dodano: 2018-04-14 12:02:44 edycja: 2018-04-21 18:57:46 autor: 39 odsłon: 1213

2018.04.15 - III Niedziela Wielaknocna

„Kim jest ten trzeci, który zawsze idzie obok ciebie? Gdy liczę nas, jesteśmy tylko ty i ja. Lecz gdy spoglądam przed siebie w biel drogi, zawsze ktoś jeszcze idzie obok ciebie”. Tak o tajemniczym wędrowaniu do Emaus opowiadał w jednym ze swoich wierszy T. S. Eliot. Ta wędrówka doprowadziła uczniów Jezusa do spotkania, a spotkanie za stołem – do wiary. Nie brakuje dziś ludzi z sercami pełnymi wątpliwości, zmieszanych na duchu wskutek chaosu idei, słów, zawiedzionych nadziei i niespełnionych marzeń. „Ja jestem!” – mówi do nich Chrystus. Tylko tyle i aż tyle.

ODPUST PARAFIALNY
Tegoroczny odpust parafialny ku św. Wojciech przeżywać będziemy we wspomnienie liturgiczne naszego patrona tj. w poniedziałek 23.04. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną na godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.

AKCJA „POLA NADZIEI” NA POMORZU
Puckie Hospicjum p.w. Św. Ojca Pio wraz z hospicjami z Pomorza, zaprasza do włączenia się w akcję Pola Nadziei – największą zbiórkę na rzecz hospicjów. W następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekaż żonkil-kwiat symbolizujący nadzieję.

MŁODZIEŻ KL III GIMNAZIUM
Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum która przystąpiła do Bierzmowania we wtorki o godz. 19.00

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00.

ŻYWY RÓŻANIEC
Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii.

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA
Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…"

Pielgrzymka będzie miała miejsce 19 maja . Z placu przy kościele wyruszymy o godz. 14.00.

WIARA I ŚWIATŁO
Msza święta dla Wspólnoty: w przyszłą niedziele 22.04 o godz. 15.00 w kaplicy Jana Pawła II. Po Eucharystii spotkanie imieninowe w auli Domu Parafialnego

I KOMUNIA ŚW
W najbliższym czasie zaplanowano jeszcze następujące wydarzenia:

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 20 maja o godz. 12.30

DUSZPASTERSTWO DZIECI

MSZA ŚW. ZA MATURZYSTÓW
Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów będzie odprawiona 02.05 (środa) o godz. 18.00. Prośba o pozytywne wyniki egzaminów o pomyślną rekrutację na studia, a przede wszystkim o moc Ducha św. to główne intencje tej Eucharystii.

Zaproszenie kierujemy do tegorocznych maturzystów, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich, którzy chcą  modlić się o potrzebne łaski dla młodych, wchodzących w nowy etap  życia.

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, Wszystkich chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie dzisiaj  na godz. 16.00 do salki na plebani

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

20.04 o g. 19.00 w salce na plebani.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych płynących od Jezusa Chrystusa. Zmartwychwstałego.

Władysławowo, 08.04.2018                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

14 kwietnia 21 kwietnia 39 1213