loading...
« Strona główna

2019.04.14 - NIEDZIELA PALMOWA

Chcę towarzyszyć Jezusowi w drodze na Kalwarię. On nie może być teraz sam, bo przecież wziął na swoje ramiona niegodziwości wszystkich. Chcę stanąć pod krzyżem, miejscem kaźni, które staje się ołtarzem ofiary i modlitwy. Jezus niesie w sobie cały rodzaj ludzki, aby dla odkupienia każdego człowieka złożyć ofiarę miłości wynagradzającej. Nikogo nie potępia, lecz modli się nawet za swoich oprawców. Gdy ja modlę się do Niego jako Boga, On modli się we mnie jako głowa całego Kościoła i modli się za mnie jako kapłan. Gdy włączam się w Jezusową modlitwę z krzyża, pozwalam Mu zmieniać moje serce, by potrafiło przebaczać.

Nie można  dobrze przeżyć Świąt Zmartwychwstania bez obecności na liturgii Wielkiego czwartku, piątku i soboty oraz bez dobrze przeżytej spowiedzi.

 

SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA

Wielki Poniedziałek: godz. 6.30-8.00;   16.00-19.30

Wielki Wtorek:           godz. 6.30-8.00;   16.00-19.30

Wielka Środa:            godz. 6.30-8.00;   16.00-19.30

Wielki Czwartek:        godz. 9.00-12.00;

Wielki Piątek:             godz. 9.30-12.00;  14.00-16.00

Wielka Sobota:           godz. 9.30-11.00;

W święta  Wielkanoce nie spowiadamy.

 

REKOLEKCJE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. ŚW. JANA PAWŁA II

Rekolekcje dla Gimnazjum i Technikum 15-17 kwietnia 2019 g.11.00. Rekolekcje prowadzi Witek Wilk. Spotkania w auli św. Wojciecha w domu parafialnym.

 

REKOLEKCJE   PARAFIALNE

Mimo trwającego remontu chcemy aby w ostatnich dniach wielkiego postu odbyły się rekolekcyjne dni skupienia dla naszej parafii. Te dni skupienia to 15 i 16  kwietnia  nauki miały by miejsce bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 tj. o godz. 18.30. Nauki głosi Witek Wilk

 

DROGA KRZYŻOWA „ULICAMI MIASTA”

W tym roku w wielką środę tj. 17 kwietnia planujemy dwie drogi krzyżowe. Jedna dla kobiet o godz. 19.00 z kościoła do krzyża w porcie. Druga dla mężczyzn o godz. 21.00. od krzyża w porcie plażom do Chłapowa. Uczestników Drogi Krzyżowej prosimy o zabranie małych krzyży ze sobą. Około godz. 21 pobłogosławimy odnowiony krzyż koło portu. Poświęcony tym którzy nie wrócili z morza. Panów prosimy o zabranie latarek.

 

OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU

Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA  Zapraszamy na nowennę do naszego kościoła: Wielki Piątek – po Ciemnej Jutrzni, Wielka Sobota – po Ciemnej Jutrzni, Niedziela i Poniedziałek Wielkanocne – po Mszy św. o godz. 9.30 Od wtorku po Wielkanocy do soboty po Mszy św. wieczornej.  

WIELKI CZWARTEK

Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu odprawia się tylko jedną Mszę św. na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Chrystusa  z apostołami. Ta Msza św. nazywa się Mszą Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament przenosi się do kaplicy adoracji.

 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umywania nóg. godz. 22.00 - Adoracja Straży Honorowej    Najśw. Serca Pana Jezusa

Adoracja  -  do godz. 23.00

 

WIELKI PIĄTEK

Dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. Dzień modlitewnej ciszy. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. W godzinach wieczornych odprawia się liturgię na pamiątkę Męki Pańskiej, jest to nabożeństwo składające się z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Zamiast dzwonków używa się tego dnia drewnianych kołatek, aby ukazać smutek z powodu Męki Chrystusa. Czerwony kolor szat kapłana symbolizuje męczeństwo i śmierć Chrystusa.

Adoracja -  od godz. 7.00  

  9.00 - Ciemna Jutrznia  

  9.30 - Droga Krzyżowa 

15.00 - Droga Krzyżowa 

18.00- Liturgia Męki Pańskiej

 21.00 - Misterium Męki Pańskiej 

 22.00 - Gorzkie Żale

Adoracja - do godz. 24.00

 

MODLITWA W INTENCJI KAPŁANÓW

Po Liturgii Wielkiego Czwartku będzie okazja do podjęcia 30-sto dniowej modlitwy w intencji jednego nieznanego kapłana. W tym celu należy odebrać, od ministrantów przy wyjściu z kościoła  intencję, na której znajdziemy imię oraz rok święceń księdza. Tam też znajduje się stosowna modlitwa oraz wskazówki dotyczące przebiegu modlitwy. Treść tegorocznej intencji  związana jest z osobą Matki Bożej. Stąd też prosić będziemy aby kapłani byli sługami Maryi w czystości serca.

 

WIELKA SOBOTA

Dzień spoczynku Pana w grobie, oraz oczekiwania na zmartwychwstanie. Przy Grobie Chrystusa przez cały dzień trwa modlitewna adoracja. Zaleca się w tym dniu post jakościowy. Wieczorem rozpoczynamy liturgię Wigilii Paschalnej. Jest to początek radosnego przeżywanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna składa się z wielu części:   Obrzęd poświęcenia ognia, symbolu Bożej światłości, ma w nas wzbudzić tęsknotę za nią. Świeca Paschalna, którą zapala celebrans, symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa; wyryty na niej krzyż przypomina o zbawczej śmierci Jezusa, pięć otworów zaś, z tkwiącymi w nich czerwonymi ziarnami, oznacza pięć ran Chrystusa. Czytania Liturgii Słowa zachęcają do wejścia w świat Biblii. Słuchając czytań, dowiadujemy się między innymi o stworzeniu świata, próbie wiary Abrahama, przejściu narodu wybranego przez Morze Czerwone, św. Paweł w „Liście do Rzymian" mówi już o Chrystusie z perspektywy jego śmierci i zmartwychwstania, uwydatniając znaczenie chrztu.  W czasie Liturgii Chrzcielnej błogosławi się wodę chrzcielną i odnawia przyrzeczenia chrzcielne.

Adoracja -  od godz. 7.00 

  7.00 - Adoracja Straży Honorowej NSPJ  

  8.00- Adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci

  9.00 - Ciemna Jutrznia

  9.30 – Adoracja Wspólnoty „Wiara i Światło”

11.40 - Adoracja dla dzieci

 

Błogosławienie pokarmów przed  kościołem od godz. 9.30  do  godz. 16.00

co pół godziny. (jeśli będzie brzydka pogoda poświęcenie odbywać się będzie w  kościele). W kościele przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa w grobie.

19.00 - Liturgia Wigilii PaschalnejPrzynieśmy ze sobą świece. 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

6.00 - Rezurekcja 

Msze św. według porządku niedzielnego. (Nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i nie ma wypominek)

20.00 – Różaniec za zmarłych na cmentarzu. 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek Mszy świętych niedzielny. 

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórki w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 11.00. Obecność dla wszystkich obowiązkowa. 

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Czesława Modzelewska, ur. 1925, zam. ul Ceynowy

† Mieczysław Gerszewski, ur. 1962, zam. 1000-lecia PP

† Alfons Gappa, ur 1931, zam. Gdańska

Wieczny odpoczynek…

 

BIEG DO PUSTEGO GROBU

Kiedy już będziesz miał dosyć świątecznego lenistwa i obżarstwa w Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia 2018 roku zapraszamy by śladami św. Piotra i św. Jana biec do Grobu. Oni biegli przeszło 1,5 kilometra z Wieczernika do Grobu z ciekawości i niepewności. My pobiegniemy i pokonamy podobną trasę by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Tegoroczny bieg rozpoczyna się przy kościele w Chłapowie. O godz. 15.00 wychodzą wszyscy spacerowicze (mogą być z kijami), o godz. 15.15 startują biegacze. Spotykamy się wszyscy przy pustym grobie w kościele we Władysławowie. Dla biegaczy z Władysławowa o godz. 14.45 zostanie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem który odwiezie biorących udział w biegu do Chłapowa.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • W przerwie świątecznej od 18 – 23 kwietnia Pracownia Miłosierdzia „Ojca Pio”  i jadłodajnia będzie nieczynna.
  • W kiosku są jeszcze do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na działalność Caritas.
  • Spotkanie świąteczne w „Pomorzance” dla wszystkich podopiecznych Caritas i Opieki Społecznej w środę 17 kwietnia o godz. 12.00.

 

 

Władysławowo, 14..04.2019                                                                                                                               Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz