dodano: 2018-02-24 10:38:20 edycja: 2018-03-03 16:49:12 autor: 39 odsłon: 1503

2018.02.25 - II Niedziela Wielkiego Postu

Szczęście w Bogu. Dlaczego człowiekowi jest dobrze na górze Tabor? Dlatego że tylko Bóg może wypełnić wszystkie jego pragnienia i najskrytsze marzenia. Na górze Tabor w przemienionym ciele Chrystusa apostołowie ujrzeli obraz zmartwychwstałego i chwalebnego ciała. Zobaczyli pełnię ludzkiego życia, dla jakiego Bóg stworzył człowieka. I to dlatego dobrze im było na tej górze. Odczuli przedsmak wiecznego szczęścia, którego człowiek doznaje, będąc razem z Bogiem.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

DROGA KRZYŻOWA
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 oraz w każdy piątek:

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Z JASTRZĘBIEJ GÓRY DO HELU
Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu (23/24 marca 2018). Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. o 20.00.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ (Koronka do BM po Mszy św. o godz. 18.00)

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek ks. Andrzej i Ks. Mateusz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Bogumił natomiast odwiedzi chorych w najbliższą sobotę.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Nabożeństwie spotkanie dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic dla członków Żywego Różańca w niedzielę 04 marca. o godz. 15.00. Koronkę i Różaniec prowadzi XVIII Żeńska Róża Żywego Różańca – tajemnice bolesne. Wystawienie Najśw. Sakramentu do końca Różańca.

Intencje na marzec:

ŻYWY RÓŻANIEC
Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.
Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii.

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM
W każdą Środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebani prowadzi ks. Edward.

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30.

WIARA I ŚWIATŁO
Droga Krzyżowa dla członków wspólnoty 3 marca o godz. 15.00 w koło kościoła.

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, Wszystkich chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie 04 marca na godz. 16.00 do salki na plebani.

DIAKONIA WIELBIENIA
W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii która przez cały Wielki Post przewodniczyć będzie śpiewom w czasie Drogi Krzyżowej w formie Misterium. Zapraszamy wszystkich umiejących śpiewać.

REKOLEKCJE DLA DZIECI 2018
         Środa - 28 luty 2018

Czwartek - 1 marca 2018

Piątek - 2 marca 2018

DUSZPASTERSTWO DZIECI

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

CHRZEST ŚWIĘTY
Do  wspólnoty  kościoła  zostali  włączeni:

Katecheza chrzcielna 09.03 i 23.03 o g. 19.00 w salce na plebani.

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się 1 marca o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. JP II.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Dobry Jezu a nasz Panie…

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

Władysławowo, 25.02.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

24 lutego 03 marca 39 1503