dodano: 2017-12-02 11:38:02 edycja: 2017-12-09 14:15:23 autor: 39 odsłon: 1841

2017.12.03 - I Niedziela Adwentu

Dominantą dzisiejszej Ewangelii jest wezwanie do czuwania. W zasadzie nie jest nam ono obce, gdyż współczesny świat ustawił nas w stan ciągłego czuwania: na kolejny SMS, kolejny e-mail, kolejną promocję czy superofertę, której nie możemy przegapić... Choć w tego typu sprawach warto by było, abyśmy zredukowali ową "czujność" do pewnego stopnia, to w sprawach duchowych często wcale jej nie posiadamy lub jej poziom jest bardzo niski. Jezusowe wezwanie do czuwania jest zaproszeniem do "starania o wszystko" zarówno na płaszczyźnie materialnej, jak i duchowej. Nie chodzi przecież o to, aby kosztem twardego stąpania po ziemi wyrobić w sobie wrażliwość duchową. Tak jak chrześcijaństwo wzywa do znalezienia właściwej harmonii pomiędzy duszą a ciałem, tak też wzywa nas do pełnego otwarcia się na rzeczywistość wieczną w naszym tu i teraz.

 

RORATY

 

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2016.  DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

GODZINA ŁASKI
Zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

Błogosławiona Dziewica obiecała, że wszystko o co ludzie w przyszłości będą ją prosić podczas Godziny łaski (nawet o to co niemożliwe), będzie im dane, o ile jest to zgodne z wolą Wiecznego Ojca.

ZAPRASZAMY NA MODLITWĘ DO KOŚCIOŁA  8 GRUDNIA (piątek) O GODZ 12.00

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. Po Mszy świętej „Caritas” zaprasza na spotkanie do Domu Parafialnego osoby starsze i samotne na wspólne spotkanie.

 

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU
Tworzymy Honorową Straż  Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej, zobowiązują się do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitwy (Zapisy w biurze i zakrystii.)

 

PARAFIALNE KINO NA FALI
Repertuar:

 

(wejście darmowe)

 

I KOMUNIA
17 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św., (łańcuszki  i medaliki indywidualnie zakupują rodzice)

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
W każdą sobotę od 10:30-12:00 zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać, grać na instrumentach i radośnie spędzać czas na wspólne spotkanie w domu parafialnym.

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA II i III KLAS GIMNAZJUM

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE
W II i III Niedzielę Adwentu po Mszach św. nasi ministranci będą rozprowadzać ręcznie wykonane kartki na Boże Narodzenie. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

OPŁATKI
Od poniedziałku (4 grudnia) po godz. 18.00 siostry będą roznosiły opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby Domu Głównego Sióstr w Poznaniu - Morasku.

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30- 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza (tel. 797891557) . Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE
Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty.

 

OPŁATEK WIGILIJNY
W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni: Maksymilian Grubba, Julian Kamil Kosiński, Dominika Małgorzata Brzeska

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

W kiosku parafialnym do nabycia lampiony adwentowe dla dzieci, kalendarze religijne oraz wiele innych religijnych dekoracji świątecznych

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 08.12 lub 22.12 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

PORADNICTWO RODZINNE
Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzę owocnego przeżywania Adwentu, by przyjście Pana w ludzkim Ciele przyniosło prawdziwą radość

 

Władysławowo, 03.12.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


02 grudnia 2017r. 09 grudnia 2017r. 39 1841