loading...
« Strona główna

2017.12.25 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia całej Wspólnocie Parafialnej – moim współpracownikom, księżom, siostrom Współpracownikom Świeckim, wszystkim Grupom i Wspólnotom naszej Parafii, wszystkim Parafianom i Gościom -  życzę Wam

głębokiego przeżycia wielkiej Tajemnicy Miłości Boga do człowieka, która pozwala nam czuć się kochanymi przez Boga! Życzę siły, która płynie z tego święta, do pięknego życia chrześcijańskiego! Życzę odkrywania coraz pełniejszego sensu życia!

Życzę ufnej nadziei w drodze prowadzącej do szczęścia wiecznego!
Pragnę podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i konkretnym działaniem włączyli się w przygotowanie tych świąt. Księżom dziękuję za ofiarną posługę w konfesjonale i głoszone Słowo Boże.  Dziękuję moim wikariuszom za ogromną troskę w te dni o dzieci i młodzież. Bóg zapłać wszystkim świeckim w różny sposób uczestniczyli w przygotowaniach, czy to poprzez czuwanie adwentowe na roratach, czy pomagając przy dekoracjach. Pragnę zauważyć nasze siostry i naszego pana Jana którzy dbają o czystość i wystrój naszego kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w dekorowaniu naszego kościoła i tworzeniu Żywej Szopki. Dziękuję panom z Rady Parafialnej Dziękuję naszemu organiście panu Markowi.  Dziękuję Władzom Miasta, firmie Abruko, Kole Gospodyń Wiejskich, Właścicielom pensjonatu „Luan”, właścicielom smażalni ryb u Golli – Klipper, właścicielom „Pomorzanki”, właścicielom tartaku MGJ w Leśniewie, członkom i wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas, Orkiestrze Młodzieżowej, Chórowi „Stella Maris”, Kościołowi Domowemu, Młodzieży, scholi młodzieżowej, scholi dziecięcej, diakoni muzycznej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Bardzo dziękuję za wszelkie dobro.

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
W tym dniu zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie. W WIGILIĘ NIE MA MSZY ŚW. O GODZ 18.00.

 

PASTERKA
Uroczystą celebrację narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa tzw. Pasterkę odprawimy o godz. 21.00 i 24.00. Na godz. 21.00 zapraszamy dzieci (najlepiej przebrane za postacie z szopki).

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
24.12 (wigilia)
o godz. 12.00 na cmentarzu różaniec za naszych zmarłych.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
Betlejemskie Światło Pokoju można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00.

 

MSZE ŚWIĘTE W DNI ŚWIĄTECZNE
W Uroczystość Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 6.30 dalsze godz. Mszy św. bez zmian. W drugi dzień świąt  Msze św. według porządku niedzielnego.

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniach 25, 26 grudnia w godzinach od 9.00 do 19.00.

 

ZAPRASZAMY NA KOLĘDOWANIE PRZY ŻYWEJ SZOPCEK

 • 25 grudnia
  • 9.00 – kolęduje Weronika Sikora
  • 10.30 – kolęduje chór „Stellla Maris”
  • 12.00 – kolęduje zespół Dziecięcy „Dzieci Maryi”
  • 13.30 – kolęduje Karolina Jachimkowska
  • 15.00 – kolęduje „Dęta Orkiestra Młodzieżowa”
 • 26 grudnia
  • 9.00 – kolęduje Michalina Kałmucka
  • 10.30 – kolęduje Zespół Młodzieżowy
  • 12.00 – kolęduje Zespół Dziecięcy
  • 13.30 – kolęduje Diakonia Muzyczna
  • 15.00 – kolęduje Kościół Domowy

 

MODLITWA O POKÓJ
25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie…

 

BŁOGOSŁAWIENIE WINA
W środę 27 grudnia Kościół obchodzi wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo wina ku czci Św. Jana.

 

NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNE

Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za Rok Bożej Opieki nad naszą wspólnotą parafialną z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku przyszłym. Nabożeństwo w niedzielę 31grudnia o godz. 17.30. Jest to  ostatnia Msza św. sprawowana w naszym kościele tego wieczora

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00.
godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

W Święta nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

 

DYSPENSA
Na piątek 29.12.2017 roku została udzielona dyspensa od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
31 grudnia  o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni: Mia Dowgielewicz, Aleksander Jakub Dydenko, Antoni Piotr Pienszka, Alicja Gabriela Gojke, Leon Dawid Konopka, Natan Jakub Selin

 

ZMARLI
W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

 • † Leon Budzisz, ur. 1947, zam. ul. 1000-lecia PP 11
 • † Jadwiga Gut, ur. 1944, ul. 1000-lecia PP 11
 • † Mirosław Klobuszewski, ur. 1962, Jastarnia
 • † Anna Rost, ur. 1942, ul. 1000-lecia PP 9, (pogrzeb 28.12 g. 11.00)
 • † Jolanta Bolda-Derc, ur. 1984, ul. Stoczniowców, (pogrzeb 28.12 g. 13.00)

         Wieczny odpoczynek racz…

 

CARITAS
Biuro Caritas - biuro Caritas czynne od 2 stycznia

 • W okresie świątecznym od 23 grudnia do 02 stycznia nie będą wydawane obiady w naszej jadłodajni.

 

KIOSK PARAFIALNY I SALA PAPIESKA

 • czynne w dni powszednie od 15.10 do 17.30
 • w niedzielę od 9.00 do 15.00
 • w wigilię kiosk czynny do 12.00,
 •  w święta i 1 stycznia nieczynny

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA
2 stycznia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską w domach naszych Parafian. Idziemy do Waszych domów, aby modlić się wspólnie z Wami i nieść nasze kapłańskie i pasterskie błogosławieństwo wszędzie tam, gdzie żyjecie i pracujecie. Domy niech będą przygotowane do wspólnej modlitwy. Niech na stole nakrytym białym obrusem będzie ustawiony krzyż, świece, woda święcona. Niech znajdzie się na nim Biblia. W tych znakach wyraża się nasza wiara i gotowość na przyjście Chrystusa. Podczas wizyty duszpasterskiej warto zadbać o jej organizację tak, aby była obecna cała rodzina. Na początku będzie miała miejsce wspólna modlitwa pod przewodnictwem kapłana w intencjach rodziny, chorych, zmarłych. Można też poprosić, o modlitwę w konkretnej intencji ważnej dla Waszej rodziny. Chcemy rozmawiać o życiu religijnym rodziny, o jej problemach i troskach. Ta wizyta to także okazja, aby zasięgnąć porady, zadać pytania dotyczące sakramentów czy też życia religijnego.
Wizytę w ramach uzupełnień, wszelkie zmiany i niedogodności prosimy zgłaszać w zakrystii, na plebani, telefonicznie.
Program całej kolędy dostępny jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

 

                                                                                                                                                                 

Władysławowo, 24.12.2017                                                                                                                       Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy