loading...
« Strona główna

2018.10.21 - XXIX Niedziela Zwykła

Nie znajdziesz Jezusa, szukając Go na zaszczytnym miejscu. Musisz Go wyglądać tam, gdzie się ukrywa: przy końcu stołu. Na uczcie, jaką dla ciebie wyprawił, będzie raczej pośród sług. On lubi przebywać z pokornymi, tam pytaj o Niego. Pyszałków zdaje się omijać z daleka. A nawet jeśli znajdzie się w ich towarzystwie, nikt Go tam nie rozpozna – zbyt są zajęci sobą. Zanim siądzie do stołu, połamie chleb i rozda swoim przyjaciołom, z uniżeniem i czułością obmyje im nogi. Jeśli dostrzeżesz Kogoś, kto nie wzgardził grzesznicą, która łzami obmywała Mu stopy, idź do Niego.

ŚWIATOWA NIEDZIELA  MISYJNA

Niedziela Misyjna to czas, aby uświadomić sobie pilną potrzebę uczestniczenia w dziele ewangelizacji świata. Misje wzywają nas nie tylko do tego, abyśmy żyli w pełni wiarą, lecz także do dzielenia się nią z tymi, którzy znajdują się poza wspólnotą Kościoła.
Jesteśmy wezwani, aby przemieniać świat miłością Chrystusa, żyjąc wiarą w rodzinie, sąsiedztwie, miejscu pracy, w szkole i w społeczeństwie. Swoją wiarę przejawiamy przez odpowiednie życiowe wybory, a także przez sposób naszego odnoszenia się do innych ludzi. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na misje kościoła.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

  • Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;
  • Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00;
  • Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

SPOTKANIE STRAŻY HONOROWEJ

Spotkanie dla członków Straży Honorowej w czwartek 25.10.   Po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na plebani.

 

MSZA ŚW. W KAPLICY ŚW. JANA PAWŁA II

Wszystkich którzy w tygodniu przychodzą na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II zapraszamy  na Mszę św. odpustową do kaplicy św. Jana Pawła II w dniu 22 października na godz. 18.00. Jest to dzień odpustu w naszej kaplicy. Msza św. będzie sprawowana w waszych intencjach

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać ludzki charakter naszym relacjom i naszemu życiu… (św. Jan Paweł II)

Zapraszamy w dni powszednie na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II w domu parafialnym.

Adoracja w dni powszednie od 14.00 do 18.00.

SPOTKANIE Z BIBLIĄ

Słowo, które ma moc…” - tej mocy można nieustannie doświadczać podczas środowych spotkań z Biblią, które od kilku lat systematycznie prowadzi ks. Edward Strycharz TChr wieloletni wykładowca Pisma Świętego w kilku seminariach duchownych w Polsce. Spotkania odbywają się w każdą środę od października do czerwca o godz. 19.00 w sali na plebani.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Zostały wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

LAMPKI NA GROBY

Po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych, które odbędzie się 2 listopada o godz. 16.00.

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  (01.11)

Uroczystość Wszystkich Świętych ma w swoim założeniu rozpalić w nas tęsknotę za innym życiem. Ma uczyć szukania świętości zarówno u tych, którzy już zakończyli swoje ziemskie życie, jak i w tych, którzy żyją obok nas i w nas samych. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego.

Po Mszy św. o godz. 12.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy w intencjach naszych zmarłych.

Po procesji około godz. 14.00 na cmentarzu zostanie odprawiona  Msza św. żałobna.

Tego dnia nie ma w kościele Mszy św. o g. 14.00. Każdy katolik ma tego dnia obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej

 

RÓŻANIEC W INTENCJACH POWOŁAŃ

W każdy czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec w intencjach powołanych z naszej wspólnoty parafialnej oraz w intencjach nowych dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej.

 

DIAKONIA WIELBIENIA

W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii wielbiącej Boga podczas Mszy św. wielbienia. Wszystkich umiejących grać i śpiewać zapraszamy na próbę. Spotkania w domu parafialnym.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 26 października oraz 9 i 23 listopada o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić         nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 7 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 18 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa dzieci.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
            zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 09-11.11.2018
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji (Gdańsk)
Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów znajduje się w informacji, pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta:

SGB 38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek godz. 17.00, Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan poszczególnych na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.
 

 

Władysławowo, 21.10.2018                                                                     Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy