loading...
« Strona główna

2019.02.10- V NIEDZIELA ZWYKŁA

Cudowny połów to znak Jezusa dla Jego uczniów. Znak obecności Bożej mocy i udziału ludzi w realizowaniu Jego zbawczej misji. Dlatego cudowny połów to również efekt posłuszeństwa Szymona słowom Jezusa. Bo słowo Jezusa nie tyle informuje, co skutkuje: stwarza. Moja ocena rzeczywistości może być – jak u Szymona – sceptyczna, oparta tylko na ludzkim doświadczeniu. Wiara jednak idzie drogą posłuszeństwa Bogu, którego nie ograniczają prawa natury ani ludzkie doświadczenie. Z wiarą trzeba wsłuchiwać się w to, co Bóg mówi każdego dnia. Żyć tym Słowem to pozwolić się Bogu zaskakiwać i wyzwalać z różnych ludzkich lęków.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W poniedziałek 11 lutego, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.

Msza św. dla chorych i ich opiekunów połączona z  namaszczeniem w ramach święta Najświętszej M. P. z Lourdes będzie miała miejsce 11 lutego   o godz. 9.30. Zwracam się z prośbą aby pomóc wszystkim chorym dotrzeć do kościoła na tę Eucharystię.

 

99 ROCZNICA ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM

Burmistrz Władysławowa zaprasza na miejskie obchody Zaślubin Polski z Morzem, które odbędą się we Władysławowie 11 lutego 2019 r.

Program:

17:00 - uroczysta msza św. w kościele pw. WNMP we Władysławowie,
18:00 - przemarsz pod pomniki Antoniego Abrahama i gen. Józefa Hallera: odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów, przemówienia okolicznościowe,
19:00 - promocja książki Augustyna Necla pt. "Nie rzucim ziemi", "Hallerówka" ul. Morska 6 we Władysławowie.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza dla wspólnoty: 10 lutego o godz. 15.00. Po Mszy Świętej bal karnawałowy w auli Domu Parafialnego św. Jana Pawła II

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  18 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą od 26 lutego.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 3 marca o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 17 marca o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katechezy chrzcielne w piątek 22  lutego i marca o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Józef Kobiella, ur. 1948, zam. ul. Stoczniowców, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00.

Wojciech Hintzke, ur. 1952, Władysława IV, pogrzeb w środę o godz. 11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Pracownia św. Ojca Pio zaprasza na wtorkowe, popołudniowe spotkania tematyczne do KLUBU AKTYWNOŚCI wszystkich emerytów, rencistów, osoby samotne oraz te, które chcą zamienić zwykłą rutynę na kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie, rozmowę przy dobrej kawie oraz przy wielu innych ciekawych zajęciach. Terminy spotkań: każdy wtorek, od godz. 15.00 do 17.00 w Pracowni św. Ojca Pio, wejście od ulicy świerkowej. Najbliższe spotkanie pt. „ Być aktywnym na każdym etapie życia„
  • SPOTKANIA PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS od lutego będą odbywały się w każdy I wtorek miesiąca o godz. 17.00 w Pracowni Miłosierdzia (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy nowe osoby do włączenia się do wspólnoty. Najbliższe spotkanie we wtorek 5 lutego o godz. 17.00.
  • Parafialny Zespół Caritas wraz z młodzieżą i podopiecznymi „Pracowni Miłosierdzia” zapraszają dzieci z kl. od 4 do 8 na ZIMOWISKO, które odbędzie się od 11 – 15 lutego (pierwszy tydzień ferii) w godzinach od 9.00 – 13.00. Gwarantujemy dobrą zabawę, wspólną modlitwę, warsztaty m. in. kulinarne , nauka tworzenia latawców, rozgrywki hokejowe. Zapewniamy pyszne śniadanko, obiad oraz deser. Zapisy w siedzibie Caritas lub u s. Moniki Mchr osobiście lub pod nr. tel. 695-818-226
  • Przy naszej jadłodajni działa PRACOWNIA WARSZTATOWA ŚW. O. PIO  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • JADŁODAJNIA  ŚW. O. PIO czynna  od poniedziałku do piątku:

  g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

  g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

ŁAWKI I POSADZKA  W NASZYM KOŚCIELE

Od początku stycznia trwają prace przy robieniu nowych ławek do naszego kościoła. W tym samym czasie rozpoczęto wykonywanie płyt kamiennych które uzupełnią braki posadzki pod ławkami. Prace przy posadzce rozpoczniemy po wykonaniu przez stolarzy pierwszej partii ławek. Nowe ławki zostaną wykonane z jasnego jesionu będą bardziej ergonomiczne i nie będą  co do wyglądu będą zbliżone do obecnego kształtu. Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Koszt metra bieżącego ławki wynosi 1200+VAT złotych.

Koszt mniejszej ławki to: 2500

Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii:  38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki ich wsparciu pozyskaliśmy pieniądze na zakup kolejnych ławek.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących od Jezusa Chrystusa.

Wyjeżdżającym na ferie życzymy dobrego wypoczynku.

 

Władysławowo, 10.02.2019                                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy