loading...
« Strona główna

2017.11.19 - XXXIII Niedziela w ciągu roku

Zachłanny Bóg. Za każdym razem, kiedy Bóg porównuje się do kogoś zachłannego, do kogoś, kto zbiera tam, gdzie nie posiał, kogoś, kto ma wielkie oczekiwania wobec ludzi, być może chce nam powiedzieć: Jestem zachłanny na człowieka, jestem zachłanny na to dobro, które może stać się jego udziałem. Jestem spragniony tego dobra, które rodzi się tam, gdzie pojawia się człowiek. Jestem spragniony człowieka. Może to chce nam powiedzieć Bóg w tej niezwykłej Ewangelii?

WYPOMINKI
Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Za zmarłych w listopadzie modlimy się modlitwą różańcową w dni powszednie o godz. 16.30 w niedzielę o godz. 7.30.         

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
19, 26 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W kaplicy w domu parafialnym trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy wydłużyć adorację tak by trwała od 14.00 do 18.00.
Każdy może w tym czasie przyjść choćby na chwilę modlitwy. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa i wielu parafian zobowiązało się do stałych „dyżurów modlitewnych”. Są oni swoistą „strażą” trwającą na modlitwie w intencjach Kościoła świętego i naszej parafii.
Chcemy aby w ten sposób powstała też Straż Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu, zobowiązane byłyby do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to wielkie dzieło modlitwy (zapisy przyjmuje Ksiądz Proboszcz, który jest opiekunem tej grupy).

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA
W najbliższą niedzielę (26.11) uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca Rok Liturgiczny i zwiastująca nadejście Adwentu. Jest to równocześnie Święto Tytularne Towarzystwa Chrystusowego oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. W czasie Mszy św. o godz. 9.30 będziemy składać hołd uwielbienia Chrystusowi Królowi i dziękczynienie za posługę Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla we Władysławowie.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
W najbliższą sobotę 25 listopada zapraszamy wszystkie dzieci na zabawę andrzejkową, która odbędzie się w godz. od 10 do 12.00 w auli Domu Parafialnego im. Św. Jana Pawła II. Na zabawę w ramach biletu wstępu przynosimy coś słodkiego: ciastka, słodycze, łakocie, czyli to co dzieci lubią najbardziej.

 

WIARA I ŚWIATŁO
W niedzielę 26 listopada o godz. 15.00 odbędzie się Msza Święta wspólnoty "Wiary i Światło". Po Mszy św. spotkanie andrzejkowe w Auli św. Wojciecha w Domu Parafialnym

 

IMIENINY PANA ORGANISTY
22 listopada przypadają imieniny Pana Marka naszego organisty. W intencji Dostojnego Solenizanta modlić się będziemy  w czasie Mszy Świętej o godz. 17.00. Panu organiście życzymy obfitości darów Bożych w ubogacaniu naszych parafialnych liturgii pięknym śpiewem i wspaniałą grą na organach.

 

CHÓR PARAFIALNY
Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej. W najbliższą środę wspominamy św. Cecylię patronkę śpiewu kościelnego. W intencjach chórzystów modlić się będziemy o godz. 17.00

 

PORADNICTWO RODZINNE
Przy naszej parafii rozpoczęło działalność poradnictwo rodzinne.
Z porani obowiązkowo korzystają narzeczeni zamierzający zawrzeć związek małżeński. W poradni są nauczani odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym jednej z metod naturalnego rozpoznawania płodności oraz poznają głębiej godność i wielkość małżeńskiego powołania.
Wyrazem dojrzałości i troski o swoje małżeństwo jest korzystanie z odpowiedniego wsparcia duchowego, formacyjnego i poradnianego. Zachęcamy szczególnie młode małżeństwa, aby chętnie korzystały z poradnictwa rodzinnego we wszelkich trudnościach, pytaniach czy niepokojach związanych z małżeństwem, płodnością małżeńską, pożyciem małżeńskim, trudnościami w małżeństwie itp.

Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

PARAFIALNE KINO NA FALI
Repertuar w kinach, szczególnie w nowoczesnych multipleksach, jest bardzo bogaty.  A mimo to, nie łatwo trafić na dobry film.
Dobry, czyli taki, który przekazuje dobre wartości, który wzrusza, śmieszy albo też trzyma w napięciu i nie „promuje” przy tym rozwodów, konkubinatu, tzw. przygodnego seksu i tym podobnych lansowanych dziś przez pop-kulturę sposobów na życie. W tych okolicznościach prawdziwą perełką stało się nasze „Chrześcijańskie kino na fali” które działa w wakacje w naszej parafii. Wielu mieszkańców naszej parafii prosiło, aby filmy wyświetlać także w ciągu roku, gdyż w czasie wakacji nie mogli skorzystać z proponowanej oferty.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy całoroczne funkcjonowanie naszego kina. Spektakle będą wyświetlane w soboty o godz. 18.00 w auli domu parafialnego.

  • 25 listopad sobota g.18.00 - Apostoł (L'apôtre, 2014, 1 godz. 57 min.) Akim, młody Francuz, wrażliwy mężczyzna, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej wiedzie spokojne życie, w które jednak powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Co sprawiło, że jego życie zaczyna się zmieniać? Czego Akim poszukuje i czy odnajdzie to, co najważniejsze? Czy przezwycięży trudności, jakie napotka? reżyseria: Cheyenne Carron
  •  2 grudzień sobota g.18.00 - Niebo istnieje... naprawdę (Heaven Is for Real, 2014, 1 godz. 40 min.) Mały chłopiec opowiada swoim rodzicom, jak podczas operacji opuścił ciało i odwiedził niebo. reżyseria: Randall Wallace

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się 23 listopada o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w domu parafialnym.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 24.11 lub 08.12 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

  • Monika Górna/Kamil Kucharski

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

  • Antonina Maria Glembin,
  • Zuzanna Łucja Selke,
  • Lilianna Heintzke

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00. W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty.

Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

Przy wyjściu z kościoła wolontariusze wydają tutki miłosierdzia. Akcja polega na zabraniu z kościoła torby i wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia. Zwrot wypełnionej torby -do 10 grudnia. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, albo do południa zostawić w jadłodajni. Wejście od ul. Świerkowej.

Młodzieżowy Zespół Caritas będzie miał swoje spotkanie w sobotę o godz. 15.00 w naszej jadłodajni parafialnej.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 17.45 w niedzielę od 10.30 do 17.45

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 

 

 

Władysławowo, 19.11.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy