dodano: 2018-03-03 16:44:33 edycja: 2018-03-11 04:51:44 autor: 39 odsłon: 1412

2018.03.04 - III Niedziela Wielkiego Postu

Boskie poznanie Bóg dobrze nas zna. Ewangelista zauważa, że Jezus nie potrzebował ludzkiego świadectwa, bo wiedział, co kryje się w człowieku. Zdarzają się osoby, których ta Boska wiedza paraliżuje. Skoro On wie o mnie wszystko, to już po mnie. Żadna słabość, potknięcie ani grzech nie ujdą Jego uwadze. Ale tak naprawdę to pogański sposób myślenia. Zakłada bowiem obraz Boga jako surowego arbitra ludzkiego życia. Wielu pogańskim bóstwom przypisywano wrogość wobec ludzi, aby więc zjednać ich przychylność, starano się czymś je przekupić. Nasz Bóg jest miłością. Nie ma nic wspólnego z pogańskimi bożkami. Zna nas, co oznacza, że w swoim Boskim Sercu cieszy się każdą odrobiną dobra, którą w nas dostrzega. Widzi więcej, lepiej, dalej, spoglądając na nas z największą czułością i wrażliwością.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

DROGA KRZYŻOWA
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 oraz w każdy piątek:

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Z JASTRZĘBIEJ GÓRY DO HELU
Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu (23/24 marca 2018). Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. o 20.00.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, Wszystkich chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie 04 marca na godz. 16.00 do salki na plebani.

WYPOMINKI
Pragniemy poinformować iż od przyszłej niedzieli (na próbę) różaniec z wypominkami będzie odmawiany o godz. 9.00.

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Zbigniew Zieliński.

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM
W każdą Środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebani prowadzi ks. Edward.

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się czwartek o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym.

Katecheza chrzcielna 09.03 i 23.03 o g. 19.00 w salce na plebani.

DIAKONIA WIELBIENIA
Wszystkich którzy chcą włączyć się w w przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne  zapraszamy na próby scholii w każdy czwartek o godz. 19.00 do domu parafialnego.

WIARA I ŚWIATŁO
Droga Krzyżowa dla członków wspólnoty 10 marca o godz. 15.00 w koło kościoła.

CHRZEST ŚWIĘTY
Do  wspólnoty  kościoła  zostali  włączeni: Hubert Damian Jakubowski; Hubert Jan Patok

DUSZPASTERSTWO DZIECI

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I
Rekrutacja
do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 3 we Władysławowie rozpocznie się 5  marca 2018 r. i będzie trwała do 21 marca  2018 r. Zapisy w sekretariacie.

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

Władysławowo, 04.03.2018                                                                                       Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

03 marca 11 marca 39 1412