loading...
« Strona główna

2018.09.09 - XXIII Niedziela Zwykła

Jedno krótkie aramejskie słowo znajduje się w centrum opowieści o uzdrowieniu głuchoniemego. Ewangelista zdecydował się pozostawić je w języku Jezusa, jakby chciał utrwalić brzmienie Jego głosu. Na słowo effatha, to znaczy ’otwórz się‘, człowiek zaczął słyszeć i mówić. Odtąd mógł wrócić do świata, wejść w relacje z innymi ludźmi, cieszyć się życiem. Chrystus ma moc wyrwać każdego z więzów i ograniczeń, a przede wszystkim przez działanie Ducha Świętego doprowadzić do wewnętrznego otwarcia serca. „On stał się człowiekiem, aby człowiek, który stał się wewnętrznie głuchy i niemy z powodu grzechu, był w stanie usłyszeć głos Boga, głos Miłości, która przemawia do jego serca, i w ten sposób sam nauczył się mówić językiem miłości” (Benedykt XVI).

 

FESTIWAL MUZYCZNY "NIEPODLEGŁA WIELU WYMIARÓW"

15 sierpnia ruszył Festiwal Muzyczny „Niepodległa wielu wymiarów”. To pierwszy taki festiwal na Pomorzu, który swoim zasięgiem obejmuje aż dziesięć miejscowości i proponuje osiemnaście kulturalnych wydarzeń. Projekt nawiązuje bezpośrednio do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  Koncertów w naszym kościele odbędzie się  9 września o godz. 18.45. Wykonawcami koncertu: "Niepodległa wielu wymiarów" będą : Chór Music Everywhere z Gdańska pod dyr. dr Beaty Śnieg przy organach usiądzie prof. Bogdan Narloch

 

60-LECIE KAPŁAŃSTWA KS. PROB. RYSZARDA BUCHOLCA TChr

W niedzielę 16 września w czasie Mszy św. o godz. 9.30 świętować będziemy 60–lecie święceń kapłańskich Ks. Ryszarda Bucholca TChr.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

W domu parafialnym powstała kaplica w której jest na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament.. W kaplicy codziennie o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 14.00 do wieczornej Mszy świętej. Przed kaplicą wywieszona jest lista dla chętnych na podjęcie się stałych dyżurów. Zachęcamy do podjęcia tego trudu.

 

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI

Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 7 do 9 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje które  wygłosi ks. Mariusz Sokołowski TChr. Nauki w niedzielę na każdej Mszy św.  oraz w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

WYJAZD DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej  w dniach 14.10 – 21.10.2018 będzie miało miejsce w najbliższy czwartek tj. 13.09 o godz. 20.00 w auli domu parafialnego. Wszystkich proszę o zabranie ze sobą paszportów.

 

INTENCJE MSZALNE

Można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok.  Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

 

NABOŻE$ŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

Program najbliższego nabożeństwa:

12 wrzesień  (środa)

godz. 17.30 - I część różańca

godz. 21.00 -  Nieszpory i procesja  światła.

13 wrzesień (czwartek)

godz. 9.30 - II część różańca,

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.30 - IV część różańca 

godz. 18.00 - Msza święta i procesja światła.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 15 września  o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek września o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 19/20 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to jubileuszowe pielgrzymowanie do Domu Matki i Królowej w 100 - lecie odzyskania niepodległości. Ruszamy 19 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 7.00.  Koszt: 100 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Andrzeja.

 

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DOMU ŚW.JANA PAWŁA II

W poprzednich latach na rozpoczęcie roku formacyjnego i z okazji dnia papieskiego odbywał się festyn przy kościele. Październik jest czasem gdzie nie zawsze temu wydarzeniu towarzyszyła piękna pogoda stąd  w bieżącym roku planujemy zorganizowanie tego wydarzenia w oparciu o dom parafialny. Podobnie jak w poprzednich latach przewidziane są występy na scenie (aula św. Wojciecha), przewidziane są na terenie domu stoiska gastronomiczne, cukiernicze oraz miejsca zabaw dla dzieci.  Całość wydarzenia zakończy spektakl teatralny Teatru A z Gliwic pt. „Skwer Wyszyńskiego

 

XV  BIEG  PAPIESKI o MEMORIAŁ ŚW. JANA PAWŁA II

Zapraszamy do udziały w XV Biegu Papieskim we Władysławowie w dniu 07.10.2018 roku  Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz wspólne przebiegnięcie półwyspem Helskim dystansu ok. 22 km.

Cel imprezy:

• uczczenie 40 rocznicy wyboru na stolicę Piotrową naszego Rodaka kardynała Karola          Wojtyłę,

• uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

• promocja sportu,

• promocja trzeźwego i zdrowego stylu życia.

Program zaodów

Bieg główny – półmaraton na trasie Jastarnia – Władysławowo - o puchar ks. Proboszcza

dla kobiet i mężczyzn

Zbiórka wszystkich uczestników Biegu na placu przy kościele we Władysławowie o godz. 12.30, skąd nastąpi wyjazd do Jastarni lub          bezpośrednio na miejscu w Jastarni przy ul. Sztormowej 6

Godz. 13.30 – uroczyste otwarcie Biegu na placu przy ul. Sztormowej 6

Godz. 14.00 – start Biegu Głównego z Jastarni  do Władysławowa

Godz.15.00 - Spotkanie  sportowo-rekreacyjne w domu św. Jana Pawła II

Nagrody:

Dla wszystkich zawodników organizator przewiduje koszulki i okolicznościowe medale.

Dla najlepszych zawodników Organizator przewiduje puchary i pamiątkowe nagrody .

Przewiduje się cenne nagrody rzeczowe dla uczestników, które wręczane będą losowo po zakończeniu biegu.

U w a g a:

Do biegu dopuszcza się wszystkich uczestników bez przeciwwskazań do uprawiania sportu, którzy w dniu zawodów ukończyli 18 lat. Zawodnicy nieletni – za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Startowe wynosi 30 zł od zawodnika. Młodzież ucząca się /szkoły średnie i studenci – 20 zł

Płatność na konto: 43 8348 0003 0000 0000 5467 0008

z podaniem na danych: nazwisko i imię, rok urodzenia, miejscowość lub klub.

Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 01.10. Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 

• 607-373-969 ( Augustyn Hadas )

• e-mail: kaszub1@vp.p

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2019 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 30 września po Mszy św. o godz. 11.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz ich rodziców będzie miało miejsce 23 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców

będzie miało miejsce 30 września po Mszy św. o godz. 9.30.

 

CARITAS

 Biuro CARITAS będzie czynne pod koniec września.

Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą   zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g.      09.00 - 13.00.

Zapraszamy w I czwartek miesiąca (6 września) po Mszy św. o godz. 09.30 na pierwsze po sezonie spotkanie przy kawie wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych. Spotkanie w  Pracowni Miłosierdzia św. o. Pio.

 

PIELGRZYMKA DO KALISZ

W dniach 10-12 października odbędzie się dekanalna pielgrzymka do Kalisza dla uczczenia św. Józefa w roku jubileuszowym. Ponadto pielgrzymi nawiedzą Toruń, Gniezno, Licheń, Strzelno i Biechowo. Koszt 390 pln. Zapisy u ks. proboszcza z Chłapowa. tel 602-574-613

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 7 i 21 września o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 19.00;    w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK

w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

(w poniedziałek w biurze dyżur pełni proboszcz)

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - godz. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00;

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 

Władysławowo, 09.09.2018                                                                    Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz