dodano: 2018-03-31 13:24:40 edycja: 2018-04-07 14:55:03 autor: 39 odsłon: 735

2018.04.01 - I Niedziela Wielkanocna - Zmartwychwstania Pańskiego

Święta Zmartwychwstania  Pańskiego ukazują nam szczególną i niepowtarzalną miłość Boga do każdego z nas. W Jezusie Bóg ukrzyżował swoją potęgę i stanął po stronie człowieka. W Nim Bóg kocha wszystkich biednych, chorych, grzeszników- tych, którzy Go krzyżują. Złożony do grobu trzeciego dnia Zmartwychwstaje. Bóg miłości nie mógł umrzeć i nie mógł pozostawić w osamotnieniu tych, których umiłował. Swoim Zmartwychwstaniem pokonał śmierć, piekło i szatana, a w nas ożywił wiarę i nadzieję, że ostateczne zwycięstwo należy do miłości – większej od grzechu i zła. Przeżywając najświętszy czas naszego odkupienia i radość z niezgłębionej miłości Boga do każdego człowieka – życzę Wam – wiele łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech ukoi Wasze serca i rozpromieni Wasze oblicza, bo przecież wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w Jego Chwale. Te życzenia kieruję do całej Wspólnoty Wniebowzięcia NMP: do moich współpracowników, do wszystkich parafian, do wszystkich związanych emocjonalnie z naszym kościołem, do gości oraz do wszystkich członków grup i wspólnot.

Do składanych życzeń pragnę dołączyć podziękowania, zwłaszcza tym wszystkim, którzy ofiarując swój czas, swoją pracę i umiejętności ubogacili nasze przeżywanie tych ostatnich dni. Moje podziękowania kieruję najpierw do moich współpracowników księży którym przede wszystkim dziękuję za posługę w konfesjonale,  Dziękuje klerykom którzy wspierali nas zwłaszcza w przygotowaniach liturgii. Dziękuje siostrom, dzięki waszej pracy mogliśmy spokojniej przeżywać te święte dni Wielkiego Tygodnia. Składam podziękowania całej Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję wszystkim którzy zadbali o piękno śpiewu w czasie liturgii Wielkiego Tygodnia zwłaszcza diakoni muzycznej i chórowi parafialnemu. Dziękuję Orkiestrze Młodzieżowej. Dziękuję radnym parafii. Dziękuję wszystkim wspólnotom organizującym czuwania. Dziękuję naszemu panu Janowi oraz panu Alojzemu Szymańskiemu za budowanie konstrukcji tych naszych wielkotygodniowych dekoracji. Za pomoc w tworzeniu dekoracji dziękuję p. Magdzie Zasadzie, Państwu Smykla oraz siostrze Małgorzacie. Dziękuję  panu Markowi naszemu organiście. Dziękuje ojcom dzieci komunijnych. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękuję wszystkim którzy na różne sposoby tworzyli nasze liturgie. Dziękuję wszystkim, którzy poświecili swój czas i siły, aby te Święta w naszym kościele były dobrze przygotowane. Członkom Caritas, wolontariuszom oraz siostrze Adzie dziękuję za troskę w te dni o biednych, by i oni mogli obficiej świętować.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was nagrodą.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Gdańskie Kolegium Teologiczne i inne uczelnie katolickie.

 

BIEG DO PUSTEGO GROBU
Kiedy już będziesz miał dosyć świątecznego lenistwa i obżarstwa w Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia 2017 roku zapraszamy by śladami św. Piotra i św. Jana biec do Grobu. Oni biegli przeszło 1,5 kilometra z Wieczernika do Grobu z ciekawości i niepewności. My pobiegniemy i pokonamy podobną trasę by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Tegoroczny bieg rozpoczyna się przy kościele w Chłapowie. O godz. 15.00 wychodzą wszyscy spacerowicze (mogą być z kijami), o godz. 15.15 startują biegacze. Spotykamy się wszyscy przy pustym grobie w kościele we Władysławowie. 

Dla biegaczy z Władysławowa o godz. 14.45 zostanie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem który odwiezie biorących udział w biegu do Chłapowa.

 

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zapraszamy na nowennę do naszego kościoła: Niedziela i Poniedziałek Wielkanocne – po Mszy św. o godz. 9.30 Od wtorku po Wielkanocy do soboty po Mszy św. wieczornej.  

 

DYSPENSA
W piątek 6 kwietnia ze względu na oktawę wielkanocną nie obowiązuje post piątkowy.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ (Koronka do BM przed Mszą św. o godz. 18.00)

 

WIELBIENIE
Trwamy w pierwszopiątkowych wieczorach wielbienia. Najbliższe wielbienie  w piątek (06.04) o godz. 18:30.

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek ks. Andrzej i Ks. Mateusz i Ks. Bogumił odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Nabożeństwie spotkanie dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic dla członków Żywego Różańca w niedzielę 08 kwietnia o godz. 15.00. Koronkę i Różaniec prowadzi XIX Żeńska Róża Żywego Różańca – tajemnice chwalebne. Wystawienie Najśw. Sakramentu do końca Różańca.

Intencje na kwiecień:

 

MŁODZIEŻ KL III GIMNAZIUM
Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum która przystąpiła do Sakramentu do Bierzmowania we wtorek 10 kwietnia o godz. 19.00

 

CHRZEST
Do wspólnoty Kościoła przez chrzest zostali włączeni:

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna 06.04 i 20.04 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 

Władysławowo,01.04.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


31 marca 2018r. 07 kwietnia 2018r. 39 735