loading...
« Strona główna

2017.12.03 - I Niedziela Adwentu

Dominantą dzisiejszej Ewangelii jest wezwanie do czuwania. W zasadzie nie jest nam ono obce, gdyż współczesny świat ustawił nas w stan ciągłego czuwania: na kolejny SMS, kolejny e-mail, kolejną promocję czy superofertę, której nie możemy przegapić... Choć w tego typu sprawach warto by było, abyśmy zredukowali ową "czujność" do pewnego stopnia, to w sprawach duchowych często wcale jej nie posiadamy lub jej poziom jest bardzo niski. Jezusowe wezwanie do czuwania jest zaproszeniem do "starania o wszystko" zarówno na płaszczyźnie materialnej, jak i duchowej. Nie chodzi przecież o to, aby kosztem twardego stąpania po ziemi wyrobić w sobie wrażliwość duchową. Tak jak chrześcijaństwo wzywa do znalezienia właściwej harmonii pomiędzy duszą a ciałem, tak też wzywa nas do pełnego otwarcia się na rzeczywistość wieczną w naszym tu i teraz.

 

RORATY

 • w dni powszednie o godz. 6.00.
 • roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

 

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2016.  DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

GODZINA ŁASKI
Zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

 • Jeśli to możliwe, módl się w kościele od godz.12.00–13.00
 • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
 • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół.
 • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
 • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!

Błogosławiona Dziewica obiecała, że wszystko o co ludzie w przyszłości będą ją prosić podczas Godziny łaski (nawet o to co niemożliwe), będzie im dane, o ile jest to zgodne z wolą Wiecznego Ojca.

ZAPRASZAMY NA MODLITWĘ DO KOŚCIOŁA  8 GRUDNIA (piątek) O GODZ 12.00

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. Po Mszy świętej „Caritas” zaprasza na spotkanie do Domu Parafialnego osoby starsze i samotne na wspólne spotkanie.

 

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU
Tworzymy Honorową Straż  Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej, zobowiązują się do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitwy (Zapisy w biurze i zakrystii.)

 

PARAFIALNE KINO NA FALI
Repertuar:

 • 9 grudzień sobota g.18.00 - Młody Mesjasz (2016, 1 godz. 51 min.)
  Opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? reżyseria: Cyrus Nowrasteh

 

 • 16 grudzień sobota g.18.00 - Maryja z Nazaretu (2012, 3 godz. 20 min.)
  Opowiada dzieje Maryi z Nazaretu oraz świętej rodziny. reżyseria: Giacomo Campiotti

(wejście darmowe)

 

I KOMUNIA
17 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św., (łańcuszki  i medaliki indywidualnie zakupują rodzice)

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
W każdą sobotę od 10:30-12:00 zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać, grać na instrumentach i radośnie spędzać czas na wspólne spotkanie w domu parafialnym.

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 • Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci  z klas IV i V szkoły podstawowej w poniedziałek 18 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00.
 • Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej we wtorek  19 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00.

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA II i III KLAS GIMNAZJUM

 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej - klasy II we wtorek 19 grudnia o godz. 18.00. (proszę o zabranie indeksów)
 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej klas III we wtorek 19 grudnia o godz. 19.00 (proszę o zabranie indeksów)

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE
W II i III Niedzielę Adwentu po Mszach św. nasi ministranci będą rozprowadzać ręcznie wykonane kartki na Boże Narodzenie. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

OPŁATKI
Od poniedziałku (4 grudnia) po godz. 18.00 siostry będą roznosiły opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby Domu Głównego Sióstr w Poznaniu - Morasku.

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30- 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza (tel. 797891557) . Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE
Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty.

 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie PZC będą rozprowadzać świece wigilijne. Jest to dzieło pomocy dzieciom, wszystkie środki są przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
 • Przed nami kolejna Zbiórka Żywności pod hasłem "Tak, Pomagam". Będzie miała miejsce w marketach na terenie naszego miasta 8 -9 grudnia. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, tak, abyśmy mogli pomóc przeżyć święta radośnie tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.
 • Paczki świąteczne będą wydawane we wtorek 12 grudnia w godz. 10.00 - 12.00 i 15.00 - 17.00 w jadłodajni. Jeśli to możliwe prosimy o zgłoszenie takiej potrze, abyśmy mogli przygotować wystarczającą ilość paczek.
 • Tutka miłosierdzia.  Zwrot wypełnionej torby do 10 grudnia. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, albo do południa zostawić w jadłodajni. 

 

OPŁATEK WIGILIJNY
W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni: Maksymilian Grubba, Julian Kamil Kosiński, Dominika Małgorzata Brzeska

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Magdalena Hebel, ur. 1962, zam. ul. Droga Chłapowska
 • † Anna Lokś, ur. 1937, zam. ul. Żytnia
 • Wacław Kaczmarek, ur. 1928, zam. ul. Abrachama, (pogrzeb we poniedziałek g. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

 • czynne w dni powszednie od 15.10 do 17.30
 • w niedzielę od 9.00 do 15.00

W kiosku parafialnym do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci, kalendarze religijne oraz wiele innych religijnych dekoracji świątecznych

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 08.12 lub 22.12 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

PORADNICTWO RODZINNE
Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • w dni powszednie od 14.00 do 18.00
 • godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzę owocnego przeżywania Adwentu, by przyjście Pana w ludzkim Ciele przyniosło prawdziwą radość

 

Władysławowo, 03.12.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy