loading...
« Strona główna

2018.04.08 - II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

Dotknąć i uwierzyć. Współczesna ludzkość jest jak niewierny Tomasz, którego nie było z apostołami, kiedy przyszedł do nich zmartwychwstały Chrystus. Dziś na nowo musimy dotknąć ran Chrystusa, aby uwierzyć. Włożyć rękę do Jego przebitego boku, by się nawrócić. Jak to zrobić? Gdzie Go szukać? Nie martwmy się tym. Jezus sam nas znajdzie, tak jak znalazł swoich uczniów. Wybierze najlepszy czas i odpowiednie miejsce. Głodnych nakarmić, chorych nawiedzać, podróżnych w dom przyjąć, nieumiejętnych pouczać, strapionych pocieszać… – każdy uczynek miłosierdzia jest spotkaniem ze Zmartwychwstałym. Szansą, by dotknąć Jego ran i uwierzyć.

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Pan Jezus wyznaczył dzień święta Miłosierdzia Bożego i z tym świętem łączy wielkie łask i obietnic. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedziele po Wielkanocyi, że kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi świętej i komunii dostąpi darowania wszystkich grzechów nawet tych najcięższych. To święto można porównać do chrztu świętego, jego moc oczyszczenia jest tak podobna jak chrzest. Warto, więc korzystać z tej ofiarowanej łaski, jaką daruje nam sam Bóg. Przygotowaniem do tego święta powinna być nowenna.

 

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00,
oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

 

PROŚBY I PODZIĘKOWANIA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 
Prośby i podziękowania do całorocznej nowenny do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny można składać do skarbony w kaplicy przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

ZBIÓRKA NA RZECZ CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ - Niedziela Miłosierdzia (8 kwietnia 2018) Dzisiejsze święto przypomina nam jak wielkiej łaski doznajemy od Boga, który obdarza nas swoim miłosierdziem. Za ten dar powinniśmy być wdzięczni, ale także powinniśmy odpowiedzieć na niego w działaniu. Naszym sposobem na profesjonalną pomoc poprzez dzieła miłosierdzia jest diecezjalna Caritas, która posiada status orga­nizacji pożytku publicznego. Główny mottem Caritas było i jest „być głosem ubogich” w dzisiejszym świecie.
Zbliża się czas rozliczeń podatkowych dlatego zachęcam do przekazania 1% z swoich podatków właśnie na Caritas naszej Diecezji. W ostatnim roku urucho­miona „Spiżarnia Caritas” dla starszych, samotnych a także kompleksowe wsparcie dla niepełnosprawnych i ubogich rodzin wymaga znacznych nakładów finansowych. Także dzisiaj można wesprzeć te dzieła poprzez złożenie ofiar do puszek.
W tym miejscu chciałbym również podziękować za ogromną wrażliwość i ofiarność, którą okazujecie wszystkim, którzy potrzebują pomocy, zarówno ubogim z naszego sąsiedztwa, jak i cierpiącym z powodu różnorakich klęsk żywiołowych w różnych zakątkach świata.

 

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA - DUCHOWA ADOPCJA
W poniedziałek 9 kwietnia przypada w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także nazywany Dniem Świętości Życia. W tym bowiem dniu wiele osób podejmuje trud Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Modlitwa taka trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców. Serdecznie zachęcamy do podjęcia takiego zobowiązania. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji będzie można składać po Mszach świętych. 

 

ODPUST PARAFIALNY
Tegoroczny odpust parafialny ku św. Wojciech przeżywać będziemy we wspomnienie liturgiczne naszego patrona tj. w poniedziałek 23.04. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną na godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNIIŚW.
Msza św.
z zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu - 22 kwiecień o godz. 15.00. 
Skupienie dla dzieci komunijnych.  (nieobowiązkowe)
14.04 sobota kl. 3A,B SP3 i 3A,B SP2
21.04 sobota kl. 3C,D,E SP2

Plan:
12:00 Rozpoczęcie:integracja, katecheza o Cudzie Eucharystii
13:00 Adoracja
Słodka przerwa
13:45 Warsztaty artystyczne – dekoracja komunijna
14:45 Różaniec przy grocie w int.dzieci komunijnych, ognisko + zabawy
16:00 Zakończenie
Przynieść: Różaniec, coś słodkiego, kredki Bambino, nożyczki, klej w sztyfcie.
 

Wyjazd dziękczynny dzieci komunijnych do Lichenia. 28-30 maja od poniedziałku do środy. Zapisy u siostry Anny.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI 

  • Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0 – VI na spotkania oazowe które odbywają się w każdy czwartek o godz. 16.00 w salce domu parafialnego. 
  • Zapraszamy na sobotnie spotkania Scholi Dzieci Maryi od godz.10:30 do 12:00.  
  • Spotkanie dla członków Podwórkowego Koła Różańcowe Dzieci we wtroki o godz. 16:00-17:00

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 20 maja o godz. 12.30.

 

MŁODZIEŻ KL III GIMNAZIUM
Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum która przystąpiła do Bierzmowania we wtorek 10 kwietnia o godz. 19.00

 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA
Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…" 
Pielgrzymka będzie miała miejsce 19 maja. Z placu przy kościele wyruszymy o godz. 14.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna 06.04 i 20.04 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

  • Wiktor Jan Kraśnicki,
  • Mikołaj Łukasz Rutha  

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

  • Iwona Rinz/ Krzysztof Zaremba

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Spotkanie MZCw sobotę 14 kwietnia o godz. 15.00 (Pracownia Miłosierdzia)
  • PZC swoje spotkanie będzie miał po dyżurze we wtorek 10.04 o godz. 17.00

 

MIEJSKI KLUB HDK PCK WŁADYSŁAWOWO
Zapraszamy w dniu 14 kwietnia 2018 do Szkoły Podstawowej nr 2, ul. 1000-lecia P.P. 2 na wiosenny honorowy pobór krwi
Honorowy krwiodawca powinien: mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz cieszyć się dobrym zdrowiem. 

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00, godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych płynących od Miłosiernego Jezusa Chrystusa.

 

 

Władysławowo, 08.04.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy