loading...
« Strona główna

2018.03.11 - IV Niedziela Wielkiego Postu

 

Ukryta wiara Dramatycznie brzmią słowa Jezusa: „Kto nie wierzy, już został osądzony” (J 3, 18). Czy to oznacza, że ktoś deklarujący się jako niewierzący nie powinien liczyć na Boże miłosierdzie? Czy musimy pogodzić się z tym, że ktoś z naszych przyjaciół, rodziców, dzieci nie znajdzie po śmierci miejsca w królestwie Bożym? Mądry poeta ks. Jan Twardowski zalecał, by wsłuchać się w słowa modlitwy eucharystycznej. Kapłan prosi Boga podczas Mszy św.: „Pamiętaj, Panie, o tych, których wiarę jedynie Ty znałeś”. To znaczy, że powinniśmy mieć nadzieję, iż jest wiara w sercu człowieka, którą zna Bóg, choć my dostrzec jej nie umiemy.

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości - Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście).

 • Laetare, Ierusalem: et conventum facite, omnes qui diligitis eam:gaudete cum laetitia, qui in tristitia fuistis:  ut exsultetis, et satiemini ab uberibus consolationis vestrae.
 • (Raduj się, Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie. Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy.)

Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. W dniu dzisiejszym wolno było ozdobić ołtarz kwiatami i używać instrumentów muzycznych podczas liturgii.

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

 

DROGA KRZYŻOWA
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 oraz w każdy piątek:

 • dla dorosłych - godz. 9.00 i 17.30;
 • dla dorosłych i młodzieży - godz. 19.00 (Droga krzyżowa w formie misterium)
 • dla dzieci - godz. 16.45;

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Z JASTRZĘBIEJ GÓRY DO HELU
Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu (23/24 marca 2018). Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. o 20.00.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:
http://www.EDK.popiasku.pl/ oraz  http://www.EDK.org.pl/

 

REKOLEKCJE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1
Rekolekcje dla Gimnazjum i Technikum zaplanowano na 26-28.03.2018

 

MARSZ DLA JEZUSA
Każdego roku w Niedzielę Palmową ulicami naszego miasta przechodzi kolorowy korowód. Marsz dla Jezusa już na stałe wpisał się w wiosenny krajobraz naszej parafii i stał się doniosłym wydarzeniem rozpoczynającym obchody Wielkiego Tygodnia w naszej parafii. Uczestnicy marszu spotykają się 25 marca o godz. 12.00 przy Domu Rybaka. Msza święta dla rodzin z dziećmi rozpocznie się w kościele o godz. 12.30

 

ŚPIEWY NA TRIDUUM PASCHALNE 
Wszystkich którzy chcą włączyć się w  przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne  zapraszamy na próby scholii w każdy czwartek o godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

LITURGIE WIELKIEGO TYGODNIA
Wszystkich chcących w sposób czynny zaangażować się w liturgię wielkiego tygodnia poprzez śpiewy lub czytania mszalne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

 

OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Do skarbony pod chórem za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

WYPOMINKI
Różaniec z wypominkami odmawiamy w każdą niedzielę o  godz. 9.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 18 marzec o godz. 15.00 -  Msza św. z błogosławieństwem dzieci. (Msza św. dodatkowa)

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 22 marca o godz. 18.00.
 • Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Zbigniew Zieliński.
 • Próba dla kandydatów do bierzmowania w kościele we wtorek 13.03, w czwartek 15.03 oraz we wtorek 20.03,  o godz. 19.00,
 • Próba generalna dla kandydatów oraz jeśli to możliwe ich świadków w środę (21.03) o godz. 19.00,
 • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania ich rodzin i świadków w poniedziałek (21.02) od godz. 18.00 do godz. 19.00,
 • Spotkania kandydatów do bierzmowania z proboszczem w poniedziałek 19.03 lub we wtorek 20.03 w godz. od 17.30 do 19.00. Na spotkanie  z Proboszczem młodzież przychodzi z indeksem.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się czwartek o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym.

 

PALMY WIELKANOCNE - LSO
Liturgiczna Służba Ołtarza zarówno dzisiaj jak i w przyszłą niedziele rozprowadza przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby LSO. W ciągu tygodnia palmy będą dostępne w kiosku parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna 23.03 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

WIARA I ŚWIATŁO
Droga Krzyżowa dla członków wspólnoty 17 marca o godz. 15.00 w koło kościoła.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
17 marca (sobota) zapraszamy dzieci z klas 4-7 na skupienie wielkopostne. Skupienie odbędzie się w Domu parafialnym od godz.10:30 do godz.15:15 a w nim: integracyjna, Katecheza, spotkanie ze Słowem Bożym, warsztaty artystyczne, poczęstunek-czyli coś na ząb :), śpiew, Adoracja – Droga krzyżowa. Skupienie zakończymy Koronką o godz.15:00

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku: g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu
 • Torba miłosierdzia
  Akcja polegająca na zabraniu z kościoła torby i wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia. Zwrot wypełnionej torby - do 10 marca. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, albo do południa zostawić w jadłodajni.
 • Paczki świąteczne będą wydawane we wtorek 13 marca w godz. 10.00 - 12.00 i 15.00 - 17.00 w biurze Caritas. 
 • skarbonki wielkopostne
  Skarbonki Miłosierdzia, które trafiły do naszych domów będzie można przynosić do kościoła w Niedzielę Palmową.
 • W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać baranki wielkanocne.
 • KIERMASZ DOBROCI o. Pio
  W przyszłą niedzielę w godz. 09.00 - 16.00 przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz artykułów robionych własnoręcznie przez podopiecznych i wolontariuszy Pracowni Miłosierdzia św. o. Pio, która działa przy naszej parafii.  Ofiary przeznaczone będą na wspólny wyjazd w ramach podsumowania i podziękowania za tegoroczną pracę Pracowni oraz materiały potrzebne do kontynuowania pracy.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu zbiórki żywności w dużych centrach handlowych Władysławowa.

 

IMIENINY KSIĘŻY EDWARDA I JÓZEFA
W najbliższym czasie swoje imieniny obchodzą ks. Józef i ks. Edward w intencji solenizantów modlić się będziemy w niedzielę 18 marca w czasie Mszy św. o godz. 9.30.

 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I
Rekrutacja
do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 3 we Władysławowie rozpocznie się 5  marca 2018 r. i będzie trwała do 21 marca  2018 r. Zapisy w sekretariacie.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

 • Maria Radtke, ur. 1931, zam. ul. Boh. Kaszubskich.
 • Bronisław Renusz, ur. 1937, zam. ul. Cetniewska
 • Zbigniew Babtyst, ur. 1943, zam. ul. A. Necla

                 Wieczny odpoczynek racz…

 

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

 

 

Władysławowo,11.03.2018                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy