loading...
« Strona główna

2018.01.21 - III Niedziela w ciągu roku

Co to znaczy zostawić wszystko i pójść za Jezusem? To znaczy uwierzyć, że mówi prawdę. Bardziej zaufać Jemu niż sobie. To pozwolić, by nas odrywał od tego, na czym jesteśmy skupieni i czym jesteśmy pochłonięci. To nabrać dystansu do własnych dążeń. Choć zewnętrzne warunki pozostają jednakowe, wewnątrz zmienia się mnóstwo: w każdej sprawie pytamy Jezusa o Jego wolę, wszystko jej podporządkowujemy, pozwalając, aby to On faktycznie kierował naszym życiem.

 

Piękny dar
Dzień Babci to okazja do podziękowania Bogu za dar życia. Najpierw własnego, a później za dar życia naszych rodziców i dziadków. To dzięki ich miłości możemy cieszyć się dniem dzisiejszym. Święty Efrem, syryjski poeta i teolog, porównywał życie ludzkie do palców jednej ręki. Jest ono krótkie jak rozpiętość naszej dłoni. Kolejne etapy życia różnią się od siebie niczym poszczególne palce. Nikt jednak o zdrowych zmysłach nie powie, że któryś z palców jest niepotrzebny. By dłoń była sprawna, potrzeba wszystkich pięciu. Podobnie jest z naszym życiem. Aby było szczęśliwe, potrzeba wypełnić sensem każdy z jego etapów. Nie powinniśmy nigdy uważać, że jesteśmy już niepotrzebni Bogu i innym.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  19 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

 • Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci: Różaniec dzięki swej łatwości i prostocie jest najpopularniejszą modlitwą. Dlatego celem Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci jest codzienna modlitwa jedną tajemnicą różańca – tzw.10 różańca.
 • Schola „Dzieci Maryi”: W każdą sobotę od 10:30-12:00 zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać, grać na instrumentach i radośnie spędzać czas.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” po kolędowej przerwie odbędzie się 25 stycznia o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II.

 

WIARA I ŚWIATŁO
W niedzielę 28 stycznia o godz. 15.00 odbędzie się Msza Święta wspólnoty "Wiary i Światło". Po Mszy św. zabawa karnawałowa w Auli św. Wojciecha w Domu Parafialnym

 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PRZED ZIMOWISKIEM W  KLUSZKOWCACH
Ks. Bogumił i ks. Mateusz zaprasza rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdzającej na zimowisko do Kluszkowców na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 26 stycznia (piątek) po wieczornej Mszy Świętej (17.45)  w Domu Parafialnym (Aula św. Wojciecha)

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą po feriach zimowych.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w styczniu tylko w piątek 26.01 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku: g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 21 stycznia o godz. 15.00 - Msza św. z  odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (Dzieci przynoszą ze   sobą świece chrzcielne);
 • 4 lutego nie ma katechezy po Mszy św. o godz. 11.00.

 

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Pogłębianiu tych relacji służą regularne comiesięczne spotkania kręgów złożonych z kilku rodzin. Na spotkaniach tych rozważane jest Słowo Boże a także Dokumenty Kościoła. Częścią spotkań jest także wspólna modlitwa, dzielenie się problemami i doświadczeniem duchowego wzrostu. Opiekę duchową nad kręgami sprawuje kapłan. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, do którego nadal poszukujemy paru małżeństw. Dlatego też wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty Kościoła Domowego we Władysławowie i prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostały włączone:

 • Hanna Milena Jeka,
 • Łucja Anna Marynowska.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Jan Poniatowski, ur. 1936, zam. ul. Średnia
 • † Eugenia Zawal, ur. 1943, zam. ul. F. Ceynowy (pogrzeb 22.01 godz. 11.00)
 • † Stanisław Marzejon, ur. 1954, zam. ul. Szyperska (pogrzeb 22.01 godz. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

PROŚBY I PODZIĘKOWANIA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. S. FAUSTYNY
Prośby i podziękowania do całorocznej nowenny do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny można składać do skarbony w kaplicy przy obrazie Jezusa Miłosiernego

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Ważne intencje wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Matki Bożej NP. Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środy przed Msza świętą wieczorną o godz. 16.45.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA
Czynne w dni powszednie od 15.10 do 17.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

SPOWIEDŹ
Rano podczas każdej Mszy św.. Wieczorem ze względu na kolędę  pół godziny przed Mszą św.  wieczorną.
Od środy także podczas mszy św. wieczornej.

 

BIURO PARAFIALNE
Poniedziałek, środa, piątek: godz. 9:30 – 11:00 - do 25 stycznia ze względu na „kolędę” biuro czynne tylko przed południem

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, JUBILATOM TEGO TYGODNIA, A W SPOSÓBSZCZEGÓLNY WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH

                                                                                                                                                                 

 

Władysławowo, 21.01.2018                                                                                       Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy