loading...
« Strona główna

2017.11.26 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Odejdźcie ode Mnie, przeklęci. Pozwoliłem sobie w dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla przytoczyć akurat to zdanie z Ewangelii dlatego, że czasami nam się wydaje, że słowa Jezusa są pełne łagodności, miłosierdzia, dobroci i przez to są miękkie, dla wszystkich dostępne, a tymczasem Jezus potrafił wypowiadać słowa twarde i ostre. Ale trzeba się zastanowić, do kogo wypowiada takie słowa. Czy do tych, którzy ważą swoje życie na tej dziwnej wadze grzechu, to znaczy na takiej wadze, która mówi, czy już jestem w grzechu, czy jeszcze nie, czy do tych, którzy próbują swoje relacje z Bogiem oprzeć na łatwym rozróżnieniu: zgrzeszyłem, nie zgrzeszyłem, łaska uświęcająca, stan grzechu śmiertelnego. Nie. Jezus mówi odejdźcie do tych, którzy nie są pełni miłości miłosiernej. I to jest wielka nauka dla nas. Nie możemy swojej relacji z Bogiem układać na dwóch płaszczyznach. Jestem już w grzechu czy jeszcze nie. Możesz nie być w grzechu, możesz wypełnić całe prawo, ale równocześnie możesz nie wypełniać uczynków miłosierdzia i wtedy Bóg powie ci, abyś odszedł Mu sprzed oczu. Nie daj Boże! Kochajmy tych, którzy są wokół nas, bądźmy miłosierni, bo jałmużna i dobroć zmazują nasze grzechy!

ADWENT
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, który ma nas przygotować na przyjście Chrystusa. Msza święta roratnia, czyli Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele odprawiana będzie codziennie (za wyjątkiem niedziel) o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Wszystkie odważne dzieci zapraszamy także na godz. 6.00. Na roraty przychodzimy z lampionami lub świecami

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
26 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O g. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O g. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

MODLITWA WIELBIENIA
Zapraszamy na Mszę świętą i wieczór wielbienia.  Najbliższe wielbienie: w piątek (01.12) po Mszy św. o g. 17.00. Wszystkich umiejących grać i śpiewać zapraszamy na próbę. Scholii w domu parafialnym w czwartek o godz. 19.00.

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek chorych odwiedzą: ks. Bogumił, ks. Mateusz, ks. Andrzej.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Mszy św. spotkanie dla ADS w kaplicy w domu parafialnym.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
W niedzielę 3 grudnia wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do g. 16.00. Nabożeństwo różańcowe prowadzi XIV Róża Żywego Różańca. (tajemnice chwalebne)

 • Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
 • Intencja parafialna: O dobrą spowiedź przedświąteczną dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz o dobre przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

 

I KOMUNIA

 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców auli Domu parafialnego. Spotkanie dla dzieci w kościele.
 • 17 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św.,

            (łańcuszki  i medaliki indywidualnie zakupują rodzice)

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” w czwartki o g. 16.00 w salce dzieci w domu parafialnym.

 

MODLITWA RÓŻAŃCOWA DZIECI
Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami do modlitwy różańcowej. Przynieś różaniec i dołącz do nas. Zapraszają dzieci  + Schola „Dzieci Maryi”

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 08.12 lub 22.12 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci
. Różaniec dzięki swej łatwości i prostocie jest najpopularniejszą modlitwą. Dlatego celem Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci jest codzienna modlitwa jedną tajemnicą różańca – tzw.10 różańca. Mottem Ruchu jest zdanie: „Nie ma dnia bez modlitwy, nie ma niedzieli bez Eucharystii, nie ma miesiąca bez spowiedzi.” Zapraszamy na cotygodniowe wtorkowe spotkania w domu parafialnym o godz.16:00. W najbliższą pierwszą sobotę 2 grudnia zapraszamy na wspólne spotkanie PKRD o godz.12:00-13:30. Można przynieść coś słodkiego. 

W każdą sobotę od 10:30-12:00 zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać, grać na instrumentach i radośnie spędzać czas.

 

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU
Tworzymy Honorową Straż  Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej, zobowiązują się do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitwy (Zapisy w biurze i zakrystii.)

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • w dni powszednie od 14.00 do 18.00
 • godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

PARAFIALNE KINO NA FALI
Repertuar:

            2 grudzień sobota g.18.00

Niebo istnieje... naprawdę (Heaven Is for Real, 2014, 1 godz. 40 min. )

Mały chłopiec opowiada swoim rodzicom, jak podczas operacji opuścił ciało i odwiedził niebo.

reżyseria: Randall Wallace

           

            9 grudzień sobota g.18.00

Młody Mesjasz (The Young Messiah, 2016, 1 godz. 51 min.)

Opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem?

reżyseria: Cyrus Nowrasteh (wejście darmowe)

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty.

 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

 • W ramach akcji  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w przyszłą niedzielę,  03 grudnia  po każdej Mszy św. członkowie PZC będą rozprowadzać świece wigilijne. Jest to dzieło pomocy dzieciom, wszystkie środki są przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
 • Przed nami kolejna Zbiórka Żywności

pod hasłem "Tak, Pomagam". Będzie miała miejsce w marketach na terenie naszego miasta 8 -9 grudnia. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć podczas tej akcji, na spotkanie 02 grudnia o godz. 12.00 do  jadłodajni parafialnej.

 • Tutka miłosierdzia.  Zwrot wypełnionej torby do 10 grudnia. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, albo do południa zostawić w jadłodajni. 
 • Spotkanie Młodzieżowego Zespół Caritas w sobotę o godz. 14.00 w jadłodajni parafialnej.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odszedł:

 • Jan Sarzyński, ur. 1933, zam. ul. Morenowa (pogrzeb we poniedziałek g. 11.00)

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła został włączony:

 • Igor Karcz

 

PORADNICTWO RODZINNE
Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

BADANIA MEDYCZNE
„INTER-MED.” serdecznie zaprasza na badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek oraz echo serca. Badania w dniu 4 grudnia (poniedziałek) od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej „Wła-Med”. Koszt 55 zł.

Bliższe informacje w przychodni

 

PAAFIALNY MŁODZIEŻOWY KLUB RYBAK
W ubiegłym tygodniu odbyły się  Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc w których wzięli z dużymi sukcesami nasi ciężarowcy:

Zawodnicy klubu zdobyli zdobyli 9 medali.

Tytuł mistrzowski w kat. juniorek do 16 lat wywalczyła w wadze do 57,0 kg Aleksandra Kornak.

Medal srebrny w tej samej kat. wiekowej  w wadze do 63,0 kg wywalczyła Klaudia Pieper.

Także ze srebrnym medalem wróciła juniorka  starsza Karolina Pionk.

Złotymi medalami  poszczycić się mogą także chłopcy. Mistrzem i trzykrotnym rekordzistą Polski juniorów do 16 lat został Albert Ruta, który uzyskał wynik 127,5 kg w wadze +105,0 , natomiast Mariusz Hintzke zwyciężył w kat. juniorów do 23 lat w wadze do 93,0 kg uzyskując 180,0 kg. Pozostali nasi zawodnicy zdobyli medale brązowe w kat. juniorów do 20 lat w następujących kat. wagowych: Tomasz Roś  w kat. do 74,0 kg;  Patryk Wendt w kat. do 83,0 kg i  Marcin Lange w kat. do 93,0 kg.

Z medalem srebrnym powrócił z mistrzostw też nasz weteran Marian Piwowarczyk.

 

Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, Który objawia nam tajemnicę Miłości zawierzamy wszystkich Drogich Parafian, Gości, Solenizantów i Jubilatów tygodnia życząc wszystkim obfitości Bożej łaski.

 

 

 

 

Władysławowo, 26.11.2017                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy