loading...
« Strona główna

2017.11.12 - XXXII Niedziela w ciągu roku

W świetle lepiej widać. Czy przypadkiem nie przypominamy tych dziesięciu panien? Oczywiście, że przypominamy. Każdy z nas ma czasami więcej, a czasami mniej światła. Czasami tkwimy w mroku, a czasami w światłości. Bardzo ważny jest decydujący moment, kiedy panny po przebudzeniu mają stanąć przed panem młodym. Do niego należy decyzja, czy wpuści je na wesele. Dziwna sytuacja. Pan młody, czyli Jezus mówi: Zapewniam was, że was nie znam. Jak to możliwe, żeby nasz Stwórca i Zbawiciel nas nie znał? Przecież to On, dając nam życie, zaprosił nas do swego orszaku. Nie zna? A może nie poznaje, ponieważ otacza nas ciemność. Może naszym zadaniem jest uczynić wszystko, aby dać się rozpoznać Jezusowi. Pewnego dnia, gdy Bóg będzie otwierał nam bramy nieba, będzie to dla nas moment decydujący. Czy powie wtedy do nas, że poznaje naszą twarz, twarz, którą stworzył? Łatwo jest stracić oblicze Chrystusa i upodobnić się do demona. Trzeba się troszczyć o to światło, które mamy, abyśmy dzięki niemu zostali rozpoznani i wpuszczeni na ucztę w królestwie niebieskim.

WYPOMINKI
Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30.

Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 7.30.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

 • 12, 19, 26 listopada o g.15.00 - Różaniec na cmentarzu komunalnym.
 • 12.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W kaplicy w domu parafialnym trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy wydłużyć adorację tak by trwała od 14.00 do 18.00.
Każdy może w tym czasie przyjść choćby na chwilę modlitwy. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa i wielu parafian zobowiązało się do stałych „dyżurów modlitewnych”. Są oni swoistą „strażą” trwającą na modlitwie w intencjach Kościoła świętego i naszej parafii.
Chcemy aby w ten sposób powstała też Straż Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu, zobowiązane byłyby do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to wielkie dzieło modlitwy (zapisy przyjmuje Ksiądz Proboszcz, który jest opiekunem tej grupy).

 

PORADNICTWO RODZINNE
Przy naszej parafii rozpoczęło działalność poradnictwo rodzinne. Z porani obowiązkowo korzystają narzeczeni zamierzający zawrzeć związek małżeński. W poradni są nauczani odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym jednej z metod naturalnego rozpoznawania płodności oraz poznają głębiej godność i wielkość małżeńskiego powołania.
Wyrazem dojrzałości i troski o swoje małżeństwo jest korzystanie z odpowiedniego wsparcia duchowego, formacyjnego i poradnianego. Zachęcamy szczególnie młode małżeństwa, aby chętnie korzystały z poradnictwa rodzinnego we wszelkich trudnościach, pytaniach czy niepokojach związanych z małżeństwem, płodnością małżeńską, pożyciem małżeńskim, trudnościami w małżeństwie itp. Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

PARAFIALNE KINO NA FALI
Repertuar w kinach, szczególnie w nowoczesnych multipleksach, jest bardzo bogaty.  A mimo to, nie łatwo trafić na dobry film.
Dobry, czyli taki, który przekazuje dobre wartości, który wzrusza, śmieszy albo też trzyma w napięciu i nie „promuje” przy tym rozwodów, konkubinatu, tzw. przygodnego seksu i tym podobnych lansowanych dziś przez pop-kulturę sposobów na życie. W tych okolicznościach prawdziwą perełką stało się nasze „Chrześcijańskie kino na fali” które działa w wakacje w naszej parafii. Wielu mieszkańców naszej parafii prosiło, aby filmy wyświetlać także w ciągu roku, gdyż w czasie wakacji nie mogli skorzystać z proponowanej oferty.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy całoroczne funkcjonowanie naszego kina. Spektakle będą wyświetlane w soboty o godz. 18.00 w auli domu parafialnego.

18 listopada, Sobota, g.18.00 - Zerwany kłos (2016) (1 godz. 35 min.) Historia bł. Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej ponosi męczeńską śmierć w obronie wiary. reżyseria: Witold Ludwig

25 listopad, sobota g.18.00 - Apostoł (L'apôtre, 2014, 1 godz. 57 min.) Akim, młody Francuz, wrażliwy mężczyzna, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej wiedzie spokojne życie, w które jednak powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Co sprawiło, że jego życie zaczyna się zmieniać? Czego Akim poszukuje i czy odnajdzie to, co najważniejsze? Czy przezwycięży trudności, jakie napotka? reżyseria: Cheyenne Carron.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
Zapraszamy chętnych do zawiązania wspólnoty  podwórkowego koła różańcowego dzieci                                                             
Nabożeństwa różańcowe z końcem października ustały, ale to nie znaczy, że kończy się nasza codzienna modlitwa różańcowa. Ona będzie trwała w życiu każdego członka PKRD przez kolejne dni, miesiące i lata. Spotkania odbędą się w domu parafialnym we wtorki o godz.16:00.
Jeśli ktoś chciałby należeć do Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci i nie może przyjść na wtorkowe spotkanie proszę o kontakt z s. Anną

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się 16 listopada o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w domu parafialnym.

 

FERIE ZIMOWE W KLUSZKOWCACH
Przyjmujemy zapisy chętnych na obóz narciarski dla dzieci i LSO, który odbędzie się w miejscowości Kluszkowce w dniach od 4 do 10 lutego 2018 r. Koszt obozu ok. 900 zł. W cenie: Przejazd autokarem, zakwaterowanie z wyżywieniem w pensjonacie „U Benedykta” znajdującego się blisko stoku, karnet całodzienny na 4 dni, sprzęt narciarski, ubezpieczenie. Zapisy u duszpasterza LSO i dzieci.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Sylwester Kloc ur. 1942, zam. 1000-lecia PP 6 (pogrzeb w środę o godz. 11.00)
 • † Helena Litterska, ur. 1928, zam. Męczenników Wielkie W. (pogrzeb w Pucku)

            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

DIAKONIA WIELBIENIA
W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii wielbiącej Boga podczas Mszy św. wielbienia. Wszystkich umiejących grać i śpiewać zapraszamy na próbę. Spotkania w domu parafialnym. Spotkanie formacyjne wspólnoty diakonijnej w najbliższy piątek o godz. 18.00.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 24.11 lub 08.12 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty, które są połączone z poczęstunkiem.
 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.
 • W Zapraszamy na spotkanie dla starszych, chorych, emerytów i rencistów we wtorek 07 listopada o g. 15.00 w naszej siedzibie.
 • Będzie ono połączone z wieczornicą upamiętniającą Święto Niepodległości.
 • W poniedziałek 13 listopada o g. 17.45 spotkanie PZC
 • Zbiórka kosmetyków dla osób Bezdomnych i ubogich Z okazji Światowego Dnia Ubogich, ustanowionego przez Papieża Franciszka, a który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, pragniemy zorganizować zbiórkę kosmetyków ( szczoteczka, pasta do zębów, grzebień, mydło, szampon, dezodorant) dla osób bezdomnych i potrzebujących z naszej parafii i diecezji. Z tej okazji przed każda Mszą Św. w niedzielę -  19 listopada, przy wyjściu z kościoła będą stali wolontariusze z koszami, do których będzie można wrzucić artykuły potrzebne do wyposażenia kosmetyczek, które potem trafią do osób potrzebujących.
 • Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w akcji, jest to nasz wspólny wkład w pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

 

PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚW.
19 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z nabożeństwem za zmarłych. (Msza św. dodatkowa);

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 17.45 w niedzielę od 10.30 do 17.45

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 

Władysławowo, 12.11.2017                            Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy