mogą korzystać wyłącznie osoby trzeźwe, nie będące pod          wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 • Przy Caritas działa PRACOWNIA Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i    samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie PZC będą rozprowadzać ozdoby świąteczne  wykonane w Pracowni „Ojca Pio” a także  ŚWIECE        WIGILIJNE. Jest to dzieło pomocy dzieciom, wszystkie środki są przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
 • Przed nami kolejna ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

         pod hasłem "Tak, Pomagam". Będzie miała miejsce w marketach na terenie naszego miasta 7 -8 grudnia. Zapraszamy wszystkich do    wzięcia udziału w tej akcji, tak, abyśmy mogli pomóc przeżyć święta radośnie tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.

 • PACZKI ŚWIĄTECZNE będą wydawane we wtorek 11 grudnia w godz. 10.00 - 12.00 i 15.00 - 17.00 w jadłodajni. Jeśli to możliwe prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby, abyśmy mogli przygotować wystarczającą ilość paczek.
 • TUTKA MIŁOSIERDZIA.  Przy wyjściu z kościoła wolontariusze wydają tutki miłosierdzia. Akcja polega na zabraniu z kościoła torby i          wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia Zwrot wypełnionej torby do 9 grudnia.  Torby można    przynosić do  Caritasu od poniedziałku do piątku od 9.00 – 13.00.
 • Zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, które odbędzie się w I     czwartek miesiąca ( 6 grudnia) po Mszy św.

         o godz. 09.30 w domu parafialnym w Caritas.

 • Trwa kolejna edycja akcji "350 SZALIKÓW POD CHOINKĘ" Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Do 12 grudnia musimy zebrać 350 szalików   jako prezent świąteczny dla bezdomnych. Każdy może włączyć się w akcję. Co trzeba zrobić? Wykonaj własnoręcznie (lub z pomocą np.        babci, cioci, kuzyna, siostry) szalik o długości min. 150 cm x 15 cm. Do każdego szalika należy doczepić życzenia świąteczne dla osoby,       która go otrzyma. Wykonane szale prosimy dostarczać do Caritasu od pon. do pt. w godz. od 9.00 – 13.00

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

W II i III Niedzielę Adwentu po  każdej Mszy św., Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać cegiełki w formie ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wspólny wyjazd zimowy.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Tadeusz Dettlaff, ur. 1948, zam. ul. Droga Chłapowska

Piotr Kaczmarek, ur. 1964, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

OGŁOSZENIE URZĘDU MIASTA

Urząd Miejski we Władysławowie zaprasza wszystkich mieszkańców powyżej 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach projektu „Ja w internecie". Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej gminy oraz w pokoju 327 Urzędu Miejskiego we Władysławowie.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 15.00 do 17.30,  w niedzielę od 9.00 do 15.00

W kiosku parafialnym do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci, kalendarze religijne oraz wiele innych religijnych dekoracji świątecznych

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY każdą środę o godz. o godz. 17.45

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA  w kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00

Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzę owocnego przeżywania Adwentu, by przyjście Pana w ludzkim Ciele przyniosło prawdziwą radość

 

Władysławowo, 01.12.2018                                                                                             Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy