loading...
« Strona główna

2018.05.20 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Duch Wspomożyciel. Człowiek uczy się przez całe życie. Z wiarą jest podobnie. Jeśli staramy się żyć blisko Boga, dojrzewamy w poznaniu siebie i świata w świetle wiary. Coraz bardziej też odkrywamy, że poznawanie Boga jest największą przygodą życia. Ten rozwój wiary nie kończy się na ziemi, bo naszą prawdziwą ojczyzną jest niebo. W dojrzewaniu wiary Bóg nie zostawia nas samych. Duch Święty czuwa zarówno nad każdym z nas, jak i nad całą wspólnotą wierzących. Sprawia, że trwamy w jednej wierze. Uczy nas boskiego sposobu porozumiewania – języka miłości. Dba, byśmy rozumieli poznawaną prawdę, i wciąż objawia nam Chrystusa.

 

W czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Głównym celem tego święta jest kontemplacja piękna i świętości kapłaństwa samego Chrystusa. Jest to także dobra okazja do modlitwy o świętość kapłanów i zwiększenie liczby powołań do kapłaństwa.

Uroczystą Eucharystię w tym dniu sprawować będziemy o godz. 18.00

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

 • Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30;
 • dla dzieci – wtorki i czwartki  o godz. 16.45;
 • Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00.
 • Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

APELE MARYJNE
Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym księża odwiedzą modlących się: 

 • 20.05 (niedziela) - ul. Nadmorska
 • 21.05 (poniedziałek) - przy Porcie
 • 22.05 (wtorek) - ul. Obr. Helu
 • 23.05 (środa) - ul. Sportowa
 • 24.05 (czwartek) - ul. Średnia, ul. Cetniewska
 • 25.05 (piątek) - ul. B. Kaszubskich, ul. Żytnia
 • 26.05(sobota) -  ul. Droga Chłapowska
 • 27.05 (niedziela) - ul. Rybacka

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA
Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 26-27 maja. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU
22 maja JE ks. bp  Zdzisław Fortuniak w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 22 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym. 

 

FESTYN PARAFIALNY
Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 10 czerwca  Festyn Parafialny.
Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek. Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zwracam się z prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy chętnych do  współorganizacji festynu. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji. Mamy także nadzieję, że wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ
W dniu 2 czerwca 2018 na polach lednickich odbywa się XXII czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 90 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Mateusza. Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00.

 

WIARA I ŚWIATŁO
Msza święta dla Wspólnoty: w przyszłą niedziele 27.05 o godz. 15.00. Po Eucharystii spotkanie w auli Domu Parafialnego

 

MŁODZIEŻ KL III GIMNAZIUM
Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00. 

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
25 maja o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)
Biuro Caritasczynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 • Anastazja Klaudia Okoń,
 • Nicola Golla.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA

 • czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30
 • w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK
w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
w każdą środę o godz. 17.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA/
w kaplicy św. Jana Pawła II w dni robocze o godz. 15.00. W kościele w piątki o godz. 18.30

 

25- LECIE PARAFII W CHŁAPOWIE
Parafia W Chłapowie zaprasza na Mszę św. z okazji 25 lecia jej istnienia na godz. 13.00 w dniu 26 maja, a po jej zakończeniu na festyn przy kościele.

 

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW 
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Władysławowie organizuje Festyn który odbędzie się 26 maja o godz. 14.00 na placu grillowym COS Cetniewo. 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny, Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzę aby światło Ducha Świętego pomagało Wam być prawdziwie świadkami Zmartwychwstałego Pana w każdym dniu Waszego życia

 

 

Władysławowo, 20.05.2018                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy