loading...
« Strona główna

2018.04.29 - V Niedziela Wielkanocna

Kto uczył się języków obcych, ten dobrze wie, że czasem bardzo trudno jest coś przetłumaczyć. Nie wszystko da się przełożyć i uczynić zrozumiałym. Bywa, że choć poznaliśmy znaczenie poszczególnych słów, to jednak umyka nam najgłębszy sens złożonej wypowiedzi. Bóg Ojciec posyła swojego Syna, aby przez Niego przybliżyć nam tajemnice królestwa Bożego. Uczynić bardziej zrozumiałym sposób, w jaki Ojciec porozumiewa się z Synem. „Słów, które mówię do was, nie wypowiadam od siebie” (J 14, 10). Oczywiście, nikt z nas nie jest w stanie pojąć tajemnicy życia Trójcy Świętej. To jednak, co jest nam potrzebne, abyśmy uwierzyli, Bóg przekazał przez słowa i czyny Jezusa.

NIEDZIELA MODLITW O POWOŁANIA
Kończmy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej okazji, przez całą niedzielę, w naszej parafii gościmy kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po każdej mszy św. będziemy mogli wesprzeć „seminarium” materialnie.

 

UROCZYSTOŚĆ NMP  KRÓLOWEJ POLSKI
We czwartek, 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 9:30. Msze św. w naszym kościele w tym dniu tak jak w każdą niedzielę.

 

MSZA ŚW. ZA MATURZYSTÓW
Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów będzie odprawiona 02.05 (środa) o godz. 18.00. Prośba o pozytywne wyniki egzaminów o pomyślną rekrutację na studia, a przede wszystkim o moc Ducha św. to główne intencje tej Eucharystii. Zaproszenie kierujemy do tegorocznych maturzystów, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich, którzy chcą  modlić się o potrzebne łaski dla młodych, wchodzących w nowy etap  życia.

 

MODLITWA UWIELBIENIA
Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się w naszym kościele w piątek (04.05) o godz. 18:30. Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją. Uwielbiać, to znaczy tyle samo, co ubóstwiać, mieć na pierwszym miejscu, mieć w wyobraźni, uczuciach, sercu. Uwielbiać to znaczy uznawać wartość, przedkładać ponad inne wartości, kochać nade wszystko. W czasie tej modlitwy będziemy prosić o odnowienie w nas daru bojaźni bożej.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 20 maja o godz. 12.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek, 18 maja o godz. 16.00. Po spowiedzi o godz. 16.45 będzie miała miejsce w kościele krótka próba dla dzieci 

 

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI STRAŻAKÓW 
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę świętą sprawowaną w intencji strażaków i ich rodzin 3 maja o godz. 14.00. Będziemy modlić się przez przyczynę Matki Bożej i św. Floriana.

 

MŁODZIEŻ KL III GIMNAZIUM
Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ (Koronka do BM przed Mszą św. o godz. 17.50)

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek ks. Andrzej i Ks. Mateusz i Ks. Bogumił odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Nabożeństwie spotkanie dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
W niedzielę 6 maja na godz. 14.00  zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w intencji Członków Żywego Różańca oraz ich rodzin. Miłosierdziu Bożemu będziemy także polecać wszystkich zmarłych członków Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 15.00 zmiana tajemnic. Koronkę i Różaniec prowadzi XX Żeńska Róża (tajemnice radosne). Wystawienie Najśw. Sakramentu do końca Różańca.
Intencje na maj:

 • ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
 • parafialna: w intencjach zbliżającego się sezonu wakacyjnego. O dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU
22 maja JE ks. bp  Zdzisław Fortuniak w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 22 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym. 

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00. 

 

DYSPENSA
Pragniemy poinformować, że na najbliższy piątek została udzielona dyspensa od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w dniu 4 maja br. w Archidiecezji Gdańskiej.

 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA
Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…" Pielgrzymka będzie miała miejsce 19 maja . W tym roku wyjście o godz. 10.00. Msz św. w Swarzewie o godz. 12.00.

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA
Pielgrzymka ta będzie miała miejsce 26-27 maja 

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Nabożeństwa majowe

 • we wszystkie dni powszednie  o godz. 17.30;
 • dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;
 • Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach. 

 

APELE MARYJNE
Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym księża odwiedzą modlących się: 

 • 01.05 (wtorek) - ul. Sportowa, przy Porcie
 • 02.05 (środa) - ul. Średnia, ul. Cetniewska
 • 03.05 (czwartek) - ul. Rybacka, ul. Nadmorska
 • 04.05 (piątek) – ul. Droga Chłapowska
 • 05.05(sobota)- ul. B. Kaszubskich, ul. Żytnia
 • 06.05 (niedziela) - ul. Obr. Helu

Prosimy o informacje o innych miejscach, gdzie spotykają się ludzie na modlitwie.

 

I KOMUNIA ŚW
W najbliższym czasie zaplanowano jeszcze następujące wydarzenia:

 • Dodatkowe Msze święte
  • 06 maja o godz. 15.00 miała odbyć się Msza św., ale ze względów technicznych (zajęty kościół w tym czasie) zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie w auli dla rodziców. W tym czasie dzieci będą mogły odbyć tzw. „próbną spowiedź” w kościele.
  • 08 maja o godz. 18.30 - Msza święta
  • 10 maja o godz. 18.30 - Msza święta
 • Przygotowanie wieńców, i innych dekoracji
  11.05 od godz. 11.00  w domu parafialnym chętne mamy będą wiły wieńce wianki i wianuszki do dekoracji. Zapraszamy do pomocy.
 • Sakramentu Pokuty
  • 12.05   godz. 10.00 dzieci ze szkoły nr 2         
  • 12.05   godz. 11.00 dzieci ze szkoły nr 3
 • Uroczystość I Komunii Św. 13.05 godz. 12.00
 • Piesza Pielgrzymka do Swarzewa. 19 maja
 • Wyjazd dziękczynny dzieci komunijnych do Lichenia 28-30 maja. Zapisy u siostry Anny.
 • Boże Ciało 31.05 - dzieci wezmą udział w procesji  Bożego Ciała.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
11 i 25 maja o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 • Marcel Mariusz Kaput
 • Maksymilian Dariusz Lipczak 

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszła: 

 • † Irena Chwierut, ur. 1937, zam. Stadionowa
 • † Zdzisław Śliwka, ur. 1949, zam. Nawigacyjna
 • † Rafał Sawkun, ur. 1974, zam. Geodetów /pogrzeb 30.04.2018, godz. 11.00/

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Z racji majówki, Pracownia  Miłosierdzia i biuro Caritas nie będą czynne w dniach 28 kwietnia do  6 maja.
 • Spotkanie MZC w poniedziałek 7 maja po Mszy św. wieczornej.
 • We wtorek 08 maja zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na majówkę do naszej pracowni, Będą     śpiewy, słodki poczęstunek i kawa.. Rozpoczynamy o godz. 10.00.

 

XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA 
– w pierwszą niedzielę czerwca, która w tym roku wypada 3.06. Tegoroczne Święto Dziękczynienia będzie przebiegało pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Święto jest bowiem jedną z najważniejszych uroczystości, które odbywają się przez cały rok w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej wezmą w nim udział najwyższe władze państwa – członkowie parlamentu i rządu z Prezydentem Rzeczypospolitej na czele. 
Zrzeszenie Kaszubsko -Pomorskie oddział Władysławowo organizuje autokarowy wyjazd na te wydarzenia…. Wszystkich chcących wziąć  udział w tym wyjeździe prosimy o kontakt z p. prezes Grażyną Szymańską.  tel. 504158779

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych płynących od Jezusa Dobrego Pasterza

 

 

Władysławowo, 29.04.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy