loading...
« Strona główna

2018.10.14 - XXVIII Niedziela Zwykła

Co się stało z młodzieńcem? Spochmurniał, słysząc słowa Jezusa, i odszedł smutny. Czy wrócił do swojego dawnego życia, tego, co robił, zanim spotkał Jezusa? A może jednak smutek, który go trawił, stał się zaczynem nawrócenia w przyszłości? Czy zdobył się w końcu na odwagę posłuszeństwa Bogu i wyzwolił z niewoli bogactwa? Takich niedopowiedzianych historii ludzi, którzy spotkali Chrystusa, jest na kartach Ewangelii wiele. Iluż uzdrowionych przez Jezusa mogło rozpocząć nowe życie, jak wielu faryzeuszy i uczonych żydowskich musiało się zmierzyć z prawdą Jego nauczania. Jedno jest pewne, każde spotkanie z Panem przemienia. Nawet jeśli na owoce tej przemiany trzeba czekać.

„Promieniowanie Ojcostwa” – pod takim przezywamy dziś  XVIII Dzień Papieski Widocznym znakiem tego święta jest przeprowadzana przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;

Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00;

Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

MSZA ŚW. W KAPLICY ŚW. JANA PAWŁA II

Wszystkich którzy w tygodniu przychodzą na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II zapraszamy  na Mszę św. odpustową do kaplicy św. Jana Pawła II w dniu 22 października na godz. 18.00. Jest to dzień odpustu w naszej kaplicy. Msza św. będzie sprawowana w waszych intencjach

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

W domu parafialnym powstała kaplica w której na stałe przechowywany jest Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do wieczornej Mszy świętej. Wszystkich parafian zapraszamy i zachęcamy do korzystania z tego miejsca modlitwy.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 19/20 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Apel Maryjny, czuwanie i Msza św. o północy będą częściowo transmitowane przez telewizję Trwam i radio Maryja.

 

RÓŻANIEC W INTENCJACH POWOŁAŃ

W każdy czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec w intencjach powołanych z naszej wspólnoty parafialnej oraz w intencjach nowych dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej.

 

LAMPKI NA GROBY

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych, które odbędzie się 2 listopada o godz. 16.00.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Zostały wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.00. Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi             Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
            zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 09-11.11.2018
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji (Gdańsk)
Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów znajduje się w informacji, pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta: SGB 38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek godz. 17.00, Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan poszczególnych na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.
 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 26 października o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

SPOTKANIE Z BIBLIĄ

„Słowo, które ma moc…” - tej mocy można nieustannie doświadczać podczas środowych spotkań z Biblią, które od kilku lat systematycznie prowadzi ks. Edward Strycharz TChr wieloletni wykładowca Pisma Świętego w kilku seminariach duchownych w Polsce. Spotkania odbywają się w każdą środę od października do czerwca o godz. 19.00 w sali na plebani.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

21 października o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia i przekazania przez rodziców dzieciom różańców.  

7 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkaniew auli Domu parafialnego.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić          nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

ZMARLI

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

† Franciszka Oklecińska, ur. 1948, zam ul. Krótka

Wieczny odpoczynek racz…

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych  i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Władysławowo, 14.10.09.2018                                                                             Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy